Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/110 anonim ***** válasza:
18%
13-10. Akkor inkább az ember menjen az utcára, csakhogy a macskának jó legyen?Gusztustalan antiszociális utolsó féreg vagy!
2012. márc. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/110 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a történet tanulsága hogy a pároddal való közös nagybevásárlásokról le kell mondani.

Tegyen x összeget az asztalra te neten átnézed az akciókat 1-1 dologért akár messzebbre is el tudsz menni. Szalámi, üdítő, fagyasztot kaják átmenetileg teljesen maradjon ki.

2012. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/110 anonim ***** válasza:
58%
Aki kidob egy állatot az kidobja a gyerekét is,ha nem jár már érte kes,ja és én láttam már kocsiból repülni kutyát sajnos.Hajfesték meg nem egy luxus cikk annyira,állásinterjún lenőtt fejjel ki veszi fel,az gázabb mikor tinik kozmetikushoz járkálnak,műkörmöshöz,meg 20000 forintért vesznek ruhákat.
2012. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/110 anonim ***** válasza:

#93 Pont ezt kritizáltuk sokan amit írsz!

Miért kéne szélsőségekben gondolkodni?? Nálad csak a kidobás létezik???

Nem mellesleg tegnap volt a riport a Nünüke nevű vizsláról akit bár a hajléktalanok "talán" szerettek de már csak 8-10 kiló volt! Na ők se akarták kidobni de szerinted inkább lassan haljon éhen minthogy örökbe adják egy rendes gazdához? Nah ez az igazi állatkinzás és sajnálom hogy te inkább ezt választod!

Nah látod ferdíteni így is lehet de szerintem nem kéne!! hisz nem ezt mondtad de a másik véleményét ilyen logika mentén ferdítetted! Szerintem maradjunk meg a tényeknél!!

2012. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/110 anonim ***** válasza:
59%

Miért itt meg osztják egy hajfestékért a kérdezőt,ami 600 forintos,miközben sokan festik hajukat ennél drágábbért,fodrásznál,más pénzén legtöbbször,jaj már...A macskát meg nem dobnám ki legfeljebb levinném vidékre ismerőshöz rokonhoz,sokan meg igenis hogy kivágják az állataikat,különben a vizsla se hajléktalanoknál kötött volna ki.Állatokkal empátia nulla,ki kell dobni őket,aki egy állattal így bánik a

gyerekkel is így fog,ez az igazság.A 600 ft-s hajfesték meg halálos bűn.De lőj már fejbe mert nem értek egyet.

2012. márc. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/110 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként szerintem két dolgot érdemes még látni a történetben.

Az egyik a hosszútáv! Vagyis nem az számít hogy meg lett véve a ruha, a kaja, a hajfesték és nem lett pár más fontos dolog esetleg kifizetve vagy hogy nem lesz kajád. Pláne hogy te nem akartad volna a ruhákat megvenni... Hanem hogy mi lesz következőnek?

Miként fogsz/fogtok cselekedni ha újra jön pár kiadás de spórolni kéne? Hisz sok mindenen lehet de hogy min akartok az tőletek függ! vagyis tanultok az esetből és végiggondolod!írsz listát stb hogy min fogsz spórolni vagy sem!


A másik hogy sokan még mindig iszonyatos gyűlölettel viseltetnek mások tanácsai iránt és iszonyatosan ferdítenek és kiforgatják mások szavait ami ijesztő!

Azt gondolná ez ember ha valaki azt írja hogy éhezni fog és valaki azt javasolja hogy adja oda a macskáját egy barátjának időlegesen azt egy másik macskás sokkal nagyobb agresszióval támadja mint egy nem macskás! pedig nem elaltatásról vagy kidobásról beszélünk! Nem mellesleg ebben az esetben is látszik hogy a szülők segítenek, ami nagyon pozitív, így ők is számba jöhetnek...

Ugyanakkor a kérdező dolga és nekünk nincs közünk hozzá(mi csak tanácsokat adhatunk) hogy választhasson hogy min akar spórolni vagy mit akar tenni a macskával! Az ő élete és az ő dolga! A macskát nem éhezteti így csak magát így az ő dolga.


Remélem hamarosan sikerül találnia munkát és akkor lesz pénz mindenre és még talán sikerül félre is rakni :))

Sok sikert Neki! ;)

2012. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/110 anonim ***** válasza:
100%

X95 Iszonyat mennyiségű düh és harag működik benned mások iránt!

Szerintem vegyél példát a kérdezőről aki most kap hideget-meleget egyaránt és mégis elég korrekt tud maradni!

Mellesleg minden tiszteletem az övé hogy egy rossz döntésüket megosztotta másokkal hogy azt véleményezzék!

Továbbra is vallom 94-es kommentem és sok sikert neki.

2012. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/110 anonim ***** válasza:
36%

Először is: osztjuk, nem osszuk.


Aztán: meglátszik, kicsi lány, hogy soha nem voltál valódi nyomorban. Én voltam, abban nőttem fel, a szoci legvégén, amikor még nagy csoda volt, ha valaki nyomorban élt.


Aki valóban nyomorog, az nem nyavalyog holmi hajfestékeken (valamirevaló főnököt piszokul nem érdekel, hogy milyen a hajad, ha tiszta - amit végsősoron ha kell, még babaszappannal is el lehet érni -; csak az, hogy alkalmas vagy-e arra a posztra, amire keresnek embert), egyszerűen nem vesz hajfestéket.


A másik: a dolgok nyitja az, hogy meg kell beszélni mindent. Lehetséges, hogy a párod az eltitkolt pénzzel csak örömöt szeretett volna neked szerezni - annyi koplalós/spórolós nap után. Ilyenkor jobb, ha az ember tud örülni és egy kicsit felejteni, mert különben belezavarodik az örökös pénzproblémákba.


Ha nem, akkor bizony az őszinteséggel és a bizalommal is gond van! Tessék szépen leülni, megbeszélni mindent, öszedobni a közösbe minden pénzt, listát írni, hogy mi fontos és mi nem (tudtad, hogy diólevéllel is lehet hajat festeni ill. kamillával vagy hennával?). Természetesen nem dobnék ki macskát - nekem is van - soha. Eszembe sem jutna. Ha nyomorognék (mint régen), akkor a macskám olcsóbb kaját kapna, vagy elvinném addig rokonokhoz, vagy állatmenhelyre, amíg magam kicsit talpra állok.


Nem nyavalyogni kell, kicsi lány, a Világ felé, otthon pedig játszani a Mártírt és nyelni, hallgatni, hanem ehelyett felvállani a férjjel, a családdal stb. a konfrontációt és főként elsősorban ésszel beosztani. Tervezni, szervezni, fillérezni. Ha pedig nem megy, akkor irány Nyugat! Fiatal vagy még párostul, nem kell örök száműzetésre gondolni, de egy-két év nyugati meló kicsit helyrerántana titeket minden téren. (Helyrerántás az is, ha időközben bebeizonyosodik, hogy nem valóak vagytok egymáshoz.)

2012. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/110 anonim ***** válasza:
69%
95. válaszával semmi gond nem volt, nem tudom milyen munkára gondolsz, de a legtöbb helyen nem nézik jó szemmel a lenőtt hajat, mert igénytelenül néz ki. Kérdező, egyébként a külföld tényleg nem rossz ötlet.
2012. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/110 anonim ***** válasza:
70%
Hahó! Milyen éhezésről beszéltek?! Mi az, hogy jaj, akkor legyen jó a macskának, a kérdező meg éhezzen? :-o Itt senki nem éhezik! Üdítő van, nassolni való, kakaó meg minden sz*r. Szó nincs nyomorról, csak elba***** a pénzt butaságokra, mert nem értenek hozzá, nem látnak előre, nem látják, hogy hol a takaró vége, mire elég az a pénz. Nagyon sok ilyen ember van, leginkább az aluliskolázottak között, (értsd: 8 általános). Hó elején megy a habzsi-dőzsi, hónap közepén meg csak pislognak, hogy hogyan tovább. És higgyétek el, ha kétszer ennyi pénz volna, akkor sem maradna fizetésig, csak több luxuscikket vennének meg a hónap első felében.
2012. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!