Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/250 anonim ***** válasza:
100%

#80, és Debrecenben akkora a forgalom, mint Budapesten?


Nem a nagyvárosok között akartam különbséget tenni, de mondjuk Sülysáp - Budapest közt azért valószínűleg van némi különbség.

2022. jan. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/250 A kérdező kommentje:
Itt egyesek nem tudom mi a francot kepzelnek magukrol. Hogyha ennyire talal az ember barhol allast es fel is veszik akkor miert van tele a munkanelkuli hivatalok? Ennyire buta emberek vannak itt? Igen elcsesztem 10 évet mert nem tudtam eldonteni mi akarok lenni es sokaknal ez a hekyzet. Mindig mindenki azt mondja hogy azt tanuld meg csinald amit a legjobban szeretsz es ertesz hozzá. Én pilóta akartam lenni mert a repules mindig is erdekelt csak nem volt soha mai napig 15 milliom a kepzesre. Es nem nincs allamilag támogatott. Jelenleg erettsegim van amivel nem tudok boldogulni mert egyik 19 éves sem tud. Mert minden 19 evesnek van erettsegije megis tovabbtanulnak de nem dolgoznak mert nem tudnak mit. En 29 evesen szinten erettsegivel szerintetek felvesznek barhova is hogyha nincs végzettségem semelyik szakmai teruleten sem? Nemfognak. Ez a munka vilaga. Csak azt veszik fel dolgozni aki ert valamihez.
2022. jan. 27. 18:51
 83/250 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem végzel el egy tanfolyamot? A munkaügy is szokott indítani régebben, nem tudom az már megszűnt-e, de azért még pénzt is kapnál.
2022. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/250 anonim ***** válasza:
100%
83: de ha egyszer IRREÁLIS a vágyad, akkor ereszkedj le a földre, és keress magadnak olyan szakmát, ami reális. És egyből lesz melód is!
2022. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/250 anonim ***** válasza:
100%

gyártod továbbra is a kifogásokat...

Aztán majd nézel ki a fejedből, amikor ott leszel 40 évesen, és a szüleid meg az örök vadászmezőkön... Ki fog akkor eltartani????

2022. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/250 anonim ***** válasza:
100%

Pilóta...

Én is, oviban. Meg modell, énekes, színész, festő, állatorvos, tanár, oroszlánidomár, mozdonyvezető, és még egy csomó minden, amire nem emlékszem.

De te csak azért akarsz pilóta lenni, mert 15 misi, és esélyed sincs rá. Honnan tudod, hogy jó pilóta lennél?


Amúgy most tanulok, 42 évesen. Mozdonyvezetőnek.

2022. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/250 anonim ***** válasza:
100%

De nem is a lóvé miatt nem lehet pilóta, hanem a magas vérnyomása miatt... Leírta kb. a legelső oldalon...

Úgyhogy nem is értem, miért rukkolt elő ezzel a bullshittel....

2022. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/250 A kérdező kommentje:

88-as: A vérnyomás és egyéb probléma az otthonlét miatt alakult ki. Itt van leirva minden: [link]


És én is ezt tapasztalom.

2022. jan. 27. 19:27
 89/250 anonim ***** válasza:
100%
Majd kialakul a hajléktalanság meg az éhenpusztulás is. Türelem!
2022. jan. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/250 anonim ***** válasza:
100%
Fura,az én kolléganőim suli után egyből jöttek minosegellenornek hozzank, 18-19 évesen, 3 műszakba tolják, netto 250-300ezret keresnek havonta, gyakorlatilag 25 éves korukra egy lakás árát összegyűjtötték. Kérdező, te egy picsogó kis lúzer vagy,csak kifogásokat tudsz gyártani
2022. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!