Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/170 anonim ***** válasza:
86%
A most születő lesz 11, akkor Őt is lepasszoljatok 6 hétre amíg a kisteso születik? Az apának mindkettő ugyanúgy a gyereke
2023. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/170 anonim ***** válasza:
83%
20. Ja az a megoldás, hogy kiutálod a férjed gyerekét 😅 bocsi, nem akarok hormongőzös kismamába beleállni, meg megértelek de ezt kívülről olvasni elég szomorú, hogy egyáltalán eszedbe jut. Ez a hátránya, ha gyerekes férfivel jössz össze, sosem te leszel az első és ez így van rendben, hamarosan megtapasztalod miért. Esetleg kompromisszumos megoldásként beszéljétek meg, hogy jöjjön csak hétvégén.
2023. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/170 anonim ***** válasza:
93%

Nagy. Nagyon nagy.

De nem is értem azt a részét, hogy "nem akarom körülugrálni"... miért is kellene körülugrálnod?

Ha lenne egy 11 éves sajátod, őt se kellene!

Egyrészt a kora miatt. Egy 6 évest se ugrálunk körül, nemhogy egy 11 éves lovat.

Plusz:

Ha egy családban "kistesó" születik, alap, hogy apuka duplán bedobja magát, hogy anyuci a kicsire koncentrálhasson.

2023. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/170 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem teljesen érthető, hogy 1-2 alkalom kimarad ebben az esetben. Sokan nem is engednek senkit a baba közelébe 6 hetes koráig. Csak tálalás kérdése hogyan fogadja ezt a kisfiú, ha a szülei mindketten azt mondják neki így természetes, hogy ne menjen át, mert a baba pici, könnyen beteg lehet, nem lesz ellenvetese neki sem.
2023. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/170 anonim ***** válasza:
58%

Apuka vigye el valahova hogy legyen közös program nem.muszál, ott lenni nálatok.

Csak a kisfiúnak máshogy is leeshet ha nem.mehet hozzàtok a baba miatt,de viszont betegséget is vihet :/

2023. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/170 anonim ***** válasza:
81%
Ha lenne nagyobb gyermek őt is elküldenèd máshoz, mìg te összeszoksz az új babával? Nyilván nem. A fèrjednek a gyereke, tekints rá te is úgy, hogy ez most hozzá tartozik, hozott "csomag", ez van. Beszèld meg vele, hogy rendben, legyen ott, de ő lesi majd az òhaját, majd rendelnek kaját, neked sem lesz gondod vele, elviszi programozni, akár mèg elmehetnek babakocsizni is hármasban, mìg te alszol. Megismerheti a fèltestvèrèt, ha vevő rá. Ha nem akar menni a baba miatt,úgyis leközli az apjának a szitut. Mèg benne sem vagy a szituban, de már előre drámázol.
2023. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/170 anonim ***** válasza:
87%

Milyen 1-2 alkalom? Minden második hetet ott tölt, magyarul váltásban nevelik.

Nem nagy kérés, hanem pofátlan. A férjed amúgy is kifejtette már a véleményét.

2023. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/170 anonim ***** válasza:
83%
24. Te beteg vagy. Az a gyerek otthona, nem látogató te jó ég. Ugyanannyira joga van ott lenni, mint az új babának. Nem a szomszédnénit nem akarja oda engedni, hanem a gyereke testvérét.
2023. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/170 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, kérdező, én nem értelek, komolyan.


Az a gyerek a férjednek ugyanolyan gyereke, mint amelyik most fog megszületni, semmivel nem másabb. Ha neked lenne már egy nagyobb gyereked előző házasságból, őt is lepasszolnád valahova hetekre? Vagy ha lesz még egy gyerekeket, ezt a mostanit elküldöd majd pár hétre, hogy az újszülöttel összeszokj? De tényleg, erre válaszolj már.


Ja, gondolom az más lenne, merthogy az a te gyereked lenne, az nem zavarna. De basszus, az meg a férjed gyereke. Ez, ne haragudj, igenis kitúrás,, nagyon durva, hogy megszületik az új baba, és akkor a másik gyerek ki van tiltva kvázi az apjától, ez nagyon gàz.


Igen, nagy kérés lenne és pofám sem lenne előjönni vele. Amikor gyerekes embert választottál, ezt is választottad.

2023. márc. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/170 A kérdező kommentje:
Oké. Látom nem értitek, hogy mivel van a bajom. Nem az zavar, hogy van egy másik gyereke a férjemnek és nem is az, hogy időnként itt van. Hanem ha van másik megoldás, márpedig van, akkor azt használjuk ki. Igen, ha közös lenne a gyerek, akkor nem lenne másik megoldás, nem tudnám hová tenni, de ezesetben is egy + gond lenne a nagyobb gyerek. A saját is. Idővel persze szépen kialakul a rend, nem is akarom mostantól kisajátítani a házat, csak pár hetet szeretnék.
2023. márc. 3. 20:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!