Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/250 anonim ***** válasza:
100%

"én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom."


Na ne röhögtess. 29 vagy, nem 59. Ez a legjobb kor.

2022. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/250 anonim ***** válasza:
100%

"Aki meg akar tenni valamit, talál módot rá; aki nem, talál kifogást!"


Ne nevettess már, minden ismerőstől azt hallom, hogy nem talál munkaerőt és nem olyan pozícióra, amihez végzettség kell. A párom egy hatalmas cégnél dolgozik, a HR már svédasztallal várja az interjúra a jelentkezőket egy betanított munkára, folyamatosan 50-80 ember hiányzik a termelésből és nem nehéz fizikai munkáról van szó.

2022. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/250 anonim ***** válasza:
100%

133: na igen...

Már évekkel ezelőtt is panaszkodtak a nagy cégek, hogy sokszor 50-60 km-ről kénytelenek saját busszal fuvarozni a melósokat, mert a közvetlen környezetben nem találnak munkatársat.

2022. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/250 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, Egy Tiszaújvárosi nagyon nagy gyár itt nálunk, Mezőkövesden keres embereket, még műszakos busz járatot indít, csak menjenek. Pedig nem a szomszédban van.
2022. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/250 anonim ***** válasza:
100%

ez egy nagyon régi cikk, de szerintem ma is aktuális bizonyos szempontból..... Sírnak-rínak, hogy nincs munka, közben meg el sem mennek a toborzásra, vagy direkt úgy töltik ki a tesztet, hogy fel ne vegyék őket....



[link]



" A létszámbővítésre a megrendelések növekedésével nyílt lehetőség. A munkaügyi központ 1.400 Zalaegerszegen és környékén élő munkanélkülit hívott be a felvételi teszt megírására.


Közülük alig 250-en jelentek meg; nagyrészük megtagadta a teszt megírását, vagy szándékosan hibásan töltötte ki. Az előírásoknak így 50-nél kevesebben feleltek meg, ezért a cég Szombathelyről, Tapolcáról és más távoli településekről toborzott munkaerőt - nyilatkozta a lapnak Hetényi Márk, a cég magyarországi pénzügyi igazgatója." v

2022. jan. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/250 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kedves ismerősöm, érettségi után elvégzett egy 2 éves okj-t, szerette egy darabig csinálni, de azt télen nem lehetett. Majd foglalkozott mással, nem szerette. Kitalálta, hogy elvégez még egy okj-t, elkezdte, de nem szerette, ott hagyta. Ezután újból jelentkezett egy 3. okj-ra, elvégezte, és ezzel a szakmával dolgozik. Fizikai munka, szívás is, mert pesti agglomerációba jár el dolgozni, de nettó 300 ezret megkap. Nem a szíve csücske ez a hely, de csinálja. És mellette is dolgozik, kb. fél évet volt munkanélküli, amíg kitalálta, hogy mire is vágyik. Ő közben várost is váltott párkapcsolat miatt, ott is simán dolgozott. Utána visszajött Pestre. Nem kell mindenkinek diplomásnak lennie, de kell egy szakma, amit az ember ért és tud, és képes benne fejlődni.
2022. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/250 anonim ***** válasza:
100%

1-100-ig mennyire szeretnél dolgozni? Mit csinálsz a szabadidőben, amire lehetne építeni? Szeretsz esetleg rajzolni? Lehetnél grafikus. Nagyon jól hangzik az a szoftver tesztelő képzés is, amit linkeltek. Nagyon keresett szakma ma.

Miért feltétel, hogy munka mellett kezdj képzésbe, ha eddig 10 év kvázi munkanélküliség szabadideje nem volt elég, hogy elvégezz akár egyetlen tanfolyamot? Mert pénz kellene hozzá? Előbb inkább tartós munkaviszony kellene, hogy lássák, van némi kitartásod (ha már ahhoz nem volt eddig, hogy befejezz egy képzést, legalább jó lenne egy bejelentett állás).

Amíg nem szerzel munkát, elmehetnél önkéntesnek - állatmenhelyre, segélyszervezetekhez, később állatkertbe. Ez is egyfajta elköteleződés, amire jó szemmel néznek a munkáltatók.

2022. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/250 anonim ***** válasza:
100%
138-as, önkéntesnek? Egy ilyen ember? Aki még pénzért sem képes kimozdulni a lakásból? 😂
2022. jan. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/250 anonim ***** válasza:
100%

139: na igen.... :)


Mindenesetre furcsa, hogy az otthonlétre fogja a magas vérnyomását, de nem akar kimozdulni otthonról.... Amitől esetleg az állítólagos panasza is megszűnhetne....


Szerintem már belesüllyedt egy olyan depis állapotba, hogy minden mindegy..... És ebből egyre nehezebb lesz kimozdítania magát.

2022. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/250 anonim ***** válasza:
100%

Ne ringassuk ilyenekbe hogy grafikus meg szoftver fejlesztő. Egyértelműen nem az az embertípus. Ha ilyen konkrét elképzelései lennének, màr azt csinálná ennyi évesen. Grafikusnak adottság kell, az már kiderült volna, ha van. Szoftvert fejleszteni meg nem annyira egyszerű, mint ahogy így tűnik.

Fizikai munka, könnyű fizikai munka egy gyárban, ami szóba jöhet. Csak az meg büdös, mint kiderült.

2022. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!