Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te haragudnál ezért a szüleidre?

Te haragudnál ezért a szüleidre?

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem el. Akkor ettem először csokit, gyorskaját, chipset, gumicukrot, stb-t.

A szüleim SOHA nem engedték, hogy ilyeneket egyek, de igazából nem is vágytam rá.

Aztán gondoltam 18 évesen megkóstolom a Milka csokit.. Majd a gyrost..


Végül híztam 35 kg-t mostanáig.. Édesség és gyorskaja-függő vagyok...

Szerintem ha néha engedték volna, hogy egyek pár kocka csokit, akkor most is elég lenne annyi, nem ennék meg egyszerre 2-3 táblával.. :(


2014. márc. 18. 18:10
 61/94 anonim ***** válasza:
83%

Persze bas.zod. 15 napig nem jársz haza , de az édességet hazavitted mint a kisangyal , aztán 2 pofára zabálod majd a szüleid hibáztatod?

Jó hogy pszichóhoz jársz, csak rossz a téma.....

2014. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 A kérdező kommentje:

Bemásolod, hogy hol írtam, hogy 15 napig nem mentem haza? Köszi!


És mint írtam, EZELŐTT NEM ÉRDEKELTEK AZ ÉDESSÉGEK!

2014. márc. 18. 20:30
 63/94 A kérdező kommentje:

Nem osztom az észt, nem szólok be. Az a te bajod, ha túl érzékeny vagy.

Nagy gyerek, igen.. Természetesen!

2014. márc. 18. 20:31
 64/94 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a szülei felelőssége.


Mert ha adtak volna neki csokit, és azt mondják, ma ezt megeheted, vagy kap egy táblával, és azt mondják, ezt oszd be erre a hétre, akkor megtanulja, hogy kell mértéket tartani.


Egyébként mélységesen lenézem azokat, akik lenézik az akaratgyengéket. Szerintem az egyik legrosszabb dolog, ami lehet az ember, és ha még bele is rúgnak, hogy selejt vagy, mert akaratgyenge vagy, az nem segít semmit.


Azért a szülei hibája, mert 18 évig így nevelték: a tizennyolcadik szülinapján nem törlődött ki minden, amit addig az életről tanítottak neki. Az lett volna az alap, amire építhet, de ha az alap nem áll rendesen, a ház is összedől.


Úgyhogy igen: ha lett volna kísértés, ami itt a csoki, akkor kialakult volna az akaraterő is, hogy ne egye meg.


Tudom, milyen ez, nehezen fogytam le, és rájöttem, hogy nem az az akaraterő, hogy nem veszek csokit, és nem esem kísértésbe, hanem hogy van a lakásban egy tábla csoki, akár itt az asztalomon, és nem tömöm be a fejembe, akármennyire is akarom.

2014. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
91%
Hidd el, nekünk, másoknak is ugyanolyan finom a csoki, chips, gyorskaja, hiába ettünk ilyesmit gyerekkorunkban is., De attól még tűrtőztetjük magunkat és nem zabálunk fel 35 kilót... Ne a szüleidet okold, ha ilyen gyenge vagy, már gyerekkorodban is rászoktál volna, ha engedik és mostanra lehet nem 35, hanem 100 kiló felesleged lenne...
2014. márc. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
szerintem meg az nem jó hogy egy akarat gyenge embert még tutujgassunk is.akkor megérteném ha valami szörnyűséget élt volna meg,de ez nem puhítja meg az emberek szívét sőt inkább röhejes.
2014. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
92%

De én ezen röhögök, hogy szegény kérdezőnek kivan a gyenge gyomrocskája a "zsíros, olajos" pörköltektől, alig evett pár falatot belőle, de bezzeg a gyorskajáktól, amik csöpögnek a zsírtól, nem egy már műanyag számba megy szinte, meg ki tudja mi van bennük - tök jól van. Abból le tud tolni tonna számra, de a pörkölt az bezzeg zsíros fúj. -.-"

Neked nem a kaja függőség miatt kell pszichológushoz járnod, és nem is a szüleid hibájából, neked nincs odabent minden rendben a fejedben. Az meg a másik poén, hogy láttad csokit enni a suliban a társaidat, megvásároltad a melegszendvicset (a melegszendvics krémben is sok a zsír) közben láttad a chipset is és eszedbe sem jutott kipróbálni. A sulikban általában megkínálják az embert chipsel vagy csokival ha épp vesz valaki, és téged biztos nem kínált meg senki se, vagy nem próbálták meg rádtukmálni.

Te itt nagy túlzásokba eszel kérdező, itt valami sántít.

2014. márc. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
82%

mert pl. mindenre rögtön csak hisztis választ ír,mint egy rossz kamasz,ha annyira felnőtt lezárja a múltat és nem a válaszolók rossz beírásaira reagálnak, mert nem csak hülyeségeket írnak és mégis ő csak a szavakba köt bele,legjobb védekezés a támadás...

és nagyim szavaival élve mindenki magának hülye!

2014. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
82%

A szemelyiseg kialakulasunkban es fejlodesunkben nagyreszt a szuloi neveltetes is kozre jatszik. De bizonyos kor utan mar te is epp olyan felelos vagy sajat magadert es nem foghatod mar rajuk. Foleg nem 18 folott.

Volt nalunk is ez az amit helytelenul tanultam meg de utovegul en vagyok a hunyo mert az en felelossegem, hogy mit kezdek magammal es igenis valalom a tetteimert a felelosseget.

Hasonlo dolgokat nekem sem adtak soha de ezt az en javamra tettek es orvendek is neki. En is szeretem a mu kajat es edessegeket de nagyon mersekelten eszem mert nem jo az egeszsegre es az, hogy hizzak az nalam kizart buli. Maskulomben neha ha rakapok valamire akkor eszembe juttatom, hogy a gyomrom nem szemetlada, hogy csak ugy minden egeszsegtelen dolgot "bedobigaljak".

2014. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ha néha engedték volna, hogy egyek pár kocka csokit, akkor most is elég lenne annyi, nem ennék meg egyszerre 2-3 táblával.. :(


szerintem akkor is megenéd hisz azt mondod tetszik az ize és nem tudsz leállni,ha kiskorodtól kezdve kaptál volna akkor mitől lenne ez másként.Ez csak az önuralomról szól.

2014. márc. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!