Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/250 A kérdező kommentje:

De itt van ez is.

Ez is egy műszakos és ide sem kérnek végzettséget. [link]


Ide sem kapok hónapok ota visszajelzést. Semmit. Vagy itt van ez. [link]


Ide sem. ÉS ez is jó és bejelentett lenne. De beadtam ide is. És innen sem jeleztek vissza.

[link]

2022. jan. 27. 21:46
 102/250 anonim ***** válasza:
100%

Ráadasul bp-en ...?


Kizart h nem talalsz! Csinalj egy normalis CV-t!

2022. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/250 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem javítsd az önéletrajzod. Sőt, ne csak a munkaidat sorold fel, hanem azt is, mi volt a feladatod adott helyen, milyen ismereteket szereztél. Pl ha keresnek valahol logisztikust, lehet, hogy konkrétan logisztikus pozícióban még nem dolgoztál, de leirhatod, hogy XY cégnél az is a munkád része volt, hogy összeszervezd az áruk átvételét stb. Lehet kicsit szépíteni, esszeru keretek között. Ezt a pár sort akar a jelentkezés melle is leírhatod. Ezer fele tipp van a neten, milyen a jó CV.
2022. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/250 anonim ***** válasza:
100%

105 vagyok, mindig olvasd el az álláshoz tartozó elvárásokat illetve hogy mik lesznek a feladataid, és ezekre reflektálj.

Helyesírási hiba nyilván ne legyen, legyen szép rendezett kisbetű nagybetű ne össze-vissza…

2022. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/250 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy vicces az, aki szerint a HR-esek nem kép alapján döntenek. Én csinos szép fiatal lány vagyok szuper vegzettsegekkel, kiváló refrenciakkal, az egyik állásnál azon a munkahelyen dolgozó ismerősömtől hallottam vissza, hogy a kozepkorú HR-es p.csa annyira féltékeny lett rám, mikor meglátta az önéletrajzomat, hogy emiatt nem válogatott be:DDD Ugyanis ő kapásból kidobalja a jocsajokat. Ennyit erről.


Kérdező, amúgy építőiparba mindig keresnek embereket, de a Facebook tele van kertész, karbantartó vagy takarító melokkal is. Még én is kerestem ott kertészt. Most a Sparba keresnek embereket. Bár nem tudom, miért 300 ezerért keresgelsz, még a 2 diplomások se keresnek sokszor annyit, örülj, ha a 200 meglesz.

2022. jan. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/250 A kérdező kommentje:
Az önéletrajzom tökéletes. Egyrészt tavaly csináltam újat méghozzá úgy hogy csináltattam pénzért. Tehát azzal nincs probléma. Egész egyszerűen az hogy sokan jelentkeznek, és amit irtam és amit itt sokan nem tudnak vagy képtelenek felfogni hogy amihez nem kell semmi tudás vagy végzettség és még jól is fizet meg normális munka idejű arra nagyon sokan jelentkeznek. Sok önéletrajzot meg el sem olvasnak. Mindig elolvastam az elvárásokat, és mivel nincs végzettségem nem is nagyon lehet válogatni de ezekhez nem kell különös képpen végzetség. Erről ennyit. Ezért nem dolgozok, nem azért mert nem akarok hanem azért mert nem tudok hol. És a kérdésem is ez hogy el kell valahogy döntenem hogy milyen szakmát tanuljak de nem tudom hogy hogyan és a szüleim nem segitettek ebben sohasem.
2022. jan. 27. 22:05
 107/250 anonim ***** válasza:
95%

Azt tanuld, ami érdekel és lásd meg benne az üzleti lehetőséget. Bárki bármiről tud pénzt kovácsolni, HA érdekli. Nem igaz, hogy téged semmi nem érdekel ezen a világon. Semmit se szeretsz? Videojátékozni? Főzni? Állatokat? Barkácsolni?


Az én öcsém 21 éves, most végzett közgazdászként, de nyáron elkezdett ágyakat csinálni és kitalálta, hogy inkább asztalos lesz:D

2022. jan. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/250 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha eddig sem érdekelt semmi, ezután már nem fog kialakulni pattintásra egy érdeklődési köröd. Az ilyen egyszerű lélek, mint te, a fizikai munkások közé kerül. Többre vágysz, mint amennyire a személyiséged predesztinál. Te egy lusta és érdektelen ember vagy, lásd be végre.
2022. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/250 anonim ***** válasza:
100%

Te bolond vagy. Barátnőm 26 éves, érettségi és diploma, nyelvtudás nélkül. Mivel a szakmája szerint pedagógus, csak 1.5 évet dolgozott ott, majd rájött, hogy nem szeretne éhen halni. Simán felvették volna Aldiba, pékségbe, dolgozott egy munkahelyi kifőzdében, most meg az nvm-mél van mint ügyfélszolgálatos.

Nem azért nem vesznek fel téged, mert nincsen diplomád, hanem mert megbízhatatlan vagy, és egy óriási lyuk tátong a cv-dben.

Add be a jelentkezésed biztonsági őrnek tanfolyamra. 100%, hogy azután kapsz egy állást. Aztán dolgozz benne legalább 2 évet. Addig gyűjts pénzt, ha nem tetszik, akkor is csináld végig és dolgozz, hogy lássák végre, hogy csináltál valamit. Aztán ha van ötleted, 31 évesen megcsinálsz egy 1 éves képzést. Mellette tolod tovább a biztonsági őrös melót, vagy ha találsz mást, akkor azt. Aztán 32 évesen mehetsz amerre akarsz, villanyszerelő, dugulás elhárító, masszőr, óvodai dajka, bármire. Nem vagy túl idős ahhoz, hogy tanuljál.

2022. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/250 anonim ***** válasza:
100%

Jogos amit a 110 ír.


A lyukas öneletrajz jogosan vet fel kételyeket....

2022. jan. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!