Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
 141/170 A kérdező kommentje:

Oké. De nem én kezdtem a sértegetést. Ugye milyen rosszul tud esni?

Működhetne ez kulturáltan is, csak ahhoz két fél hozzáállása szükségeltetik. Rám nézve meg igenis sértő, az, amit látatlanba írtok.

2023. márc. 5. 19:47
 142/170 anonim ***** válasza:
63%

De azt is értsétek meg, hogy nem 2 hétről van szó, hanem egyről. Így mennek a hetek:


Anya hét - Apa hét - Anya hét - Apa hét.


Az Anya hétben érkezik meg a baba, akkor az azt rá követő Apa hét marad ki. Aztán eleve Anya hét van, majd jön újra az Apa hét, amikor a 11 éves is ott lehet.


Az Anya hetek alatt is gondolom tartják a gyerekkel a kapcsolatot a Kérdezőek. A kimaradt Apa hétben is lehet ugyanúgy vagy egy kicsit jobban is.


Annak meg vagy nincs gyereke vagy van, csak magasról tojik rá, - aki azzal jön, hogy a gyerek haza megy 5-kor (wut?) a suliból, kiszolgálja magát, majd csendben elfoglalja magát. Oké, önálló, de a gyerekkel foglalkozni kell. Oké, hogy kiveszi a kaját a hűtőből és berakja a mikróba, de könyörgöm... Nem ülnél le hozzá beszélgetni? Nem csinálnál neki egy teát, csak elnéznéd, hogy egyedül ücsörög és eszik? Nem segítenél neki a leckében? Nem kapcsolódnál ki vele? Stbstb. Lehet, hogy a Kérdező igenis aktív ezekben a feladatokban, ha ott a gyerek, nem hagyja magára, - de most, egyetlen egy héten keresztül nem lesz erre kapacitása.


És oké, akkor minderre ott van az apja, hogy majd gondoskodjon ezekről. De akkor meg álljatok le azzal, hogy a Kérdezőt fúrjátok azzal, hogy nem szereti, nem foglalkozik vele, az ő gyereke is, meg mittomén.

2023. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/170 A kérdező kommentje:
Egyébként nem az enyémmel szemben álló véleményekkel volt bajom, hanem azokkal, amelyekben hozzáköltött dolgokat írtok. Lehet véleményt formálni, igen, ezért írtam ki a kérdést, de nem kell információk hiányában a képzeletetekre támaszkodni hülyeségben. Részemről lezárva.
2023. márc. 5. 19:49
 144/170 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem esett rosszul egy random idegen sértegetése, és elég gyerekes hozzáállás hogy ki kezdte. Én pl egyáltalán nem sértegettelek mégis azonnal támadólag álltál hozzám. Ebből látszik hogy te nem tudod elfogadni hogy máshogy gondolkodunk mint te. De akkor lépj ki, és harcold ki a férjednél hogy ne mehessen hozzátok a gyereke, csak aztán fogadd el a következményeit is. Mert teljesen biztos lehetsz benne hogy lesznek, több területen is. A férjed és közted lévő kapcsolatra is hatással lesz, a férjed és az exe között lévő kapcsolatra is és ami a legaggasztóbb, hogy a srác és a kistesó közötti kapcsolatra is. Sokkal több múlik ezen mint a te kis "nyugid" aminél egyébként korábbi válaszokban elég jó kompromisszumos megoldások születtek.

Elhiszem hogy félsz a gyermekágyas időszaktól, de hidd el nekem hogy nem fog pár hét alatt megoldódni. Én pl nagyon szarul viseltem, de nem oldódott meg 2-3 hét alatt, nem lett rutin, azt se tudtam melyik bolygón vagyok kb a gyerek 3 hónapos koráig. Addig meg gondolom nem akarod kizárni a srácot az otthonából, ergo teljesen felesleges ez az egész mizéria. Ha 4 hét múlva megy először ugyanolyan szar lesz mintha 1 hét után menne, csak utóbbinál nem b*szol ki mindenkivel magad körül.

2023. márc. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/170 anonim ***** válasza:
71%
Miert ne lenne kapacitása arra hogy beszélgessen a gyerekkel vagy főzzön egy teát? Basszus csak szülni fog,3szor szültem,gátnetszésem is volt igaz nem főztem az első hetekben nem emeltem csak a babát, sokat pihentem, de nem állt meg az élet nem feküdtem csak az ágyban a babával magatehetetlenül...11 éves gyerekről beszélünk nem egy 3 évesről elég baj ha ekkora problémát jelent, mi az hogy nem hagyja magára, akinek gyereke van minden pillanatban a gyerek fenekében van vagy mi? 11 éves elég önálló,nem is lóg egésznap a szülőn, valósuínű szívesen akat majd segíteni is.. úgy látszik sokan nem tudják milyen egy 11 éves..amúgy még mindig úgy gondolom,hogy felesleges ez a kérdés a párja sem akart belemenni teljesen érthető móson,szóval inkabb ne ezen agyalj kérdező meg ne azon hogy idegeskedni fogsz, nem bírod...
2023. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/170 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes én vagy 3 kommentet írtam, amiben javasoltam megoldást annyit böfögtél rá, hogy mindenki szuperanya, meg piócák vagyunk. Ezt konkrétan nekem írtad, amikor semmi bántót nem írtam. 30 éves felnőtt nőként hisztériázol, hazudozol (1-2 hét, még az elején hetekről beszéltél. Mindenki megértené, hogy az első 1 hétben ne legyen ott, vagy cseréljetek hetet, de te írtàl heteket). Úgy csinálsz, mintha neked baromi komoly feladatot lenne egy 11 évessel, de egyszer sem írod le mi az a nehéz feladat. Persze, mert te is tudod, hogy nem akarod, hogy az idilli kis hármasotokat, most megtörje valaki, aki nem illik a képbe. Sokkal őszintébb lenne, ha bevallanád magadnak is, hogy erről van szó. Csak tudod te választottad ezt a férfit és én elképzelem mit érezhet az a kisgyerek. Apámnak új családja van, ahol nekem nincs helyem. De tényleg tök mindegy, mert láthatóan legalább a férjed gondol a gyerekére.
2023. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/170 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo.

A ferjednek nem teszik az otlet.

itt 140 valaszolonak sem.

De megis te vagy aki jol megy az autopalyan?

Vedd eszre magad.

2023. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/170 anonim ***** válasza:
85%
11 évesen azért nem olyan kicsi, hogy körbe kelljen ugrálni vagy ne tudná lekötni magát. Tud magának szendvicset is stb csinálni, ha úgy van. Nem várhatod el, hogy hetekig ne menjen. Mitől lesz más pár hét múlva?
2023. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/170 anonim ***** válasza:
69%

Jesszus, nálam másfél év sincs a gyerekek között, de privát szobát kértem már a kórhàzban is, hogy oda is bejöhessen a "nagy", nemhogy lepasszoljam hetekre, de mindenki mást is szívesen láttam már a kórházban is és az utána következő napokban is otthon.

Nem értem téged miben zavar egy önellátó 11 éves, aki "by the way" ott lakik, és van egy apja is, aki foglalkozzon vele.

Másrészt a szőr feláll a hátamon az ilyen első gyerekes anyáktól, akik azt hiszik, hogy szülnek egy gyereket, és onnantól majd az egész világ őket kell csodálja és körülugrálja. Basszus, mindenkinek van, semmi különleges nincs benne, és könnyebb se lesz, ha egyedül vagy, sőt kifezetten jót tesz a társaság bekattanás ellen :)

2023. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/170 anonim ***** válasza:
75%

Én utáltam a látogatókat és nem azért mert első gyerek. Fájt mindenem és még mosolyognom is kell pedig nem aludtam stb. Ha az apuka csak a gyerekre figyel és nem segít a kerdezőnek mert jaaaj szegény 11 éves, akkor megértem. Ha viszont mindkét gyerekre plusz feleségre is fog időt áldozni plusz a gyerek sem figja igényelni hogy körbe ugrálják akkor a férjét is megértem.


Őszintén 1-2 hét nem a világvége.

2023. márc. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!