Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/170 anonim ***** válasza:
64%

A francokat tudod, mit érzel, csak magad előtt is letagadod, hát már a kérdés felvetéséből is egyértelmű, hogy Te a gyereket még mindig làtogatónak tartod, nem érted meg, hogy az neki annyira az otthona, mint az apjánál. Könnyebb azt mondani, hogy aki nem ért veled egyet, rosszindulatú, miközben te akarod kirakni a gyereket otthonról, hát nêzz már magadba...


Ha te azt szeretted volna, hogy hármasban legyetek család a férjeddel, akkor gyermektelen férfit kellett volna választani, ezt sem tudod megérteni, ez a baj. Döntöttél, és nem csak férjet kaptál, hanem kvázi egy plusz gyereket is.


Egyébként nem értem, mit szeretnél, ha a férjed elmondta, hogy neki ez nem pálya, és mondjuk a gyerek anyjának sem. Ha nem, hát nem, apuka már dontött, bármit is 8runk itt.

2023. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/170 anonim ***** válasza:
81%

"Újszülöttel eltöltött első pár hét egyszeri alkalom az életben."


Csak neked nincs "jogod" a férjeddel hármasban tölteni.

Ez a juss, amiért egy apukával jöttél össze. A meglévő gyereke elválaszthatatlan csomag.

2023. márc. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/170 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire fontos neked az újszülöttel eltöltött első pár hét nem olyannal kellett volna kezdeni, akinek gyereke van. Merem remélni többet nem tervezel, mert a mostani elsőszülötted lesz a nem kívánt körbeugrálni való.
2023. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/170 anonim ***** válasza:
78%

Így van. Mindenki egy bizonyos körülmény közé vàllal gyereket, amit ő maga választ.


Aki a szülőknek lakik és odaszül, az sem rakhatja ki a szülőket/anyósékat, akik ott laknak, csak mert éppen tudnának hova menni.


A férjed gyereke a család tagja, hiába nem gyereke a kérdezőnek.

2023. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/170 anonim ***** válasza:
84%

"Újszülöttel eltöltött első pár hét egyszeri alkalom az életben."

Miért, ha ott lenne a 11 éves, akkor nem tölthetnéd azt az első pár hetet az újszülötteddel? Vagy mi van??

Neki meg a TESÓJA, neki is egyszeri alkalom (lenne) az eletben, hogy az újszülött testvérével lehessen. De te leszarod, ezt értem, csak azt nem értem, hogy nem tudod felfogni, mit okozol ezzel. Utana meg majd jössz sírni, hogy a nagy féltékeny a kicsire meg nem szereti. Vajon miért. De akkor is a gyerek lesz a hibás, te tökéletes vagy és szuperül csinálsz mindent.

2023. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/170 anonim ***** válasza:
81%
De nem érted, hogy az a gyerek le van szarva, mert minek van a világon egyáltalán amikor nem is az övé? Ez egy nyomorék nő...
2023. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/170 anonim ***** válasza:
86%

Miért mi vagyunk az utálatkák amikor a férjed gyerekét te akarod kitenni az otthonából? Nevetséges.

Nem szemétkedés az, hogy igyekszünk felnyitni a szemed, hogy gáz ha egy gyerekkel így viselkedsz.

Ahhoz meg mem kell tudomány, hogy lássuk "hogy érzel", már magában a kérdésben is kifejtetted hogy a gyereket nem tekinted sajátodnak.

2023. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/170 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem van ehhez joga hogy kapjon nyugis 2 hetet,de kb csak ehhez van jogod és el kell fogadnod hogy nem 3-ban lesztek ezalatt hanem apuka addig elviszi programokra a nagyot.
2023. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/170 anonim ***** válasza:
71%

"meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban"

Ezt írtad kérdező. Ebből már látszik, hogy neked nyűg az a szegény gyerek.

2023. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/170 anonim ***** válasza:
17%

Már kommenteltem ide de mélységesen elszomorít, akik ide írkálnak. Első két hetet igenis megérdemeli az anyuka az első gyermekével. Ez mindenkinek kijár. Nyilván nem 1 hónapról vagy 6 hétről van szó de két hetet egy frissen szült anyuka had töltsön már nyugiban. Ha nem első gyerek lenne megérteném a kiakadásotokat, de elsőnél igenis nem tudja majd mennyi a regenerálódási idő, mennyire lesz fáradt, mennyire nehéz...stb.

Ne törődj azokkal akik itt írnak, beszéld meg a férjeddel hogy első két hétben ne jöjjön csak, utána meg igen. Mert 2 hétnél többet viszont te sem várhatsz el, hogy távol legyen a kisfiú az apjától.

2023. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!