Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
 131/170 anonim ***** válasza:
74%

Esküszöm nem értem... Fúrni akarja a csak a gyereket ez egyértelmű.


Egy 11 éves suliban van, haza megy, kitudha magát szolgálni, ha nem akkor ott van az apuka. Miért a kérdezőnek kéne ugrálni a gyereknek (már ha egyáltalán kell). Azért van az apa, hogy ilyenkor segítsen. Azt meg csak eltudja viselni hogy ott van a gyerek ha nem akkor meg hagyja ott a párját...

2023. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/170 A kérdező kommentje:

Nem mondaná ezt, mert szereti a picit is. Ugyanolyan gyereke ő is.

De nem tudom, mikor tudnátok megérteni, hogy nem kitúrni akarok a nagyot. A nagynak otthona van az anyukájánál is. Azt szeretném csak, ha ott lenne +1,2 hetet. Kb ennyi. Ezt kértem csak, ez szerintem nem ördögtől való. És nem is hiszem, hogy ez akkora gonoszság lenne. Ez nem kicseszés a fiúval. Tudtommal az anyjánál is szeretik, kap meleg ételt, foglalkoznak vele.

2023. márc. 5. 18:59
 133/170 anonim ***** válasza:
36%

Úristen... Nem, nincs két gyereke a Kérdezőnek. EGY darab gyereke van, pont. A másik a férje gyereke, akit szerethet nagyon is, de sosem lesz az ő gyereke. Ha nem lenne baba és elválna a Kérdező és a párja, akkor a Kérdező és a gyerek sem tartaná a kapcsolatot, mert ők nem szülő - gyerek kapcsolatban vannak. Ezt értsétek meg.


A Kérdező is otthon van, a saját otthonában. Az exnek, a gyereknek, a férjnek van joga, de a Kérdezőnek nem? Nemár, ilyen nincsen.


Meg nem 2 hét kiesésről van szó, hanem 1-ről! 1 hetet ne bírna ki úgy a 11 éves, hogy nem az apjáék házában alszik? Nemár, totál kibírná. Nem lenne eltiltva az apjától, sőt, ha olyan a viszony, még telefonon, videóchaten is beszélhetne a Kérdező meg a 11 éves ebben az 1 hétben, ami kimarad.


Mit zavarhatna egy 11 éves, mikor 5-ig suliban van? Nem biztos, hogy ő 4-ig a suliban van és az sem derült ki, hogy 1 óra tőlük a suli hazáig. Az sem derült ki, hogy ez a gyerek egy csendes, introvertált könyvmoly vagy egy nagyon cserfes, aktív gyerek, aki nagyon is igényli a figyelmet.


Meg ott van az is, hogy a 11 éves heti 5 alkalommal, x órában össze van zárva egy szobába több gyerekkel, ráadásul évszakváltásban. Én is félnék, saját gyereknél is, hogy haza hoz valamit.


Aztán, más már tudott szülés után 1 hét múlva ugrabugrálni? Oké, örüljön neki. Ez nem garancia arra, hogy a Kérdező is fog tudni.


Apa lefoglalja a 11 évest, ha az ott van? Oké, foglalja. De akkor meg a babától veszik el az időt.


Arról sem volt szó amúgy, hogy apuka dolgozik-e vagy otthon tud maradni az első 2 hétben. Ha dolgozik, akkor nyilván ne hagyja ott a frissen szült anyukát két gyerekkel. Okééé, tudoooommm, mááás megoldoootttaaa a két, három, harmincnégy saját gyerekével egyedül, de ezt kár lenne ide szórni, mert azoknak a szituációknak semmi közük ehhez.


Szerintem természetes dolog, hogy az első 2 hetet szeretné együtt tölteni a Kérdező a babával meg a párjával és szeretne épülni valamennyit, mielőtt a Férj első gyereke átmegy hozzájuk.


És ezt amúgy lehet jól kommunikálni a gyerekkel. Lehet közben kapcsolatot tartani vele többféle módon.


Én melletted vagyok Kérdező, valahogy jussak dűllőre a férjeddel úgy, hogy mindenki jóllakjon és a te akaratod se legyen elnyomva. Otthon vagy te is.

2023. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/170 anonim ***** válasza:
76%
És ha esetleg a kérdező vállal majd még egy gyereket a párjával, akkor már 2 gyereket akar eltűntetni otthonról vagy akkor is csak a párja gyermekét, de a közöseket nem? A párjának a gyereke úgyan úgy az első, mint a második most majd, és a gyerek volt előbb, és normális, hogy őt nem akarja mellőzni apuka, mert a párja nyafog.Végre egy pasi, akinek a gyereke fontos.
2023. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/170 A kérdező kommentje:

“ Esküszöm nem értem... Fúrni akarja a csak a gyereket ez egyértelmű.”


Igen. Felnőtt, 30 éves nőként nincs is más életcélom, mint egy 11 éves gyereket fúrni. Sőt, még szülni is csak ezért akartam. Igazából pihenésre sem lesz szükségem és azt is tojom le magasról, hogy legyen pár nyugodt napunk a babámmal, amikor hazaérek a kórházból. Valójában minden csak azért van, mert keresztbe akarok tenni a párom gyerekének. 🤷🏼‍♀️

2023. márc. 5. 19:30
 136/170 anonim ***** válasza:
66%
Igen, mert különben ilyen kérdést ki sem írtál volna.
2023. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/170 anonim ***** válasza:
32%
134 - Minek ide keverni egy harmadik gyereket, könyörgöm? De tényleg, áruld már el kérlek, hogy ennek mifszom értelme van? Mikor 1. a baba sem született meg, 2. egy fogalomban sem lévő gyerek hovátételén való vacillálás nem oldja meg a jelenlegi konfliktust. Meg másold már be nekem pls azt a részt, ahol ki van jelentve, hogy lesz még egy harmadik gyerek is. Ilyen nincsen, csak a te fejedben. Azt meg old meg magadban vagy írj ki erről kérdést. Az jó játszótér lesz nektek.
2023. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/170 anonim ***** válasza:
74%
135 amúgy egyre kevesebb időt mondasz 😂először heteket akartál, majd 1-2 hetet, most meg pár napot :D pár napod biztosan lesz ne aggódj, ha minden második héten van ott a fiú
2023. márc. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/170 A kérdező kommentje:
Aki mindent szó szerint ért, az az ő baja. Egyébként az elején is 1-2 hétről lett volna szó a fiú részéről. Ha részemről 4, akkor részéről 2, de látom az ilyen logikus gondolkozás már nehezen megy.
2023. márc. 5. 19:41
 140/170 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy az megvan hogy feleslegesen sértegeted itt az embereket mert úgyis a férjed meg az exe szava dönt?

És igen az a 2 hét részéről igenis sok, gyakorlatilag egy hónapig nem mehet a saját otthonába.

Egyébként furcsa vagy, te kérdezted a mi véleményünket, mi elmondtuk majd meg vagy sértődve. Ha ennyire nem tudod elfogadni hogy az emberek többsége szerint gáz amit csinálsz, és csak kevesen értenek veled egyet, akkor minek írtál ki kérdést? Vagy azt vártad majd itt önigazolást találsz és mutogathatod a férjednek hogy meggyőzd?

2023. márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!