Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/170 anonim ***** válasza:
66%

#100

Nem az első gyerek. Ugyanis a férje gyereke az ő gyereke is amikor eldöntötte, hogy neki vállal gyereket elfogadta hogy nem csak egy férje de egy gyereke is lesz.

A gyerek ott lakik. Nem költöztethetik ki csak mert jön egy baba...

2023. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/170 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőhetek arra valók, hogy összeszokjon a család, és ennek a családnak az a 11 éves fiú is a tagja, csak ez nem tetszik a kérdezőnek.
2023. márc. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/170 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sem lesz sok kedvem az elsőszülötthöz az újszülöttel az elso héten, császárheggel,begyulladt cicivel stb valószínűleg az apja viszi ide-oda. Csak hát q saját gyereket muszáj foglalkoztatni,nade ha ilyen helyzetben lennék ahol a gyerek TUD máshol lakni hisz egy hétig az anyával van (és nem a levegőben lebeg) akkor én is simán élnék vele. Csak ugye ezt az anyukák maguknak sem vallják be hisz akkor sz..r anyák lennének ,pedig tök normális hogy közvetlenül szülés után pelenkával q fenekemen pont nem akarok gyerekezni akkor sem ha szeretem,hanem örülök hogy óránként etetek aztán alszom. Lehet lepontozni,de igenis totál kileszek merülve az újszülöttel és apuka fog vele lenni,nem leszek szuper mártír anya az első 2 hétben ez tuti.
2023. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/170 anonim ***** válasza:
89%
Egyebkent meg a 11 eves gyerek iskolaban van a heten 5 napot, este meg azt. apar orat csak kibirod kerdezo.
2023. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/170 anonim ***** válasza:
67%

#103 bocs, engem egyáltalán nem zavart az elsőszülöttem, és nem azért mondom ezt, mert jajjdemilyen szuper anyuka lennék vagy mert nem merem bevallani (egy anonim oldalon? Dehogynem). Sőt, nagyon is örültem, hogy a kórházi tartózkodás után ismét együtt lehettünk, mert nekem hiányzott akkor is. Sőt, mondok jobbat, iszonyú boldog voltam, hogy végre nagy pocak nélkül normálisan tudtam megölelni, felvenni, játszani vele. Igen, ott volt az újszülött, de attól még az elsőszülött nem szűnik meg a gyerekemnek lenni, akit továbbra is szeretek, pelenka a seggemen ide vagy oda. Nálunk az első 2 hétben nem ment oviba a nagy, nemhogy még kipateroljam otthonról, mert igenis neki is változás, neki is nagy dolog, hogy születik egy testvére, neki is meg kell szoknia, hogy már nem egyedüli gyerek, ahogy egyébként nekünk is, és bizony ennek legjobb módja az volt, hogy sokat legyünk együtt. Ez igaz lenne akkor is, ha az elsőszülött történetesen csak a férjem gyereke lenne egy korábbi kapcsolatából, de az idő felében nálunk lakna.


Amúgy kérdező, ha ennyire fontosnak tartod, akkor beszéld meg a férjeddel, hogy esetleg úgy oldjátok meg, hogy az első két hétben marad a fiú az anyjával, utána két hétig lakik nálatok, és onnantól visszaáll a rend. Így mondhatni neked is van két hét "nyugid", és a fiú sincs kipaterolva, mert csak felcserélve vannak a hetek, nem kihagyva. Ha ebbe belemegy a párod és a gyerek anyja, akkor szerintem még ez a legbarátibb kompromisszum.

2023. márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/170 anonim ***** válasza:
13%
Nekem van olyan ismerősöm, akit kérdeztem, hogy milyen a két gyerekes lét és a szülés után 1-2 héttel még azt mondta, hogy nem tudja, mert most hizzák majd haza a nagyobbat a nagyitól. Szóval létező dolog, hogy anyuka a saját porontya mellől is akar egy kis szusszanást.
2023. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/170 A kérdező kommentje:
Persze, hogy létező, csak itt mindenki szuperanya :)
2023. márc. 5. 08:22
 108/170 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem szuperanyaság, csak vannak akik előbbre helyezik a gyerek igényeit a sajátjuknál. Szerintem ez pont hogy alap kell hogy legyen. Egy életre tönkre lehet tenni a két gyerek kapcsolatát egy ilyennel.
2023. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/170 anonim ***** válasza:
74%

106, majd kérdezd meg az ismerősödet, hogy hogy boldogult a testvérféltékenységgel ;)

Arra ugyanis pont az a legjobb, ha anyuka nemhogy a kicsivel törődik jobban, hanem pont ellenkezőleg, a kicsit passzolja le minél gyakrabban az apjának és a nagyot dédelgeti, amikor csak lehet.

Full anyatejesnél is működő koncepció.

2023. márc. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/170 anonim ***** válasza:
32%
109: már 1 éves múlt a kicsi és a nagyobb 6. Sokszor találkozunk, mert a naggyal egyidős az enyém. Nem volt féltékenység. Van dedikált gyerekidője a nagynak, külön anyával és apával is. Szerintem jól csinálják. Nem az az 1-2 hét határozta meg a kapcsolatukat, hanem az azt követő minden egyéb.
2023. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!