Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/170 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó én is nem rég szültem 3. Babám, szóval akkor jár 4 hét Nekem csak a férjemmel és a babámmal és a másik kettőt pateroljam el?? Eszembe se jutna sőt szívesen fogadtam a legközelebbi családtagokat is, De most komoly ez nevetséges nem egy csomagról van szó vagy a szomszédgyerekről,a fiú a család része
2023. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/170 anonim ***** válasza:
64%
*Utolsó előtti
2023. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/170 anonim ***** válasza:
72%
69. Jaj már szerinted mi nem szültünk? Esetleg sokan többször is? Komolyan gyerekvállalás rovatban szerinted csak te szülsz? Jár az anyának persze, ezért ne fogadjon látogatót. De a kisfiú a gyerek testvére. Testvér érted. Gondolom ha az anyának lenne másik gyereke az maradhatna. Meg az anyja és az ő rokonai jöhetnek látogatni, de a férje gyerekétől az isten mentsen meg. Ezért kell jól megválasztani kinek szülünk gyereket, mert a szívem szakadna meg ha egy némber így kezelné a gyerekem, mint ahogy itt jó páran hozzászólnak.
2023. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/170 anonim ***** válasza:
76%
71. Hidd el a kérdező is felháborodna, ha az apa azt kérné, hogy az ő gyereke legyen 6 hétig az apjánál.
2023. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/170 anonim ***** válasza:
16%

A saját gyereket persze nem rakják odébb de csak mert nincs választásuk,meg azt tapasztalom minél messzebb volt q szülés annál inkább változnak az emlékek az anyában. Plusz itt nem velük él q gyerek hanem 2 hetente megy át,nehogy már az anyukának ne járjon egy kis csend közvetlen szülés után. Én már most sajnálom a 2. Gyerekemet mert nem.fogja ugyanazt a figyelmet kapni mint az első és igenis zavaró lesz hogy a naggyal foglalkozni kell miközben ott lesz az újszülött.értem ezalatt,hogy nem elég hogy be lesz gyulladva a mellem és fájni fog a császarheg még ott lesz a testvér féltékenység, meg társai mint pl a nagy nem.tud aludni a kicsi miatt stb

Kerdezonek legalább lesz esélye ezt kis ideig megúszni és 4 hét szerintem még nem a világvége.

Én tuti nem küldenem át a gyerekem egy frissen szült anyukához és most ne azt nézzük hogy testvérek,hanem azt nézzük hogy a szülés igenis kimerítő és az első 1-2 hét is fárasztó és én exként is hagynám kicsit anyukát pihenni...

2023. márc. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/170 anonim ***** válasza:
77%
Velük él a gyerek, minden 2. Hetet ott tölt, tehát ott él!
2023. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/170 anonim ***** válasza:
69%

De anyuka attól pihenhet hogy ott van a gyerek. Annyit kell megbeszélni, hogy apuka vállalja a nagyobbat. Kaját lehet rendelni, bevásárlást is lehet már házhoz rendelni, minden megoldható.

Amúgy meg ez baromság hogy jár a 4 hét, én nemsokára szülök, de eszembe se jutna elpaterolni a nagyot, pedig megtehetném mert itt vannak a nyugdíjas nagyik. A kérdezőnek is csak azért jut ilyen eszébe mert nem a saját gyerekéről van szó.

És az a gyerek nem LÁTOGATÓBA jár oda 2 hetente, hanem ott lakik. Teljesen más így a sztori, ha hétvégi láthatás lenne, akkor vigye el apuka állatkertbe vagy valami, de az a gyerek havi 2 hetet OTT LAKIK.

2023. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/170 anonim ***** válasza:
17%
A 2 hetenti hétvégi ott lakás nem igazi ott lakás... kérdező megteheti hisz nem az ő gyereke, az ember a saját gyerekét is csak azért nem.pqterolja nagyszulohoz mert sajnálja a saját gyerekét, amúgy ha nem a sajátja lenne simán megtenné főleg így hogy csak egy hétvégét van ott 2 hetente. Max nem alszik ott a gyerek hanem apjával programozik, na bumm.
2023. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/170 anonim ***** válasza:
76%
78 de nem hétvégén lakik ott hanem egész héten. Látom nem sikerült értelmezni a helyzetet. Osztott felügyelet, egyik héten az anyjánál lakik másik héten az apjánál. A hétvégi láthatás teljesen más.
2023. márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/170 anonim ***** válasza:
81%

Nem hétvégén lakik ott, hanem felesben nevelik 1 hét anyánál, 1 hét apánál. Tehát ez az otthona.

Ez sem lesz egy hosszú házasság, mert apa ezt nem fogja sokáig tűrni. Neki ugyanokyan gyereke mindkettő.

De ráadásul egy 11 évest nem kell körül ugrálni. Suliba van, utána tanul és a haverjaival cseveg vagy kint van velük.

2023. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!