Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/110 anonim ***** válasza:
86%
Ja és nem haragudnék páromra, elvégre az ő pénze. Ezt nem kioktatásból írom.
2012. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/110 anonim ***** válasza:
22%

1. Ha kajára nem jut, akkor miért jut hajfestékre és macskatartásra?


2. Ha a férjed dolgozik meg a pénzért, akkor miért akarod beosztani (és utolsó fillérig elkölteni) te? Ha közösen költekeztek, akkor közösen is adjatok bele abba a közösbe! Addig meg szíve joga arra költeni, amire ő úgy gondolja, hogy van értelme és kell. (Kivételes eset, ha mondjuk a lakás a tied, és abba meg ő nem adott bele. Akkor lehet ilyen, hogy ő állja a közös költségeket, bár az, hogy te semmit nem keresel, az akkor is fura.)


3. Előrelátó emberek takarékoskodnak, és nem költik el minden vasukat fizetés után. Talán a férjednek is volna ilyen gondolata.... Te meg tékozolsz...!


4. Ne verd a fejed a falba, hanem számolj! Számold ki, hogy mennyit kéne neked beleadni, és azt a pénzt keresd meg! Ne legyél érdeknő, ennyi!

2012. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/110 anonim ***** válasza:
78%
Laktam albérletben harmadmagammal egy keresetből, és amikor a válófélben lévő sógornőm is hozzánk költözött a kétéves kisfiával öten lettünk egy fizetésből . Soha nem tartoztunk se lakbérrel se egyébbel. Soha fizetési felszólítást nem kaptunk, nem éheztünk és soha nem kértünk kölcsön. Nem is lett volna kitől. Átvészeltük, mert volt fontossági sorrend a kiadásokban.
2012. márc. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/110 A kérdező kommentje:

19.

Köszönöm a válaszod. Elég szomorú, hogy egyre többen kerülnek hasonló helyzetben.

Amikor a macskát hazahoztuk, nem gondoltuk, hogy ilyen helyzetben leszünk. (Senki nem számít arra, hogy hirtelen nem lesz munkája)

A hajamat 5 éves festem, sötét barnáról szőkére. Többféle festéket néztem, van olyan ami 290 ft, van ami 3000. Nem érzem, hogy 3 havonta sok lenne egy doboz hajfestékért az a 600 ft.

A mocskolódó válaszokkal nem foglalkozom. Nem az én bajom, hogy nem tudnak olvasni, illetve hogy a szövegértési képességük gyenge.

(de érdekes, milyen sok válasz jött. Ők mind kismamák/délután mennek dolgozni vagy esetleg munkanélküliek?)

2012. márc. 2. 10:32
 25/110 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező ne foglalkozz velük. Csak a macskát és a hajfestéket látják. Macskát épeszű ember nem dobja ki, lenőtt hajjal meg lehet munkát nem talál. Nem egy vagyont költött, hamar el lehet költeni azt a pénzt, még nem is tartoznak.
2012. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/110 anonim ***** válasza:
17%
Nem olvastam végig, mert már az első oldalon lévő válaszod is kiverte a biztosítékot: nem,te nem engedheted meg magadnak a hajfestéket, ha más fizetnivaló is van. Akkor engedhetsz meg magadnak bármit is, ha majd te is hozzáteszel a költségekhez. Addig meg illene leredukálni a fölösleges kiadásaidat.
2012. márc. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/110 anonim ***** válasza:
77%

Itt rengeteg "sohanemkerülhetekilyenhelyzetbe", előrelátó ember van.

Leírom tesómék pélsáját: Ők az utcáról fogadtak be egy kiskutyát, megszoktal egy életszínvonalat, míg mindketten dolgoztak. Aztán tesómnak megszűnt a munkhahelye. Nagyon nehéz több évnyi normális színvonal után lejjebb adni, átgondolni a dolgokat. A kutyát meg ugye akkor rakják ki az utcára a sok okos szerint. Én mondjuk segítem őket, ha kell.


Komolyan az ember feltesz az oldalon egy kérdést és rögötn kioktatják, lehurrogják.



Kérdésre válaszolva: ennyiért nem lennék dühös a páromra.

2012. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/110 A kérdező kommentje:

Tényleg mindenki csak a macskát és a hajfestéket látja.

Ha nem veszek hajfestéket, még kevesebb eséllyel találok munkát, és csak növekednek a kiadások.

Mi sem kaptunk fizetési felszólítást, nem lett korlátozva se az internet se a tévé, kilakoltatni sem akarnak.

2012. márc. 2. 10:42
 29/110 anonim ***** válasza:
83%

26.

Addig éljen kenyéren és vízen, te jó ég milyen emberek vannak? Közös kasszán vannak, gondolom lesz olyan is, hogy a párjának nem lesz, akkor ő segít. De úgy látszik ez már nem így működik egyeseknél. Nem valami luxuscikk kellett neki, hanem hajfesték, amit 3 havonta vesz 600-ért, így is spórol rajta, mert havonta kéne.

2012. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/110 anonim ***** válasza:
18%

"Ha macska helyett gyereket írtam volna, akkor mit irtok? Adjam örökbe?!"


Akkor azt írnám én, hogy felelőtlen vagy!

(Így is, de azért egy macska és egy gyerek eltartása között mérföldes különbség van! Egy macska pl nem fog megzakkanni, ha mondjuk kerestek egy szerető gazdit, mondjuk egy kedves nénit, aki ráér vele törődni és etetni is tudja. Még meg is látogathatjátok, vagy ha meggazdagodtok, akkor hazavihetitek újra.)


Egy gyerekkel ugyanezt már nem lehet eljátszani! Gyereket csak felelősséggel szabad vállalni, úgy hogy ehhez megvan a biztos háttér:

Saját lakás! Munkahely mindkét szülőnek! És annyi megtakarítás, hogy ha hirtelen megszűnik mindkettő munkahelye, akkor is még 1-2 évig megtudjanak élni. Másik oldalról pedig az, hogy kitartotok egymás mellett és nem válásra gyúrtok.

Ez a minimum. Ha ennek hiányában vállalsz gyereket, akkor ott már baj van... Felelőtlenség. Aztán meg hogy hogynem sírás rívás segélyekért...


A macska nem probléma, ne aggódj! Ja és addig is vigyázz, nehogy összejöjjön egy gyerek...

2012. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!