Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te haragudnál ezért a szüleidre?

Te haragudnál ezért a szüleidre?

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem el. Akkor ettem először csokit, gyorskaját, chipset, gumicukrot, stb-t.

A szüleim SOHA nem engedték, hogy ilyeneket egyek, de igazából nem is vágytam rá.

Aztán gondoltam 18 évesen megkóstolom a Milka csokit.. Majd a gyrost..


Végül híztam 35 kg-t mostanáig.. Édesség és gyorskaja-függő vagyok...

Szerintem ha néha engedték volna, hogy egyek pár kocka csokit, akkor most is elég lenne annyi, nem ennék meg egyszerre 2-3 táblával.. :(


2014. márc. 18. 18:10
 81/94 anonim ***** válasza:
92%
Egy szavát sem hiszem a kérdezőnek! Olyan nincs, hogy soha. sehol, ovodában, iskolában, osztálytársaktól, barátoktól nem kapott egy szem cukrot, egy kis csokit! Arról nem is beszélve, ha igaz lenne, és ennyire belé nevelték volna, hogy nem eheti meg, a nevelés hatása nem múlik el attól, hogy betölti a 18.évét!
2014. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
28%

de elmulnanak, soot annal inkabb erdekelne!

bar ez a nem tud lealni annyit zaball sztem is kamu.

2014. márc. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, hát... XDDDD Bearanyoztad a napomat a mérhetetlen ostobaságoddal, köszönöm! :)
2014. márc. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el az összes hozzászólást, csak az első 1-2 oldalt, de látom mindkét párton vannak emberek...


Én ehhez csak annyit fűznék, hogy Anyukám nem engedett inni, kábítószerezni stb., amióta egyedül élek, néha megiszom 1-2 pohár bort bulikban, de NEM LETTEM ALKOHOLISTA. Kipróbáltam a füves cigit, de nem lettem drogos. (a cigire mondjuk rászoktam, de Anyukám is cigiett :) ).


Lényeg a lényeg. Nem lehet a szüleidet hibáztatni a saját gyengeségeidért, főleg nem azért, mert ők megpróbáltak egészségesen fölnevelni, aztán te pont az ellenkezőjébe estél bele!

2014. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
96%

És még ahhoz csatlakoznék, hogy és sem hiszem el, hogy soha, semmi olyan helyzetbe nem keveredett a kérdező 18 év alatt, hogy ilyeneket egyen-igyon. Anno még az általános iskolai farsangon is volt 1-2 chips, ropogtatni való...vagy jött a Mikuláscsomag ha másnem oviban, iskolában (a gyerek akkor is meg fogja enni, mire hazamegy)...vagy szülnapi bulin torta, rágcsa. Szóval ilyen nincs.

Én is megpróbálom minél egészségesebb étrenden nevelni a kisfiam, de nem ringatom magam abban a hitben, hogy soha nem fog ezekkel találkozni. Nem is kell, hogy így legyen! De találkozzon velük csak különleges alkalmakkor, ne minden nap.

2014. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
90%
Azt sem tudod merre forogj szélkakaska.Össze-vissza beszélsz.Szerintem elkerülhetetlen,hogy megkóstolj ilyesmit és gondolom nem fővesztés terhe mellett tiltottak a szüleid.Ha olyan béna voltál,hogy nem kóstoltad meg,akkor ez nem a szüleid hibája.Önszántadból nem kóstoltad meg,mint ahogy önként választottad azt is,hogy nem eszel zsíros kaját.Véleményem szerint ha 5 évesen hízlal meg a családod,majd egész életedben súlyproblémával küszködsz,azért felelősek a szüleid.De ha te felnőtt fejjel nem bírod megállni,hogy zabálj,azért ne mást hibáztass.
2014. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
55%

Nem igaz, hogy nem látjátok, hogy a csoki tök más, mint a pia meg a drog. A csoki a legtöbb gyerek életének része, a piától és a drogtól pedig a legtöbb szülő tiltja a gyerekét.


Pont az tette különlegessé a csokit, hogy tiltva volt. Lehet, hogy ha általában a hústól tiltják, most kilószámra enné a csirkét, pulykát, marhát, disznót.

2014. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem látjátok, hogy a csoki tök más, mint a pia meg a drog. A csoki a legtöbb gyerek életének része, a piától és a drogtól pedig a legtöbb szülő tiltja a gyerekét.



Miért tök más már ne haragudj? tiltották a gyereket a csokitól betölti a 18-at és egyből csokifüggő lesz..

Tiltják a gyereket a drogtól betölti a 18-at mégse lesz mindegyik drog függő..

Ugyanez van az alkohollal pedig a legtöbb 16 éves már durvábban iszik mint némelyik alkoholista...



Az meg tényleg érdekelne hogy egy gyereket aki nem magántanárhoz jár stb hogy tudnak úgy nevelni hogy se csokit se chipset ne egyen soha életébe.. mert ahhoz kb egy tanyán kellene élni mindenféle közösségi élet nélkül 18 évig mint a fényevőknél..

2014. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
93%

"Nem igaz, hogy nem látjátok, hogy a csoki tök más,"


Bizony, "tök más". Csak otthon nem kínálták vele, nyilván nem vették volna a fejét, ha máshol kipróbálja. Főleg, ha drogosok közé mehetett, csavaroghatott napokig 15 évesen... akkor be ne mesélje már, hogy a csoki ekkora tabu volt az életében!

Ha valóban nem kóstolta meg 18 év alatt, az AZ Ő DÖNTÉSE!

Mégis mi változott meg azzal, hogy betöltötte a 18-at?

Mitől lett hirtelen vonzó?


Te nem látod, hogy mennyire sántít a története?


Ha 18 éven keresztül ketrecben tartották volna és a ketrec előtt rendszeresen tortákat, sütiket húzgáltak volna az orra előtt úgy, hogy ő csak a pörköltet ehette... na akkor azt mondom, hogy igen, érthető a "trauma".

2014. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
Valahogy nehéz elhinni, hogy egy falat csokit sem ettél 18 éves korodig. Amúgy nem a szüleid hibája, hogy meghíztál. Nem ők mondták, hogy zabáld tele magad. Mértéket kellett volna tartani.
2014. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!