Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te haragudnál ezért a szüleidre?

Te haragudnál ezért a szüleidre?

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem el. Akkor ettem először csokit, gyorskaját, chipset, gumicukrot, stb-t.

A szüleim SOHA nem engedték, hogy ilyeneket egyek, de igazából nem is vágytam rá.

Aztán gondoltam 18 évesen megkóstolom a Milka csokit.. Majd a gyrost..


Végül híztam 35 kg-t mostanáig.. Édesség és gyorskaja-függő vagyok...

Szerintem ha néha engedték volna, hogy egyek pár kocka csokit, akkor most is elég lenne annyi, nem ennék meg egyszerre 2-3 táblával.. :(


2014. márc. 18. 18:10
 31/94 anonim ***** válasza:
88%

Haragudni sincs jogod rájuk. Semmi rosszat nem tettek azzal, hogy otthon nem tartottak ilyen ételféleségeket. Sok háznál van még így. Nálunk se volt soha semmi ilyesmi, mégse lettem ilyen, mint te.


Gondolom csak tiltottak, de mellé nem zártak be 18 éven keresztül a szobádba. Mehettél máshova is, nem? Vagy mindig fogták a kezed és egyedül nem mehettél se vendégségbe, se osztálykirándulásra...stb.?


Az hogy ilyen mulya és akaratgyenge lettél, az már inkább a szüleid hibája, de ez se teljesen.

2014. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim ***** válasza:
83%
Nekem hasonló a helyzetem, mi édességet ritkán és keveset ehettünk, napi egy kocka csokit. És nagyon erőltették a levest, ha nem eszed meg, nem kapsz csokit. Hát ez az, amivel jól el lehet rontani egy embert. Azóta is utálok mindenfajta levest és a csokit imádom. Én a gyerekeimmel már nem csináltam ezt, mindig azt ettek amit akartak, akár chipset is a leves helyett és mindig volt otthon süti, édesség. És működött a dolog, nem szeretik az édességet, pedig már nagyok és imádják a salátákat, az egészséges ételeket, főzeléket, levest is. Szóval haragszom kicsit a szüleimre ezért, de ettől függetlenül nem híztam el, mindig nagyon vigyáztam erre, sokat tornázok és próbálok normális ételeket enni, mértékkel. Próbálj mértéket tartani és lemozogni, amit megeszel.
2014. márc. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 anonim ***** válasza:
47%

Na szegény kérdező megkapta a tutit a sok tökéletes, soha nem hibázó válaszolótól.

Lövésetek sincsen a pszichológiáról...


Egyik barátnőm jár hasonló cipőben, totálisan be volt szabályozva az egész tini kora, burokban nőtt fel, és igen édességtől is tiltották a szülei elég keményen, ha ötösnél rosszabb jegyet vitt haza, nagyon leszidták, stb.


Mikor kiszabadult otthonról, szépen el kezdett mindent bepótolni - csokievés, édességevés terén.

Eléggé meghízott, sokkal jobban, mint Te, Kérdező.

Lényegében zöldségeket soha (!), húst alig eszik.

Nasi, nasi egész nap.

Sok mindent kipróbált már, pszichológus, dietetikus, jár edzeni - személyi edző segít neki. De ez tényleg fejben dől el.

Vannak egészséges alternatívák édességekre, gyros-ra is, utána kell nézni a neten.


Pl. ez:


[link]


[link]


Gondolom írnak hülyeségeket is, ki kell szemezgetni a hasznos infókat.

Ja és a kérdésre, igen kicsit haragudnék a szüleimre a helyedben. Félreértés ne essék, ki nem állhatom, amikor a gyerekeket gumicukorral, meg olcsó csokival tömik, de van arany középút.


Sok sikert!

2014. márc. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 anonim ***** válasza:
62%

# 32


Amúgy meg itt az élő példa, tessék, lehet így is csinálni, kedves fröcsögők.

2014. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
55%

Mi a problémád??

Te is tudod, hogy egy akaratgyenge, hízott tehén vagy, aki hamarosan kipukkad ettől a sok szemét műkajától.

A szüleid csak annyiban felelősek, hogy megszülettél!


Vazze! Pontozz le és zabálj tovább...

2014. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
94%
Étkezési zavarod volt és van. Egyik végletből a másikba estél sajnos. Gondolom pszichés. Pszichiáter kellene neked.
2014. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy kicsit ők is hibásak,de azért én nem haragudnék rájuk, mert elvégre ők nem engedték, hogy csokit egyél, mert attól védtek ezzel ami most bekövetkezett.
2014. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:

előző vagyok

12/L

2014. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 A kérdező kommentje:
56%-os... Nem, inkább nem is írok semmit. Ennyire primitív embert!
2014. márc. 18. 19:18
 40/94 A kérdező kommentje:
31-es: igen, persze, mulya meg akaratgyenge... Ezért menekültem albérletbe.
2014. márc. 18. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!