Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te haragudnál ezért a szüleidre?

Te haragudnál ezért a szüleidre?

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem el. Akkor ettem először csokit, gyorskaját, chipset, gumicukrot, stb-t.

A szüleim SOHA nem engedték, hogy ilyeneket egyek, de igazából nem is vágytam rá.

Aztán gondoltam 18 évesen megkóstolom a Milka csokit.. Majd a gyrost..


Végül híztam 35 kg-t mostanáig.. Édesség és gyorskaja-függő vagyok...

Szerintem ha néha engedték volna, hogy egyek pár kocka csokit, akkor most is elég lenne annyi, nem ennék meg egyszerre 2-3 táblával.. :(


2014. márc. 18. 18:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 A kérdező kommentje:

Az egészségem is elkezdett romlani, járok pszichológushoz 1 hónapja, de eddig még semmi változás..


Annyira finom minden ilyen kaja.. :(

2014. márc. 18. 18:10
 2/94 anonim ***** válasza:
40%
Nem az ő hibájuk, ha te csak dacból tönkreteszed az egészségedet. Ha nem dacból teszed, akkor éppen hogy jó döntés volt a részükről, hogy nem engedtek már előbb függővé válni.
2014. márc. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
59%

Én nem hibáztatnám őket, mert felnőtt ember vagy, tanulhattál volna mértéket és önuralmat. Én sem ettem még egy csomó fajta kaját, még sem volt sose az hogy egy-egy újdonságtól függővé váltam volna és hordószámra zabáltam volna őket.

Ez a te hibád, sajnálom.

2014. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
55%
Semmi köze a szüleidhez. Saját akarattal rendelkezel, nem kell másra hárítani a saját gyengeségedet.
2014. márc. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:
Ebbe a dac? Nem azért eszem, mert soha nem engedték és akkor most lázadok..
2014. márc. 18. 18:13
 6/94 anonim ***** válasza:
83%

Hibáztak a szüleid. Édesség kellő mértékben senkinek nem káros.

De nem ők a hibásak abban, hogy nem tudsz uralkodni magadon.

2014. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
64%
Ez a kérdés viszont tényleg a dacoskodásodra vall. Egy picit megismerkedhetnél a mérték szóval. Vagy keress valami új hobbit az evésen kívül.
2014. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
65%
Igazán hagyhatták volna, hogy ízlelj, kóstolj. Persze, hogy most sokat be tudsz nyomni, hiszen még soha életedben (?) nem ettél efféle kajákat. Amit tanácsolni tudok, edd továbbra is azt, amit a szüleid etettek veled egészen eddig, és csak néha egyél csokit, cukrot. Annyi a lényeg, hogy egyre kevesebbet egyél ezekből az ételekből. Tehát ha ma megettél három tábla csokit, holnap már csak kettő és felet egyél meg, holnapután már csak kettőt, utána már csak másfelet, utána következő napon pedig csak egy tábla csokit.. és ha sikerül vissza állnod erre, akkor 1 tábla csoki naponta már nem olyan sok. Esetleg ehetnél étcsokoládét, az még elvileg egészséges is. Én semmi esetre sem haragudnék a szüleimre, hiszen ők egészséges életmódra akartak nevelni, csak kissé elrontották :) ajánlok egy jó nagy beszélgetést, és sok sikert, és kitartást.
2014. márc. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
40%

Igazad van.Jogosan haragszol.Az is természetes pszicho. reakció,hogy hirtelen mindent kipróbáltál.

Most már valahogy próbálj segítséget keresni a problémádban és tanulj az esetből.

2014. márc. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 A kérdező kommentje:
Sajnos én sok mindenre ráfüggtem eddig, és nagyon nehéz volt leszoknom.. Most nem is megy :( Ha csak 2,5 táblát eszem pl, idegbeteg leszek...
2014. márc. 18. 18:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!