Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
 121/170 anonim ***** válasza:
88%

"plusz a saját gyerek igenis totál más,ez olyan mintha a régóta ismert/szeretett szomszéd gyereket dobták volna rájuk,szeretik de tuti nem örültek volna neki... azért a saját csemetét jobban el lehet viselni."


Ezt senki nem cáfolta meg, nyilván a mostohagyerek sosem lesz olyan, mint a sajàt, de nem kell gyerekes apával kezdeni, ha nem tudja az ember ugyanúgy kezelni a gyerekeket. Ismétlem, szeretni nem kell ugyanúgy, de kezelni igen.

2023. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/170 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, akkor én azt hiszem, hogy sorba állok a faszagyerek medálért, mert császár után sem reccsentem szét, és nem lettem egy kiállhatatlan zombi. Meg még sokan mások sem, akik nem akartunk meghalni, meg nem hagytuk el magunkat csak azért, mert lett gyerekünk. Úgy írjátok le, bazeg, mintha a poklot kellene megjárni egy gyerek születése után. Jó, a hasfájós rész kimerítő, de egyébként én tényleg nem értem, hogy mibe kellene belerokkanni.
2023. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/170 anonim ***** válasza:
60%

Eskü, én se értem, miben kell meghalni itthon újszülöttel. Meglepően laza volt az első 2-3 hét ahhoz képest, amit vártam, én főztem, a veteményesben ténykedtem már egyhetes mellett, és nem érzem, hogy ezért szuperanya vagyok, meg hogy mindenkinek ugyenzt kell csinálni, de az durva, hogy a kérdező már előre meg akar kb. halni.


Szerintem kicsit túlgondolja azt a pár első hetet, meg nem is tudom, milyen rutint vár, akkor jobb, ha 6 hónapig haza sem megy a nagyobbik :D

2023. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/170 anonim ***** válasza:
77%

120. “ plusz a saját gyerek igenis totál más,ez olyan mintha a régóta ismert/szeretett szomszéd gyereket dobták volna rájuk,szeretik de tuti nem örültek volna neki... azért a saját csemetét jobban el lehet viselni.”


Azt a büdös élet, te beteg vagy. A gyereknek az otthona. Otthon érted. Az új feleség tudta mit vállal, most mégis károg. Te pedig süllyedj el, mert nem vagy ép.


Remélem látod kérdező micsoda lelketlen véglények értenek veled egyet. Tetszik a véleményük remélem.

2023. márc. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/170 anonim ***** válasza:
22%

Márpedig én szülés után hulla voltam és 2 hét szünetbe a nagy gyerek nem hal bele. Ti elmentetek veteményest ültetni én meg alig álltam a lábamon,mert hasfájós volt és alig aludt vagy szopizott.

Mindenki máshogy bírja,ti bírjátok,de nem mindenki olyan mint ti.


Nyugodtan vegyél ki 2 hét szabit, na bumm egy alkalom kimarad a gyerek életében, úristen....


Vegyétek úgy mintha apuka beteg lenne 2 hétre és ezért q gyerek nem menne át akkor sem omlana össze a lelki világa.

2023. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/170 anonim ***** válasza:
82%
125. Azért az, hogy ott van egy 11 éves a saját otthonában és feltételezem leckét ír meg ps-zik ne legyen már kapáláshoz mérhető. Én a gyermekágyi pihenés híve vagyok, de mi is az a nagy feladat amit nem lehet ellátni egy 11 évessel?😆 Mikor utoljára néztem nem kellett pelenkázni egy ekkora gyereket, de nálatok nyilván máshogy van. Amúgy ezt csak most költötte hozzá, mikor már pofára esett hogy 1-2 hét, az elején hetekről volt szó.
2023. márc. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/170 anonim ***** válasza:
91%
De egyébként meddő vita. Apuka megmondta, hogy nem és ennyi. Gondolom mikor a gyermeknemzés felhőtlen örömének átadta magát a kérdező is tisztában volt vele, hogy ott él egy gyerek. Szóval gondolom kicsit kiakarta sírni a bánatát, amit a terhesség miatt sokkal nagyobb gondnak tart mint amekkora lesz és ennyi.
2023. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/170 anonim ***** válasza:
17%
De most azért, mert te gyenge vagy, nem mindneki az. Nem is igazán az a normális, hogy így szétesel. De az ilyen szenvedősöknek az egész élet az. Bizonyítod itt minden hozzászólásoddal, hogy miféle is vagy.
2023. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/170 anonim ***** válasza:
88%

"Nyugodtan vegyél ki 2 hét szabit, na bumm egy alkalom kimarad a gyerek életében, úristen"


Ha apuka nem akarja, meg a gyerek anyja sem, akkor a kérdezőnek ezt hiába mondod.

2023. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/170 anonim ***** válasza:
72%

A masik fiunak ugyanolyan otthona a haz, ugyanannyi joga van ott lenni mint az uj gyereknek.

A ferjed nyugodtan mondhatna, hogy 2 hetig menj az uj gyerekkel ahova akarsz, hogy ne zavard meg a nagyot. Es tokeletesen igazan lenne!

2023. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!