Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
 81/110 anonim ***** válasza:
89%

A pénzügyi terves hozzászólásom miért kellett lepontozni??? Nem értem másnak ez miért sz@r, hogy beosztod a pénzed? Nem sokkal logikusabb, minthogy hébe-hóba eljárni a boltba, aztán tessék már fingod nincs mire költötted a 20 ezret!!!

Egyébként ennek a technikának a segítségével mi már odáig eljutottunk, hogy ha egyszer csak felüt a havunk akkor tudunk menni kínaiba enni egyet, vagy gyrost valahol. Esetleg 2 hetente egy kávézót megeresztünk magunknak, vagy sütit. Ezt is ugyanúgy beleírjuk a táblázatba. És igen, van is miből félretenni, nem írom le hogy mennyit, de sokat. Ráadásul a jövőbeli házunkra. Ennyi.

2012. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim ***** válasza:
9%

Nem is értem! Engedi a főbérlő/lakástulaj a macskát?

Ez luxus. Mármint macskát tartani.

Ha ennyire szereted ezeket a nyávogó szőrhullajtó, borzadájokat, mi lesz veled ha terhes leszel?

Ugyebár akkor kerülni kell őket, vagy nem is akarsz majd gyereket?

Szép vagy!

2012. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim ***** válasza:
82%

63-as hozzászóló kiválóan leírt egy csomó-féle spórolási praktikát, bár a szándékot nem látom benned, de attól még lehet, hogy van és megfogadod, amiket írt. Azt nem értem, miért ágálsz a barnára festés ellen, mert egy világosat sötétre befesteni gond nélkül lehet, nem lesz hupilila a hajad, egységes barna lesz. És akkor tényleg egyelőre hajfestékvásárlás kilőve, mert nem kell festéket venni, ugyanis a lenövés nem fog látszódni. Úgyhogy ezt a részét nem értem, hogy nem vállalja be a tesód a hajfestést, mert nem ronthatja el. Azt mondanám, ha vöröset akarnátok szőkére festeni, az rendjén, hogy ahhoz érteni kell, de egy világosat sötétre, azzal nem lehet gond.

Még arra reagálnék, hogy a párod nem akar a szüleidhez költözni. Még ideiglenesen sem? Csak azért mert én kényszerből éltem éveket a volt anyósommal, elhiheted, hogy semmi kedvem nem volt hozzá, mert egy uralkodó típusú nő volt, mindennel el akart számoltatni. De elviseltem, mert akkor szerettem a volt férjemet és hát nem volt más megoldás. Albérletbe nem mentünk volna. Nektek sem kellene évekig ott lakni, hanem addig amíg jobban nem álltok anyagilag. Nyilván a szülők nem annyit kérnének a rezsibe, mint az albérlet+rezsi díj. Szóval én ezt a részét sem értem, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a párod számomra a fekete bárány, aki nem igazán akar visszavenni egy bizonyos életszínvonalból még akkor sem, ha ezzel a saját és a te megélhetéseteket teszitek kockára. És az tök jó, hogy nem kapcsolták ki a netet, nem kötötték ki a telefont, nem adott a főbérlő ultimátumot, hogy meddig kell kifizetni a pénzt, de ha így folytatjátok, nem lennék én abban biztos, hogy nem lesz előbb-utóbb tele a hócipője a tulajnak, hogy nem fizetitek ki, ami őt megilleti. Mert ha ezt nem tudjátok átbeszélni és nem születik egy olyan megoldás, hogy fontossági sorrendet állítotok fel, mit kell fizetni, ami a legszükségesebb és miket lehet átütemezni, halasztani, miről lehet lemondani, akkor biztosan nem lesz végtelen az ő türelme sem. És a lakbér az egyike legfontosabb, amire kell, hogy legyen pénz.

2012. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim ***** válasza:
85%

7 éve festem szőkére a hajam, nem voltam soha fodrásznál.

Nekem is sötétbarna a hajam.


Bizonyára sokakat meg fog lepni, de a hajszínváltás nem megy olyan könnyen, hogy egyszer befested, azt kész.


Ha szőke marad, vesz hajfestéket X összegért, és a felét használja fel, mert csak a tövét festi be.


Ha most be akarja festeni barnára, akkor több hajfestéket kell vennie, mert egyrészt, az egész hajhosszra kell, másrészt egyszeri festés NEM FOGJA BEFOGNI.

Én most próbáltam vörösre befesteni tartós festékkel. Négyszeri festés után is egy hét alatt kikopik.


Többszöri hajfestés után is úgy nézne ki, mint egy zebra; tudom, én is próbáltam, úgy néztem ki. Ez egy hosszú és költséges folyamat.

2012. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim ***** válasza:
89%
Fodrász vagyok, csak, hogy lezárjuk a hajfesték témát, 1. valószínűleg azért festi, mert a szőke áll neki jobban, 2., ha vesz is barna festéket, azt is veheti még pár hónapig, mert a szőke ledobja, ezenkívül havi 200 Ft-ot költ rá. Az én tanácsom, éhesen ne menjetek vásárolni, mert sok mindent összevásároltok, mert a szemetek kívánja. Netetek van, lehet nézni olcsó recepteket, édességre is.A macseknak is kaján lehet spórolni stb.
2012. márc. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim ***** válasza:
26%
84. szőkét vörösre, azt el is hiszem. Mint tudjuk abból lesznek a rózsaszín, meg piros árnyalatok. Azt nem is szabad.
2012. márc. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem esne jól, ha ilyen dolgot eltitkolna (bár lehet, csak azért, mert a szüleimnél tapasztaltam olyat, hogy mindketten dolgoztak, elvileg közös kassza volt, gyakorlatilag meg apa nem mindig adta bele az összeset, és csomószor akkor is, mikor nem volt a legfényesebb az anyagi helyzetünk, inkább a nagymamámnak adta a pénzt, akinek igazából nem is volt rá szüksége, és onnan meg a nagybátyámékhoz ment a pénz, mert kivételezés folyt igen durván... szval valszeg ez is belejátszik abba, hogy ha a kassza közös, és ilyen az anyagi helyzet, akkor legyen akár egyik félnek is dugipénze).

De amit én ajánlanék (nyugi, nem azt, hogy dobd ki a macskát meg ne festesd a hajad :D... ha már festeted, akkor igenis szükség van rá, mert az ember próbanapra nem mehet lenőtt hajjal... macskát kidobni meg szívtelenség, ráadásul nem tartom felelőtlenségnek, hiszen valszeg nem ebben az áldatlan állapotban vettétek meg/fogadtátok be), az az, hogy készítsetek listát arról, hogy mikor mire mennyit adtok ki. Tehát mindent, amire ha 50 Ft-ot adtok is csak ki, mindent felírni. Így látszik, hogy honnan lehetne lecsípni. Mi is ezt csináljuk már évek óta-azóta kevesebb vizet használunk (nálunk az volt a sarkallatos pont), kevesebbet nasizunk, olcsóbb helyeken vásárlunk (pl. eurós boltokban vagy Asia Centerben veszünk dezodort, kávét stb.)...

2012. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:
75%
:(
2012. márc. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:
68%
A sok macskás okos... Szerintetek ma csak úgy örökbe meg kölcsön lehet adni egy macskát? NEM. A sok idióta miatt rengeteg állat él az utcán kidobva és szaporodik égbe-világba, mert egyszer valaki úgy döntött, egy karton cigi fontosabb, mint hogy ivartalanítsa kedvencét. Aztán dobta utcára a szaporulatot. Egy felnőtt macskának kisebb csoda kell az elajándékozásához. És aki azt mondja dobd ki, vagy akármi, annak szívből kívánom, hogy kerüljön utcára!
2012. márc. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim ***** válasza:
22%
Kedves Kérdező! Olyan sok választ kaptál a kérdésedre, hogy ennyi kedves válaszoló is megérdemelne tőled egy őszinte választ. Tudsz te egyáltalán főzni vagy kézzel kimosni a kettőtök szennyesét, ha már úgyis otthon vagy...
2012. márc. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!