Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/170 anonim ***** válasza:
78%
Első gyereknél még mindent túl komolyan vettem, másodiknál pedig megszületett, és nem spiláztam túl a dolgokat, minden ment tovább, ahogy eddig. Javaslom ne kövesd el a hibám, viselkedj úgy, mint én a második gyerekemnél. Csütörtökön szültem, hétfőn már vittem bölcsibe a nagytesót, nem állt meg az élet, csak mert szültem. Nálad se álljon meg, kezelj mindent ugyanúgy, ahogy eddig, és tényleg sokkal könnyebb lesz minden, mintha ráfeszülnél a dolgokra.
2023. márc. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/170 anonim ***** válasza:
73%

Nézd kérdező,én megértelek,hogy ez neked nehéz,de sajnos amit írtak is igaz,hogy ő a férjed gyermeke ugyanúgy. Az viszont nem igaz,amit írtál,hogy a sajàtod is zavarna. Bár,csak arról tudok nyilatkozni,amit a környezetemben láttam. Alig várták,hogy egy család legyenek négyen,megismerje a kistesót a nagy,stb. Én is így lennék,ha a lányom mellett most születne még egy gyerekem. Abban megértelek,hogy frusztrál minden,mindenki,ezzel én is így voltam,hozzánk nem is jött senki 6 hétig. Senkit sem kívántam a hátam közepére kivéve(!) a családomat. Nálatok minden második héten ott van a fia,ő a családotok,de ebbe semmi meglepő,ezt tudtad,amikor összejöttetek és elfogadtad.

Rokonságba van több mozaik család is,az egyiknél anyuka ugyanezt csinálta,mikor született a közös és ez évekig ment,fantasztikusan elrontotta a férje lányaival a kapcsolatot,fúrta őket minden oldalról. Apuka kiállt a lányai mellett is,de az alapfeszültség miatt inkább máshol találkozott velük többször.(csak így az új családdal ennyivel is kevesebbet volt)Illetve van egy màsik,ott 12 éves a fiú és az apukával él,anyuka pedig két hetente hétvégén láthatja.(kivéve szünetekben) Ott most fog születni az új nővel a közös gyermek,elpasszolhatnàk a kisfiút anyukához(ő nagyon örülne is),de esze ágába sincs,mivel egy család,jön a kistesó.

Különben senki ne mondja,hogy ugyanúgy lehet kezelni,fogadni más gyerekét. Hiába állítod te is kérdező,itt is látszik,hogy nem a te véred,különben ilyen eszedbe sem jutna. Én sem tudnám ugyanúgy fogadni,be is látom előre és emiatt soha nem kezdtem volna gyermekes férfival. Ráadásul a férjed már mondta,hogy nem szeretné,nem tudom ebből mit tudnál kihozni még. :/

2023. márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/170 anonim ***** válasza:
15%

Én megértem a kérdezőt, amikor szültem örültem hogy élek,közöltem q férjemmel csak akkor jöhet a 2. Gyerek ha az első oviban lesz,mert nem vagyok hajlandó újszülöttet és egy totyogót is pátyolgatni.

Neked is kijárat,hogy csak ti hármasban legyetek, úgy mint annó férjed az exfeleséggel mikor a kisfiú született.

Nem hiszem hogy az a 3 alkalom( két hetente van ott) olyan nagy dolog, főleg ha csak nem alszik ott a gyerek,de közben apa elviszi programozni. Legalább 4 hét magány jár ilyenkor szerintem. Első gyereknél jól esett, hogy senki sem jött hozzánk mert hullafáradt voltam és azt sem tudtam hol áll a fejem.


A gyerek kaphatna ajándékot a "kistesótól".

2023. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/170 anonim ***** válasza:
79%

Kerdezo, es ha a ferjed azt mondana, hogy te meg az ujszulott menjetek el az elso hetekben otthonrol ??

Ugyanis te most ugyanezt mondod neki ! Ne jojjon a gyereke mert te szultel.

Ennyi erovel ne jojjon a kozos gyerek, mert az elso fiaval az kitolas.

2023. márc. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/170 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem egy közös kompromisszumos megoldás lenne a legjobb. Neked első gyereked lesz, nem tudom mit hogyan kell csinálni nyilván stresszesebb leszel. Ha az a kicsi fiú a tiétek lenne más lenne mert akkor már második gyerek és jobban tudod mire számíts.

Szerintem férjeddel kellene megbeszélned hogy csak az első két hétben ne jöjjön a kisgyerek, utána nyugodtan. Addigra beáll a rutin és te is nyugodtabb leszek talán. A babának is jobb, hogy első két hétben nem érintkezik más gyerekkel akitől elkaphat akármit.

A férjed meg értse meg, hogy két hét nem sok, annyit a gyerek is kibír meg ő is. Kezdő anyukaként nem könnyű, szurkolok, hogy meg tudjátok oldani :) Könnyű szülést, jó babázást kívánok!

2023. márc. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/170 anonim ***** válasza:
46%
45: Végre egy normális ember, aki nem nem csak azt látja bele, hogy a kérdező “ki akarja túrni a másik gyerekét”, hanem annyi hogy szeretné átélni amit a legtöbb nő megtehet: egy kis intimitást az első időkben. Ennyi. És hogy itt a többség kb boxzsáknak nézi a kerdezőt, engem nagyon elszomorít. Fikarcnyi jele nincs az “asszonytársi megértésnek, támogatásnak”. Mintha fejben már azt is mellétettétek, hogy miattuk váltak el és megérdemli.
2023. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/170 anonim ***** válasza:
76%

Jár, de a gyereknek meg az apja jár.

Te meg a gyereket hagyod figyelmen kívül, ő csak egy csomag, mit számít mit érez, mit gondol.

Egy felnőt nő jobban tudja kezelni az érzéseit mint egy 11 éves. Ő kétlaki életet él, így állapodtak meg, és ez így működött, nem hülye a gyerek évekig nem zavart, most jön a tesó mennyen az anyjához.

2023. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/170 anonim ***** válasza:
31%

Ha értelmes a gyerek, megérti ha elmagyarázzák neki. Nem 3 évesről van szó. Aztán az élet igazolja úgyis, hogy milyenek lesznek a családi kapcsolatok, dinamikák. Ha minden visszaáll pár héten belül, akkor ez nem akkora issue mint ahogy itt egyesek dramatizálják. Ha nem áll vissza, akkor az anélkül is megbicsaklana, csak idő kérdése.

Én azt gondolom, hogy simán visszaáll.

2023. márc. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/170 anonim ***** válasza:
33%
Plusz senki nem mondta, hogy nem találkozhat vele az apja…vagy ő ne találkozhatna az apjával.
2023. márc. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/170 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ebben a kérdezőnek nem nagyon van tere, mert ismerte és elfogadta a körülményeket eddig. Most meg nem. És ez szerintem abszolút nem igazságos sem a másik gyerekkel, sem az apával. Érthető, hogy nehezen visel mást maga körül, én is csak a kevés sajátomat bírtam, őket sem sokáig. De itt ez egy speciális helyzet, amiben el kell fogadni, hogy a másik gyerek is ugyanolyan, egyenrangú gyerek, az ő otthona is ott van, az ő apukája is. Kár máshoz hasonlítgatni, mert náluk ez a helyzet és kész. Egy rossz viszony megalapozására készül a kérdező, a férj meg kész tények elé van állítva, és ez nem fer. Ő nem fog a gyerekei között választani, nem fogja arrébb lökni a másikat, ezt ne is várd. Te sem tennéd. Ilyen helyzetben hozni, az kegyetlenség. Felnőtt nő pedig legyen ennyire értelmes, hogy ismerte a helyzetét, amibe vállalta a gyerekét. Tényleg úgy beszélsz itt a másikról, mintha szükséges rossz lenne alapból is. Így.. Hát nen legyen igazam, de ez csak a kezdet. Majd eléri szépen, hogy a nagyfiú inkább ne akarjon annyit ott lenni.
2023. márc. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!