Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy a gyerekért jöjjön valaki időben az oviba?

Figyelt kérdés

Óvodai dolgozó vagyok (pedagógus) és van egy kisfiunk akiért sosem jön időben az anyja. Papíron 17:00-ig vagyunk, mert a délutános óvónőnek addig tart a munkarendje. Ezt a kisfiút meg általában fél hatig nálunk hagyják. Persze, 1-2x mindenkivel megeshet, néha más gyerek is tovább marad, de nincs belőle rendszer. Ráadásul ennek a kisfiúnak otthon van az anyukája, mert most várja a második gyerekét. Ahol otthon van az anya, sokszor elviszik már ebéd után a gyereket. Oké, az engem egyáltalán nem zavar, hogy ottalvós a kisfiú, de hogy nem jönnek érte időben és ekkor még ő van felháborodva, hogy nincs már ott pedagógus az nem oké. Nekem is van saját életem, rám is és a kollégáimra is ugyanúgy vár otthon a házimunka, amit ő megtehetett volna reggeltől délután ötig. Meg eleve, nem mindegy, hogy szerencsétlen, unatkozó kisfiúra most abban a fél-1 órában egy óvónő, vagy dadus vigyáz?

Nagyon felbosszant az ilyen. Ez a gyereknek sem jó.


2022. szept. 30. 21:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

Rólam is biztos azt feltételezik az óriási hasam miatt hogy otthon verem a brét, pedig a 8. hónap végéig dolgozom otthonról. Egyszer el is mentem a bölcsi előtt, amikor kiugrottam kenyérért, pont ott volt az egyik dolgozó, intettem neki, és ennyi. Viszont soha egy rossz szót nem kaptam, és nem kell beszámolnom felnőtt ember létemre, hogy meddig tart a munkaidőm, mit csinálok, meddig dolgozom még, mennyi időt leszek otthon a kisebbel... Csodálkozom, hogy oviban ez van, ahova amúgy kötelező járnia a gyereknek.

Ha tényleg nem dolgozom, akkor nyilván nem hagynám ott fél 6ig a gyereket, de nem értem, honnan tud erről az ovi, hogy meddig dolgozik az anyuka, meg miért köteles erről beszámolni. Ha meg nem tudja biztosra az ovi, és csak a hasa miatt feltételezi, akkor meg...

2022. szept. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%

Csak erdekessegkepp irom, nalunk ( Anglia ) ez ugy mukodik az allami ovodaban (is), ha kesik a szulo, azt kifizettetik vele.

Iskolaban ugy szinten, itt 3 ig van allamilag mindenhol az iskola, utana legtobb helyen van klub (mint a napkozi otthon ), viszont az szinten fizetos, tehat ha a szulo kesik, viszik a klubba, aztan fizet.


Az ovodanal eleg durva arak vannak, van egy nagyon kesos ismerosom, aki a honap vegen tobb szaz fontos szamlakat kapott az allami ovodatol a sok keses miatt plusz miatt.

2022. okt. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

Én nem értem ezt a 17:00 órát, nincs utána ügyelet?


Sok helyen fél 5-5-ig kell dolgozni, azok a szülők hogy érnek oda a gyerekért?

2022. okt. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem van, csak azt nem írta le. Nálunk 6-18:00-ig van ovi.

6:00-7:15-ig és 16:00-17:00-ig ügyelet van dadussal. Én 7- re viszem és 16:00-ra megyek érte. Még senki sem szólt, hogy korán viszem be.

2022. okt. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem minden óvodában van ügyelet. Nálunk 16:30-ig volt óvoda, de 16:00-kor már egy gyerek sem volt bent.

Egyszer, amikor óvodai rendezvény volt az udvaron (november, Márton-napi felvonulás), akkor úgy mentünk a gyerekekért, hogy 4 előtt nem sokkal, mert előtte esett, és nem lehetett kint megvárni a kezdést. Konkrétan a takarítónő úgy nézett ránk, mint a véres rongyra, hogy hogy merünk az előtérben várakozni, ő nem tud takarítani. Mondta is, hogy ő menne haza....

Egyébként meg valóban nincs köze hozzá az óvónőnek, hogy az a bizonyos anyuka dolgozik-e otthonról, vagy otthon mereszti a seggét és sorozatot néz. De ha 5-ig van óvoda, akkor 5-ig van. És addig oda kell érnie és kész.

2022. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk is csak 5ig van ovi.

Általábam 4:15kor érek oda a kislányomért, de olyankor már csak egy két gyerek van mindig.


Jelen esetben egyszer szó nélkül bevinném a gyereket a remdőrségre, aztán keresse ott anyuka

2022. okt. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

12: "Csak erdekessegkepp irom, nalunk ( Anglia ) ez ugy mukodik az allami ovodaban (is), ha kesik a szulo, azt kifizettetik vele."


Ez volna a normális itt is. Akkor rögtön oda tudna érni időben mindenki, ebben holtbiztos vagyok.

Nálunk fél ötkor zár az óvoda, 4 után már összevont csoportok vannak. Mindketten teljes állásban dolgozunk, de a két gyerekkel együttvéve sem fordult elő (összesen 6 év óvoda alatt), hogy fél ötig ne értünk volna oda értük.

De ha évente egyszer megesne, a minimum minimuma lenne, hogy telefonálnék sűrű elnézéskérés közepette.

Mivel Mo-on nincs ez a fizetős rendszer, mint Angliában, szerintem is szólj a gyermekvédelemnek.

2022. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyenek voltak szüleim, csak iskolás koromban játszották ezt folyton velem meg a tanárokkal. Egyszer egy tanár még haza is vitt, mert zárt az iskola. Megtették, mert megtehették, ha lett volna bármi következmény, pl. ahogy írták, büntetés fizettetése, szerintem egyszer se késtek volna, de így tojtak bele.
2022. okt. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!