Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/110 anonim ***** válasza:
46%
Az ilyen sztorik máshol mindennaposak, szóval ne nagyon vedd a szívedre. Süss valami finomat és légy pozitív.
2012. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/110 anonim ***** válasza:
32%
Arról nem írsz, hogy miért egy fizetésből éltek, illetve a közös kiadásokba neked mi a hozzájárulásod. Talán azon kellene változtatni valamennyit, és akkor nem kerülnétek ilyen helyzetbe. Az aktuális helyzetetekre vonatkozóan pedig: késő bánat. Bár nem tudom, hogy volt eszetek költekezni, mikor tartoztok a lakbérrel, meg a kaucióval. Mondjuk a párodat is megértem, és legyél te is megértőbb: ezek szerint csak ő dolgozik, csak ő keres pénzt, és ha már egy kis pluszpénzhez jutott, akkor hadd költekezzen már olyan dolgokra is egy kicsit, amire máskor nem. A kabát, meg a cipő dolog meg nem tudom, hogy jön ide, arra költöttétek el a maradék pénzt? Egyébként a saját ruházkodásodat miért nem magad oldod meg? Eszembe nem jutna sorolni, hogy milyen ruhám ment tönkre úgy, hogy a párom az egyedüli kereső...
2012. márc. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/110 A kérdező kommentje:

Köszi de sajnos nehéz. Állandóan ez a k.rva pénz jár a fejemben.

A nap nagy részében az álláshirdetéseket bújom. A héten 2x is voltam próbanapon, de semmi.

2012. márc. 2. 09:56
 4/110 anonim ***** válasza:
39%

1 fizuból vagytok és alapdolog a szalámi,hajfesték ????

Macskát is minek tartotok,ha nincs pénzetek ? Az alom meg a táp árát is a ti ennivalótokra költhetnétek. Ha nincs zsé,minek festegeted a hajad ? Meg szalámit esztek ? Van ott a boltban olcsóbb kaja is,kedves mádám Lukrécia !!!!

2012. márc. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/110 A kérdező kommentje:

2.

azért élünk egy keresetből mert nincs munkám. Dolgoztam ősszel 2 hónapot, de csak 1 havi fizetést kaptam aztán felmondtam. Utána részmunkaidőben dolgoztam, karácsony előtti hajtásban kellett segíteni, de azóta semmi.

Mivel még csak 2.-a van nem nevezném igazán tartozásnak, hiszen úgy beszéltük meg, hogy 10.-ig minden ki lesz fizetve.

A ruhákat azért említettem meg, mert ez a 2 ruharadab szerintem létszükséglet, ha az ember dolgozni akar menni.


Megértem a páromat, én is szívesen megvennék dolgokat, ha telne rá. De feleslegesnek tartom, hogy a 400 ft-os üdítőből vegyünk 3-4 üveggel, amikor lehetne olcsóbban is venni, vagy szörpöt higítani.

2012. márc. 2. 10:01
 6/110 anonim ***** válasza:
64%

,,Vettünk hajfestéket nekem, aztán el is fogyott a pénz."

Aranyom, el kéne gondolkodni azon, hogy mire költötök. Főleg úgy, hogy albérletbe vagytok és egy fizuból éltek.

2012. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/110 A kérdező kommentje:

"kedves" 4.!

Azt hiszem 3 havonta megengedhetek magamnak egy 600 ft-os hajfestéket. (Havonta az csak 200 ft)

Te biztos szívesen csomagolsz üres zsemlét a párodnak (aki 10-12 óra fizikai munkát végez), de az én párom megérdemli a szalámit a szemlébe. Igaz, hogy a legolcsóbbat, de most erre telik.


Te kidobnád az állatod, mert máshogy alakult az anyagi helyzeted, mint ahogy vártad?

És ha gyereked lenne? Remek ember lehetsz!

2012. márc. 2. 10:04
 8/110 A kérdező kommentje:
6. úgy látszik nem olvastad el, hogy a hajfesték előtt a gyógyszertárban voltunk, kiváltottuk a párom 2 receptjét.
2012. márc. 2. 10:05
 9/110 anonim ***** válasza:
81%
Ne aggódj!Ha lesz munkád akkor könnyebb lesz..:) Mi is egy fizu és gyesből vagyunk.. Ma megyünk be tartózásrendezőkölcsönt igényelni az otphez. Remélem sikerül.Ráadásul költözünk és több lesz a kiadásunk mint eddig..
2012. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/110 anonim ***** válasza:
78%
Tanulság: albérletben 1 fizetésből macskát etetni, hajat festeni és közben kólát inni nem lehet. Kellene egy fontossági sorrendet tartani a dolgokban. Első a tartozás. Lakbér, számlák, stb. A többit beosztani létszükséglet szerint.
2012. márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!