Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/170 anonim ***** válasza:
85%

De szerinted van más megoldás, és ezt te azért látod így, mert az "csak" a férjed gyereke, szerintünk meg ez nem "megoldás", hanem gusztustalan kitúrása a gyereknek az otthonából. Bocsi, én nem szoktam mindenben a másik félnek igazat adni, de elképesztő ez a hozzáállás, és te is csak elhiteted magaddal, hogy nem zavar a gyerek, miközben de, csak nem akarod bevallani.


Ha nem zavarna, eszedbe sem jutna, hogy gond hogy ott van, hanem természetes lenne.


Ja, és mint látod, a férjed szerint sem megoldás ez, és ő sem akarja. Egyszerűen vegyél erőt magadon, és fogadd el komolyan, hogy ebben a családban van már egy gyerek a tiéd én kívül, mert most láthatóan nem fogod fel és nem kezeled a férjed egyenrangú gyermekeként őt.

2023. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/170 anonim ***** válasza:
88%

De látod hogy nincs másik megoldás mert az apja nem akarja. Pont.

Amúgy meg a 11 évest baromira meg lehet ám bántani egy ilyennel. Neki nem mondhatod hogy "tudod milyen ez, csak egy kis nyugit szeretnék". Ő csak annyit látna hogy megszületett az új gyerek ő meg le van szarva és nem mehet az apjához.

Ha annyira nyugit akarsz, akkor kérd meg a férjedet hogy neked ne kelljen foglalkozni a naggyal. Majd az apja csinál neki kaját, küldi el suliba stb, te meg bent leszel nyugiban az újszülöttel a szobában. És meg van oldva, nem kell körülugrálnod senkit, és a gyerekkel se b"szol ki.

2023. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/170 anonim ***** válasza:
87%
De az a ház az otthpna a 11 éves gyereknek. És te nem vagy képes felfogni, hogy pint annyira joga van ott lenni mint a tiednek. Miért nem mész te máshova a kicsivel, amíg megszokod. Szánalmas vagy
2023. márc. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/170 anonim ***** válasza:
84%
De, értjük. Attól, hogy neked nem tetszik, hogy szembesítünk magaddal, még értünk. És nincs igazad. Akkor sem, ha most épp egy hormonbomba vagy.
2023. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/170 anonim ***** válasza:
74%
A nő nőnek a legnagyobb farkasa. 🤔
2023. márc. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/170 anonim ***** válasza:
82%
Ez is jòl kezdődik...haha :D
2023. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/170 anonim ***** válasza:
85%
Nekem mozaik családom van apumnak vagyunk ketten az öcsémmel, feleségének meg két lánya van és született egy közös is, az öcsénk, én akkor majdnem 18 voltam öcsém 16. Milyen szép isnlett volna ha a felesége megtiltja hogy Apámhoz menjünk meg a kisöcsénkhez, csak mert neki kell pár héz nyugi...bocsi de gyerek szemszögből ez igazságtalán ráadásul megalapozhatod Vele a testvér féltékenységet. Beszéld meg a Pároddal,hogy az első hetekben legyen több Apa-Fia program és ennyi. A sajátodat sem passzolnád el és a saját is hazahozhatna bármi bacit...
2023. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/170 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van, én tényleg nem értem, mert a kérdésed szerint a gyerek nem "időnként itt van", hanem minden második héten. Vagyis OTT LAKIK. Neki ugyanúgy az otthona, mint az anyuka lakása IS. Amikor összeálltál a pasival, úgy vállaltad, hogy hárman éltek ott, nem egy vendég. Ha minden 2.hétvégén vendégeskedne ott, akkor megérteném, és azt mondanám, apuka vigye el valahova azokon a hétvégéken, de így nem. Ti így vagytok egy család, a gyerek ugyanúgy oda tartozik, mintha a közös gyereketek lenne, szóval, de jogos a HA. Közös gyereket is le lehetne passzolni, pl.a nagymamához. Megtennéd? Úgy cselekedj most is. Azt viszont elvárhatod, hogy az első egy-két hétben a férjed maradjon otthon, ne neked kelljen ugrálni a gyereknek SE. Ezt azonban saját gyerekes családokban is el lehet várni.

Az meg abszurd elképzelés, hogy egy 11 éves gyerek felfogja, mi az, hogy az anyukának pihenésre van szüksége. Fogalma sincs róla, mi az a gyermekágy, nem is lehet és nem is kell neki elmagyarázni. Sok felnőtt férfi se érti 🤣

2023. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/170 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki érti. Elmondtuk a véleményünket, mert azt kérted. Sajnálom, hogy nem tetszik, pedig mindenki korrektül megfogalmazta miért nem ért veled egyet. Én elgondolkoznék, ha csak olyan szerencsecsomagok értenének egyet velem, akik szerint a gyereked testvére látogató. De ha te már ezt eldöntötted, mit vársz? Menj, ne engedd a férjed gyerekét a saját otthonába, de majd emlékezz erre, amikor írnád ki a kérdést, hogy a párom kamaszgyereke utál, miért lehet ez?
2023. márc. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/170 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen megértelek, most szültem tudom milyen nehéz egy babával... Én nem bírnám ha lenne tesója, egy másik gyerek, le a kalappal azok előtt az anyák előtt akik bírják egyszerre több picivel. Egy 11 éves még nehéz korban van, fogyelni kell rá, kiszolgálni. Viszont nézni kell, hogy benne sebet ejthet az ha a pici miatt nem láthatja apát/téged.

Itt nem az a megoldás, hogy a fiút nem akarod hozzátok, beszéld meg a pároddal, hogy segítsen majd többet (vegye ki a részét jobban a gyerekből és mindenből), így bírni fogod.

2023. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!