Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy kérés szerintetek, hogy...

Nagy kérés szerintetek, hogy az első hetekben ne legyen itt a párom gyereke?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva szülök. A férjemnek van egy 11 éves gyereke, aki minden második hetet nálunk tölt.

Sosem szóltam egy szót sem azért, hogy itt van, végülis miért is tenném, hisz, az ő fia, meg nekem tényleg nem jelentett gondot soha még egy plusz ember itthon. Nem vagyok az a nő, aki fúj az ex gyerekére.

De most ha szülök, legalább az első hetekben szeretnék egy kis nyugit a babával, hogy kialakuljon egy kis rutinunk és ne más óhaját kelljen lesnem. Meg szerintem a kissrác sem arra vágyik, hogy egy újszülött megbolygassa a hétköznapjait. Előre látom, hogy ideges leszek, kimerült és nem fogok tudni mással foglalkozni, csak a saját gyerekemmel. A férjem viszont nem ért meg és szerinte ezt nem is dobhatja be a srác anyjának. Szerinte ő majd elfoglalja a fiát, de én nagyon félek, hogy nem fogom bírni, meg nem akarom, hogy a nyakamon legyenek mások ebben az időszakban. Tényleg csak az első hetekről beszélek.


2023. márc. 3. 19:30
 151/170 anonim ***** válasza:
72%

"Egyébként az elején is 1-2 hétről lett volna szó a fiú részéről. Ha részemről 4, akkor részéről 2, de látom az ilyen logikus gondolkozás már nehezen megy."


Szóval akkor egy hónapig ne legyen veletek a gyerek... Komolyan azt gonolod ekkora dolog egy szülés hogy egy hónapig semmit nem tudsz csinálni csak feküdni a kicsivsl? Ne dramatizálj már...


Még ha azt mondanád, hogy igen szükségem van 2 hétre szóval akkor anyukánál legyen sgy huzamban 2 hetet aztán majd nálatok 2 hetet (halasztásos módszerrel) akkor megértem... De ezt a felfogást...


Tudom tudom szörnyű, hogy egy jött ment harmadik bekavar a te kis családi idilledbe.

2023. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/170 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem arrol van szo, hogy a kerdezo egyszeruen feltekeny a masik fiura, a ferje ne a sajat masik gyereket szolgalja ki, hanem a most szult kisasszony kivansagat lesse 24 oraban.
2023. márc. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/170 anonim ***** válasza:
73%
152. Persze, hogy erről van szó, csak a 30 éves felnőtt nő még magának sem vallja be az igazságot. Egyik kérdésre sem válaszol, hogy mi az a nagy dolog amit neki kell csinálni a fiúval.
2023. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/170 anonim ***** válasza:
39%
Hogy lehet ilyen undorítóan beszélni valakiről, akit nem is ismertek???
2023. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/170 anonim ***** válasza:
55%
Hát ez az. Nem csinált semmit érted, meg a gyerek sem tud erről. Csak leült a férjével erről beszélgetni. Aztán már ő a véglény. 🙄
2023. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/170 anonim ***** válasza:
42%
Azért mekkora poén, hogy még a férjed exének is több beleszólása van ebbe, mint neked.
2023. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/170 anonim ***** válasza:
78%
Mennyire kell üresnek lennie az életednek, hogy az okozzon örömet, hogy kárörvendj egy vadidegen életén (és ezzel azt érezd, hogy jól belé is rúgsz, mert szerinted megérdemli)? Elképesztő. Tényleg a szomorúbbnál is szomorúbb mentális állapotban van a magyar társadalom :(
2023. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/170 anonim ***** válasza:
32%

Igen #157. Én is írtam erről valamelyik hozzászólásomban, hogy mennyire nonszensz, hogy az exnek van joga, a férjnek van joga, a 2 hetente ottalvó 11 éves gyereknek van joga döntést hozni, de a Kérdezőnek nincs. 🙂 A saját otthonában. Nem derült ki, de simán lehet a Kérdezőé ház, amiben élnek. Aztán pont ne legyen szava. 😅


Nagyon sok buta komment van itt, ami elérte a 80%-ot, sajnos. És az a vicc az egészben, hogy nem a kérdést szedik széjjel, hanem egymás kommentjét, közben a Kérdezőt szidva. És már olyan dolgok szerepelnek itt 10 oldalon keresztül, amik le sincsenek írva a kérdésben. És a büszke anyák erre gondolva kapcsolják be éjjel a vibrátort. 😅

2023. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/170 A kérdező kommentje:

Akkor leírom: a ház közös. Amikor vettük, mindkettőnk lakását eladtuk, ebből van a ház.

A gyereket valóban nem kell úgy kiszolgálni, mint egy három évest, de beszélgetni, tanulni kell vele. Rendes, szorgalmas gyerek, de azért nem az, aki elszórakozik egész nap a pc előtt.

A férjem egy hetet lesz csak otthon.

2023. márc. 6. 21:36
 160/170 A kérdező kommentje:
Pl a mai héttel megint gyerekes hetünk van. Én mentem érte a suliba, megebédeltettem, közben beszéltem vele. Hazajött a férjem, utána vele tanult kettesben. Majd este együtt néztük a tv-t. Ez ma egy nyugis nap volt, igaz, de van, amikor több a tennivaló.
2023. márc. 6. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!