Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/250 anonim ***** válasza:
86%
51: Szia, melyik ez a cég és milyen munkák vannak?
2022. jan. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/250 anonim válasza:
83%

Ha csak egy-két pszichológusnál jártál, menj el még néhányhoz, hogy ők mit mondanak vagy javasolnak.

Elmehetsz a területileg illetékes pszichiátriára is. Lehet, hogy felírnak antidepresszánst vagy elirányítanak valahova.

Ha találsz olyan szakembert, aki szimpatikus és van anyagi lehetőséged, járj terápiába. Ha úgy gondolod, hogy te teljesen egészséges vagy, akkor elárulom, hogy egészséges emberek is járnak és járhatnak terápiába és nekik is hasznos szokott lenni.


Próbálj többet mozogni, ha nem sportolsz rendszeresen.

Próbálj egészségesen enni, ha nem eszel rendesen.

Próbálj időben lefeküdni és felkelni, ha későn fekszel le vagy össze-vissza.

Ha iszol vagy drogozol, fogd vissza a mértékét vagy hagyd el teljesen.

Kirándulj, csavarogj, guberálj, gyűjts és nevelj növényeket vagy gombákat (persze óvatosan).

Képzeld el, hogy a szüleid ultimátumot adnak: 3 hónap múlva kidobnak az utcára és kitagadnak az örökségből, ha nem találsz munkát, mit tennél ekkor? Máshogy keresnél? Túl tudnád élni? Meg tudnád oldani?

Képzeld el, hogy meghalnak a szüleid, mit tennél ekkor?


Valószínűleg a munka pénz része nem elég motiváló neked, ezért koncentrálj az élmény részére. A legszarabb meló is érdekes lehet egy darabig és lehet belőle tanulni vagy nyújthat kapcsolatokat. Önkéntesnek is elmehetsz, arra ugyanezek vonatkoznak.


Ha eddig több éves képzéseket nem tudtál befejezni, próbálkozz rövidebbekkel, néhány hetes vagy hónapos képzésekkel.

Ha nem tudsz dönteni, mit tanulj, én megmondom: biológiát vagy egészségügyi területen valami szakmát, mert erre mindig szükség lesz, ráadásul még akkor is hasznos marad, ha te vagy az utolsó ember a Földön.

2022. jan. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/250 anonim ***** válasza:
90%
Nem cihológus kell neked, hanem iránymutatás: "Fijam, ott az ajtó baxod, viszlát!" Ez segítene!
2022. jan. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/250 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem probálkozz Ausztriában pl ha valami kis nyelvet beszélsz. Sok helyen az angol is elég. Úgy vinned haza a havi fél milliokat mint a sicc. Igaz, hogy takaritas meg ilyenek de legalabb nem 3-4 muszak meg nem kemeny fizikai munka.
2022. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/250 anonim ***** válasza:
88%
2022. jan. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/250 anonim ***** válasza:
96%
Ausztria, persze. Nulla tudás, nulla tapasztalat, nulla munkakedv. Közmunka pont elég.
2022. jan. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/250 anonim ***** válasza:
97%
A kérdező nem dolgozni akar, nem erről szól a kérdése, hanem hogy mit csináljon, hogy a szülei morgás nélkül továbbra is eltartsák.
2022. jan. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/250 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, a legtöbb ember huszonpárévesen nem tudja, hogy mi akar lenni. DE ettől függetlenül azért dolgoznak, elkezdik mekiben, aztan próbálnak haladni a ranglétrán felfelé munka tekintetében, közben elvégzik az egyetemet, megtanulnak nyelveket, képzik magukat. Nálad ezek szerint mind a munkatapasztalat, mind az önképzés elmaradt. Ez nem jó, de még fiatal vagy, és tudsz haladni a dolgokkal. Mindenféleképpen azzal kezdenék a helyedben, hogy elvégeznék valami piacképesebb képzést. Nem egyetemit, OKJ vagy hasonló. Olyat, amit el tudnál képzelni csinálni, még ha nem is életed vágya. Kiindulásnak jó lesz, lesz munkád, tapasztalatod, közben meg el tudod dönteni, hogy mit is szeretnél az élettől. A szabadidőd egy részét meg fordítsd önképzésre, tanulj nyelveket, az mindig nagyon hasznos, meg tanulj ki olyan dolgokat, amikkel szívesen foglalkoznál, érdekelnek. Tele a net ilyen lehetőségekkel, ráadásul ingyen is akár. Szedd össze magad, és próbálj meg elindulni valamerre. Az önéletrajz pedig szimpla marketing, próbáld meg minél jobb színben feltüntetni magad, ez erről szól. A vérnyomást meg doki beállítja, érdemes lehet gyógyszert szedned, vagy megpróbálni megtalálni a kiváltó okot, ha van rá mód, és megszüntetni.

Drukkolok, hogy sikerüljenek a dolgaid, nem könnyű az előrelépés, de ne add fel.

2022. jan. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/250 anonim ***** válasza:
95%

Posta oda simán felvesznek.

Posta logisztika raktárában is szerintem.


De mehetsz Ausztriába is vagy Németországba is legtöbb munkahelyre angol vagy tő mondatos német is elég .


Ha dolgozni akkarnál már rég dolgoznál.

2022. jan. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/250 anonim ***** válasza:
80%
Te egy kifogasokat kereső béna szar ember vagy es remelem a szuleid eszhez ternek es kibasznak végre, hogy megtanulj a saját labadon allni. Pont.
2022. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!