Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Haragudnál a párodra, ha...

Haragudnál a párodra, ha eltitkolná előled azt a kis plusz pénzt amire épp szükségetek van?

Figyelt kérdés

1 fizetésből élünk, persze eléggé nehezen osszuk be a pénzt. Még nem kapott fizetést, de kapott egy kis plusz pénzt. Szerdán ebből adott 10 ezret, el is mentünk vásárolni. (Üres volt a hűtő, csak a legszükségesebbeket vettük meg.)

Nekem közben tönkrement az egyetlen kabátom (jelenleg anyukámét hordom) és a 2 sportcipőm (kínai, 3000 ft-os) közül az egyiknek teljesen szétjött az eleje.

Párom erősködött, hogy nézzünk körül, ha lesz pénzünk veszünk. Mondtam, hogy nem kell (amúgy is maradt 5 ezer ft-unk a 10ből), mindjárt jön a jó idő, addig elvagyok a kölcsönkabáttal. A sportcipőt meg talán meg lehet ragasztani. Elment tegnap orvoshoz, írtak fel neki gyógyszert meg krémet, kiváltottuk. Vettünk hajfestéket nekem aztán el is fogyott a pénz.

Hazafelé beszélgettük, hogy majd ha megjön a fizetése, kéne még 1-2 dolog. (szalámi, macskakaja, macskaalom, wc papír, alufólia, papirzsepi, tej - tehát csak a legszükségesebbek).

Hazaértünk, akkor kiderült, hogy volt még nála 11 ezer ft, ezért erősködött, hogy nézzünk kabátot meg cipőt.

Elrángatott a boltba, minden sz.rt összevásároltunk.(arra számítottunk, hogy este megkapja a fizetését, de nem kapta).

Az én hibám is, hogy nem voltam határozottabb, amikor szóltam neki, hogy nem kell minden hülyeséget megvenni.

2 nap alatt 20 ezer ft-t költöttünk el, jelenleg ezer ft-unk maradt. Este vendégségbe megyünk (bár én szívesen lemondanám), oda illene vinnünk egy pezsgőt, és a párom "elvárja" , hogy süssek valamit, ha már ajándékot nem tudunk venni. (születésnapozni megyünk)


A főbérlő, vagyis a tulaj meg tegnap már rágta a fülünket, hogy mikor fizetünk, meg a kauciót jó lenne minél hamarabb, mert nekik ezt meg azt kell fizetni.


Kicsit mérges vagyok a páromra, de magamra is a kialakult helyzet miatt.

Ha egyszerre adja oda a pénzt, csak egyszer megyünk el "nagybevásárolni", és talán nem veszünk meg minden hülyeséget ami nem létszükséglet.

Az a baj, hogy már hiába verem a fejem a falba, túl késő. És az érdekel a legkevésbé, hogy egy hónapig éhezünk. (inkább én, azt nem hagynám, hogy a párom 10-12 óra meló után éhesen feküdjön le aludni)

Csak lelkileg megvisel, hogy tartozunk a tulajnak. :(


2012. márc. 2. 09:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/110 anonim ***** válasza:
81%
jesszus itt milyen emberek vannak. Miért sajnáljátok azt az egy doboz hajfestéket a kérdezőtől???? valószínű a párja örömmel megveszi neki még ha egy fizetésből élnek akkor is.
2012. márc. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/110 anonim ***** válasza:
13%
add el a hűtöt
2012. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/110 A kérdező kommentje:

Na jó, a bunkó hozzászólásokra nem fogok reagálni!

Ha valaki nem tud olvasni akkor mérgelődjön. Mert én nem fogok miattuk! :)

2012. márc. 2. 10:46
 34/110 anonim ***** válasza:
76%

A munkahelyet én se értem miért hozzák fel! Sokan vannak akiknek nincsen. Sajnos ez van...

A hajfesték is szerintem elfogadható. Az ember azért picit törődjön magával hisz kell állásinterjúra mennie. persze ezt se vigye túlzásba!


Viszont nem értem a macskánál miért csak a megtartani-kidobni alternatíva van sokaknak!

Barátoméknál mindketten elvesztették az állásukat és bizony nem volt havi felesleges 10.000 forintjuk hogy etessék ezért örökbe adták másnak. Ennyi! Éves szinten vagy 120.000-et spóroltak így meg!

Szép dolog ha egy jóllakott macska dorombol miközben te éhezel de idiótaság!

5-10.000-ből ki lehet húzni a fél hónapot alap kajákkal kettőtöknek!

Szerintem a macska mehet ismerőshöz vagy örökbe lehet adni!


És a témához: persze jó lett volna spórolni a ruhákkal de már ez van. Bár talán a párod nem érzi át a helyzet nehézségét. Most kemény döntéseket kell meghozni mert azt hiszitek nehéz helyzetben vagytok de jobb ha nem vagytok ennyire optimisták! Inkább menjen a macska, vegyetek később ruhát de rakjatok félre havonta egy keveset mert bizony nincs olyan hogy "innen már csak felfele van"...

2012. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/110 anonim ***** válasza:
82%

Tipikus, valaki a földön fekszik, de még azért belerúgnak párszor, az kell a sok frusztrált szerencsétlennek.


Kérdező kitartás. Magyar embereknél az empátia, mint olyan nem létezik.

2012. márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/110 anonim ***** válasza:
82%
Viszont a cicát lehet kölcsön-örökbeadni, míg nem jöttök egyenesbe.
2012. márc. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/110 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Ne görcsöl ilyeneken.


A párod csak jót akart, mert szeretett volna kabátot venni neked.


Ha szeretnéd/tek vegyétek meg a kakaót, meg a hajfestéket, mert ha görcsölsz, attól még ugyanúgy nem lesz pénzed, hidd el elmegy másra, de ha bízol, akkor arra amire kell, arra mindig lesz. Hidd el!!!


A párod jól csinálja, mert ő szeret téged, szereti magát, tudja, hogy ez meg ez neki és neked jár, és ezzel teremt. Ne húzd le a görcsöléssel. Inkább segíts neki. És nem, nem haragudnék rá, inkább tök örülnék, hogy az én kabátomra tartogatta a pénzt.

2012. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/110 anonim ***** válasza:
85%
Az a nagy igazság, hogy nem tudtok spórolni. Nem a párod, te sem. szotyi, chips, kóla stb. minek akkor, ha 1 fizuból éltek és tartoztok az főbérlőnek? És neked pedig le kellett volna beszélned a párodat, hogy ezekre költsön. Nyilván nagyon nehéz lemondani valamiről, de vannak muszáj helyzetek, a tiétek most muszáj. A tanulságot kiolvashatod a szavaimból a jövőre nézve. A fölösleges kiadásokról egyelőre mondjatok le.
2012. márc. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/110 A kérdező kommentje:

A kakaóval "csak" annyi a bajom, hogy van itthon tej meg kakaópor. (Cukrozott). Itthon is tudna kakaót csinálni, olcsóbban jönnénk úgy ki, mintha a bolti kakaót vennénk meg.

(pl. fél liter kakaó 140, egy liter tej 170 ft. És van itthon vagy fél kg kakaóporunk)

2012. márc. 2. 10:58
 40/110 anonim ***** válasza:
85%

Értem a problémád, de igazából mégse. Elszórtátok a nehezen megkeresett pénz egy részét, de mind a ketten ott voltatok, tehát ugyanúgy tehettek róla.

Innentől viszont nem értem a problémát, hogy miért kéne haragudni a párodra.. Elvégre nem arról van szó, hogy elhallgatta előled és egyedül a seggére vert a pénznek...


Amit leírsz, ahogy éltek, az persze sajnálatos, csak tényleg nem értem a haragod...

2012. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!