Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy a gyerekért jöjjön valaki időben az oviba?

Figyelt kérdés

Óvodai dolgozó vagyok (pedagógus) és van egy kisfiunk akiért sosem jön időben az anyja. Papíron 17:00-ig vagyunk, mert a délutános óvónőnek addig tart a munkarendje. Ezt a kisfiút meg általában fél hatig nálunk hagyják. Persze, 1-2x mindenkivel megeshet, néha más gyerek is tovább marad, de nincs belőle rendszer. Ráadásul ennek a kisfiúnak otthon van az anyukája, mert most várja a második gyerekét. Ahol otthon van az anya, sokszor elviszik már ebéd után a gyereket. Oké, az engem egyáltalán nem zavar, hogy ottalvós a kisfiú, de hogy nem jönnek érte időben és ekkor még ő van felháborodva, hogy nincs már ott pedagógus az nem oké. Nekem is van saját életem, rám is és a kollégáimra is ugyanúgy vár otthon a házimunka, amit ő megtehetett volna reggeltől délután ötig. Meg eleve, nem mindegy, hogy szerencsétlen, unatkozó kisfiúra most abban a fél-1 órában egy óvónő, vagy dadus vigyáz?

Nagyon felbosszant az ilyen. Ez a gyereknek sem jó.


2022. szept. 30. 21:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Lehet dolgozik otthonról. Felháborodása nem jogos.
2022. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nagyon gyakori ez a helyzet. Édesanyám is ovis, igaz ő dadus. De nem egy olyan gyerkőcük van aki szerencsétlen ott rohad 6ig is akár, mert basznak érte menni, és igen, olyanok, akik amúgy otthon cseszik a rezet. Engem is felbasz, pedig közöm nincs a dologhoz, csak anyum által ismerem a sztorikat. Teljeden megértelek.
2022. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
Már nincs az a gyakorlat, hogy rendőrt hívnak?
2022. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Istenem, de hosszú lehet szegènynek, ezt anyakènt borzalmas olvasni :( Ha meg nem egyedülállòs anyuka, munka/kènyszer miatt van ìgy egyenesen felháborìtò. Teljesen jogos, hogy ki vagy borulva. Èn jövőre állok vissza dolgozni fèl4-4 között tudok majd kisfiamèrt menni ès már ezt is hosszúnak gondolom :/ Sokan már 3 kor elhozzák...
2022. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Óvodavezető nem veheti fel a kapcsolatot családsegítővel, gyámüggyel, védőnővel vagy valakivel ilyen esetben? Ez tényleg nem normális, hogy rendszeresen (kifizetetlenül) túlóráznak az óvodai dolgozók. Vagy maga az óvodavezető beszélt már a szülővel?
2022. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Általában azokat a gyerekeket viszik be már reggeli ügyeletbe, illetve hagyják benn a legtovább, ahol anyu otthon van GYes-en, vagy főállású anya. Ezt évtizedeken keresztül magam is tapasztaltam. A másik dolog, most a környezetemben rengetegen szültek 3. , 4. gyereket a CSOK, illetve az adómentesség miatt. Nos, ezek a szülők is otthon vannak, rendszeresen találkozom velük a városban, szinte mindig gyerek nélkül vannak. Kicsi nagyszülőkre, szomszédra, boldog ősre stb. bízva, a nagyobbak pedig nyitástól-zárásig óvodában, iskolában. Természetesen vannak kivételek, akik valóban csodásan, meleg családi környezetben nevelik a gyerekeiket, de ők jóval kevesebben vannak :(

Az általad ismertetett helyzetben felhívnám a Gyermekvédelmi szerv figyelmét. Na ilyenkor nem értem, minek ilyennek gyerek?

2022. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem ezt a hozzáállást. Nyilván csak abból fakadhat, hogy nem érdekli a gyereke.

Az enyém nagycsoportos, mivel várom a tesót így eleve nem lehet bentalvós, illetve ügyeleti időben sem vihetem- ez a szabály covid óta megmaradt.

Az első 2 évben 15 óra után elhoztam, sosem késtem - ha munka miatt nem tudtam menni, megszerveztem hogy ki hozza el (családtag) és vigyázzon rá míg hazaérek. Eszembe sem jutott munkaidejük után kellemetlenkedni a dolgozókkal, pláne a gyerekem miatt se. Milyen érzés lehet annak a kicsinek, hogy már csak ő van ott és még az anyja hőbörög.

Esetleg megpróbálhatnátok figyelmeztetni, hogy nálatok csak 17 óráig van lehetőség gyermekfelügyeletre és ezt tartsa tiszteletben.

Vagy nem tudom családsegítőhöz fordulhattok-e ezzel.

2022. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
És mit mond az anya, mikor mondjátok neki, hogy jöjjön előbb? Amúgy 5 óra korainak tűnik nekem, nincs utána hivatalosan ügyelet? Most véletlenszerűen rákerestem, a VIII. kerületi óvodákban 6-ig van ügyelet.
2022. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem fog megoldódni a problémád. Az óvoda vegye fel a kapcsolatot a családsegítővel.
2022. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért bosszantó, mert szegény útban van a terhes anyjának és pontosan érzi a gyerek.

A másik oldal viszont nehéz. Én is részmunkaidőben tudtam visszamenni dolgozni, így is 4 után érek az oviba, mert a csatlakozások miatt sokáig tart az út. Ilyenkor rendszeresen a gyerekem, egy óvónő és a takarítónő vár és néz szemrehányóan, hogy "anyuka, merre járt?" Én meg magyarázkodjak, hogy így is kevesebb időt dolgozom, kevesebbet keresek, de 4-kor már útban van a gyerek, menne haza az óvónő is. Ilyenkor mondanám, hogy szívesen levenném a terhet róla, de részmunkaidős fizetésből nem futja magánovira, ahol nem szólnak be naponta. Nem tudom, hányan vagyunk így, de leírtam az esetem, mert az otthon ülő anyukák miatt én is szívok, előre azt feltélezik, hogy lustaságból nem vagyok ott fél 4 előtt, mint a legtöbb szülő.

2022. szept. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!