Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/170 anonim ***** válasza:
31%

Milyen iskola az ahol 11 evesen ebedig vannak ??

Mese habbal !

2023. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/170 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy ebédig vannak, hanem megebédeltettem.

Ja, persze, a te gyereked az a menzát eszi , akármit is raknak elé. Nálunk mindig van itthon ebéd, ha kér belőle a gyerek, kap.

Te vagy az, aki a hét és napon kifejezéseken is ugrált?😂

2023. márc. 6. 21:50
 163/170 anonim ***** válasza:
94%

En eddig csak figyeltem a kérdést nem szóltam hozza. Nézd én az utolso ket kommentetebol ugy latom hogy olyanok vagytok mint egy kis család. Foglalkozol a gyerekkel (talan tanulsz is, az nem derult ki hogy mindig a férjed tanul e vele?) ha ilyenekbe is be vagy vonódva, nem csak a “kotelesseged” teszed akkor szerintem egy ilyen keres lelkileg megviselheti a kisfiút. Es szerintem most egy picit, bármennyire is nehez ez neked, a gyerek szemszögéből kell nezdned a kérdést.


Másrészről ha nem szoros a kapcsolat, akkor mondjuk arrol talan lehetne szo hogy cseréljetek egy hetet es mikor haza jottok akkor csak 3an legyetek egy hetig. Bar szerintem ugy lehet meg nehezebb lesz mert mire jon a kisfiú megint csak a babaval leszel egyedul. Egyebkent meg lenne meg egy heted mire az összes tennivaló rad hárul.


Kemeny kerdes ez szerintem es sajnos azt latom hogy barmi lesz majd a vege harmotuk kozul valaki mindenképpen serulni fog. Talan te tudsz most ugy dönteni hogy a csaladi béke érdekben lenyeled a békát, de lehet kesobb ez meg ki fog jonni belőled.


Ui: mikor irtad a kérdést nekem szembe tűnt hogy a férjed nem azt mondta h hogy mondja el a gyereknek hanem hogy mondja el a gyerek anyjának, ami kicsit elgondolkodtató :(

En igazabol sajnállak :( remelem jol alakulnak majd a dolgaitok

2023. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/170 anonim ***** válasza:
82%
Én nem értek egyet maximálisan a #163-massal, de ha tehetném, legalább még 6 zöld pipával megsoroznám. Igazán példát vehetne róla a első 15 oldalnyi fröcső csodanya.
2023. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/170 anonim ***** válasza:
24%
11 éves elé nem kel oda tenni az ételt. Tud melegíteni magának, szendvicset készíteni, teát főzni stb.
2023. márc. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/170 anonim ***** válasza:
93%
Azért kikérem magamnak, hogy aki nem értett egyet a kérdezővel,és teljeswn normalisan valaszolt azt is egy kalap ala veszed azokkal akik csak belerúgtak a kérdezőbe...
2023. márc. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/170 anonim ***** válasza:
72%

Szóval... Kell neki enni adni, és beszélgetni vele? Fuh! Azért ez botrány!

Hozni-vinni nyilván nem neked kell majd, tanulni az apja tanul vele. Neked meg annyi fáj, hogy elé teszed a tányért, és beszélgetsz vele? Meg este talán néztek együtt valamit a tv-ben? Ez most komoly? Ráadásul, tényleg, 11 éves. Tök jól elvan már. Ne haragudj, de ez nevetséges! 4 évesnél még tényleg tökre megérteném, mert néha levegőt nem lehet venni tőle, de ez a fiú 11 éves!

2023. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/170 anonim ***** válasza:
75%
A fiú ahogy kiviszem nem önálló. A kérdező hozza haza suliból. Mivel nem napközis apuka nem tudná. (Én így vettem le).
2023. márc. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/170 anonim ***** válasza:
93%
168. Az teljesen érthető, hogy nem megy érte a suliba. Én se mennék szülés után. De ezt a szüleinek kell megoldani és nem neki. Ha azt mondja ő egy szalmaszálat nem fog keresztbe tenni a gyerekért a gyermekágy alatt 100%ban támogatom. De ő azt szeretné, hogy ne legyen ott, minden más vetítés.
2023. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/170 anonim ***** válasza:
80%
Kèrdező...èn megèrtem, hogy gyerekágy meg minden. De...azt úgy el kell áruljam egy 2,5 èves fiú anyukájakènt, hogy az a pár hèt volt èletünk legnyugisabb hete. Szopizott, aludt, nèzegetett, szopizott, aludt.. Mi mákosak voltunk, nem volt hasfájòs...Rengeteg Netflix-es sorozatot megnèztem :D Mi mákosak voltunk, nem volt hasfájòs. Na de azt akarom ezzel mondani, hogy a feketeleves ezután jön. Hasfájás, fogzás, mozgásfejlődès. Szerintem ezek ezerszer embertpròbálòbb korszakok, mint az első pár hèt. Namármost akkor ilyenkor se jöjjön majd a fiú? Amikor tiszta zombi leszel, kialvatlan, frusztrált? Okè, hogy szüksèged van regenerálòdásra, de nyilván majd a fèrjed rendel kaját vagy főznek esetleg együtt, hagynak pihenni. Beszèld meg vele, hogy legyenek tisztában azzal, hogy te nem fogaz körülugrálni senkit, nem mèsz èrte a suliba, pihenni fogsz, a babára koncentrálni, de legyèl azon, hogy a fia is megismerje a babát, szerintem. Állj hozzá ìgy. Felnőtt emberek vagytok, simán megbeszèlheted a fèrjeddel ezt a felállást. Meg fogod èrteni, hogy kèsőbb sokkaaall nehezebb lesz, de a fiú akkor is jönni fog, ha te èpp nem aludtál 1 hònapja rendesen ès a halál fszára se kìvánsz senkit, de mègis jön, csinálni kell, el kell viselni, mert ő is családtag.
2023. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!