Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
 51/110 anonim ***** válasza:
83%

"Egy gyerekkel ugyanezt már nem lehet eljátszani! Gyereket csak felelősséggel szabad vállalni, úgy hogy ehhez megvan a biztos háttér:

Saját lakás! Munkahely mindkét szülőnek! És annyi megtakarítás, hogy ha hirtelen megszűnik mindkettő munkahelye, akkor is még 1-2 évig megtudjanak élni."


Hát ez nálam is kicsapta a bilit.


Szerinted hány olyan fiatal pát van aki reproduktív korban van, van lakása és minimum 10 millás megtakarítása?

Te melyik bolygón élsz? Szeretnék odaköltözni.


Biztos a felső tízezerbe tartozol, azért nem látod a fától az erdőt, kívánom neked, hogy soha ne legyen rosszabb a sorsod. De hogy nem dolgoztál havi 100-140 e nettóért az tuti. Vagy nem sokat. Majd te szaporodsz helyettünk is.

2012. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/110 A kérdező kommentje:

Legkésőbb 10.-ig meg kell kapnia a fizetését. Ha csak kenyeret veszünk, akkor ki tudunk jönni abból a pénzből ami van.

Eddig nem kellett spórolnunk, talán ezért megy neki/nekünk ilyen nehezen. Ősszel nem volt gond, ha nem akartam főzni, megengedhettük magunknak, hogy vacsorát rendeljünk.

Mostanában erre nem lesz lehetőségünk

2012. márc. 2. 11:14
 53/110 anonim ***** válasza:
57%

Hát, ne haragudj, de én nem látom, hogy ebben a sztoriban a párod hogyan lenne hibás!?

Még meg is vette volna NEKED a kabátot, cipőt...

Mellesleg, te is írod, hogy CSAK ő keres.


Az, hogy utána "hülyeségekre" költöttétek el (nem én mondtam, de fogalmaztál így), az nem az ő hibája, hanem ketten csináltátok.


Ha ezért megharagszol, akkor utána joggal fog ő is neheztelni rád. Szerintem. Ugyanis ő keres, adott is volna pénzt... Most, hogy nem mondta meg egyszerre... Lehet azért, mert tudta, hogy hajlamosak vagytok "hülyeségekre" (megint csak téged idézlek, hisz nem tudom, mit vettetek) költeni.


Szerintem lépj túl rajta, és inkább a probléma megoldásán dolgozz, ne pedig azon gondolkozz, hogy legyél-e dühös, vagy sem.

2012. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/110 A kérdező kommentje:

A macskára 5000 ft-t költünk kb. Persze a legolcsóbb konzerves kaját kapja, közepes minőségű tápot és a szilikon macskaalmot. (10 literes kiszerelés kb 6 hétig elég, és 2300 ft)


Se az internetet se a többi szolgáltatást nem tudjuk lemondani nyár végéig. (Addig szól a hűségnyilatkozat)


Ha megkapja a fizetését, épp futja mindenre.

2012. márc. 2. 11:18
 55/110 anonim ***** válasza:
87%

"Az édes piskótatallér, a sós ropogtatnivaló, az illatosító meg olyan dolgok amik nélkül eddig megvoltunk, most hirtelen fontosak lettek."


Te, nem lett most tele a hócsukája???

Régen volt egy nagyon nehéz időszakom, pár évig állandó spórolás, mindent megvontam magamtól, aztán egyszer csak kiborult a bili és vettem pár cuccot (kóla, marcipánrúd), mert azt láttam, hogy kilátástalan az egész életem, azzal se vagyok előbbre ha kenyéren és vizen élek.

2012. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/110 anonim ***** válasza:
73%

"Egy gyerekkel ugyanezt már nem lehet eljátszani! Gyereket csak felelősséggel szabad vállalni, úgy hogy ehhez megvan a biztos háttér:

Saját lakás! Munkahely mindkét szülőnek! És annyi megtakarítás, hogy ha hirtelen megszűnik mindkettő munkahelye, akkor is még 1-2 évig megtudjanak élni."


Na ez már nekem is sok volt.Ez soha nem fog eljönni.Saját lakás hitel nélkül?Lassan okos már hitelt sem adnak.Meg annyi megtakarítás,hogy 1-2 évig meg tudjanak élni.Lassan megélni sem tud az ember,nehogy félretegyen.Főleg ennyit.Te nem ezen a földön élsz az biztos.


Kérdező,ne foglalkozz a sok undok emberrel.Az van itt bőven.E.

2012. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/110 anonim ***** válasza:
38%

"Én sem vagyok híve a felelőtlen gyerekcsinálásnak a pucér seggre, de szerintem manapság egy fiatal párnak szinte lehetetlen a közös életet elkezdve felmutatni egy tehermentes saját lakást, megtakarításként 5-10 millió forintot, plusz két olyan állást, ami tuti nem szűnik meg. Valami lehet hogy összejön, nekünk pl. az állás és a lakás, de mivel nem volt milliós bankbetétem, akkor ne is szültem volna? Amúgy ha nem szülök, akkor se lenne..."


Nem 5-10 milliós megtakarítás kell, hiszen abból már klassz lakás vehető! Hanem csak úgy 1-2 millió együtt a két főnek. Ebből hirtelen munkanélkülivé válás esetén a legszükségesebb alapdolgok megvehetőek még akkor is, ha gyerek van. Akkor nincs kétségbeesés, hanem lehet éldegélni tovább, és nyugodtan keresni munkát.


Én nem azt írtam, hogy biztos állás kell, hanem hogy kell állás akkor, amikor gyerekvállalásra adják fejüket... Biztos állása nem sok embernek van, akinek meg igen, annak nem ilyeneken kell gondolkodnia, hogy ne költekezzünk meg tegyünk félre, mert annak van annyi tartaléka, hogy... AZ más kategória.


1-2 milliós megtakarítás épp azért kell, hogy ha megszűnik a munkahely, akkor legyen valami biztos tartalék...

2012. márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/110 A kérdező kommentje:

Nem a kérdésemhez tartozik, de a környezetemben élők 95%-a nem tud félrerakni havonta 5-10 ezernél többet.

Aki félretud az vagy külföldön dolgozik (vagy a párja) vagy lop a munkahelyéről.

Ha fejenként 1 milliós tartalék van, az még mindig csak 2 millió. Ha netán vesznek fel hitelt a lakáshoz, és mondjuk 1,5 év múlva mindkettő munkanélküli lesz, akkor hogyan fizessék a hitelt?

2012. márc. 2. 11:24
 59/110 anonim ***** válasza:
17%
Vártam a lepontozást:S
2012. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/110 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egy ismerősöm tudott félretenni évi 1 milliót, de ő "csókos" alkalmazott egy kaszinóban, sok borravalóval és nagy csöccsel. Bocs a bunkóak látszó hozzászólásért.
2012. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!