Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/250 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy a szüleid nem támogattak? Hagyták éveken át, hogy a pénzükön bohóckodj mindenféle képzésen, és eltartanak évek óta…

De neked szerintem az a támogatás, ha betesznek valami jó munkahelyre. Csak azt nem tudom mire fel várod ezt el. Hát ez nyilván nem fog megtörténni.

2022. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/250 anonim ***** válasza:
100%
181: igen, ez a valós helyzet! :)))
2022. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/250 anonim ***** válasza:
39%
Felvázolom neked a jövőt, láttam már pár ilyen esetet. A szüleid még élnek max. 15 évet, te továbbra is rajtuk fogsz élősködni, mert nem munkát keresel, hanem kifogásokat. Aztán a szüleid egy nap meghalnak. Te megöröklöd a házat, talán valamennyi pénzt is, ha van tartalékuk, bár ha csak apukád dolgozik, akkor gondolom nincs. Így tető lesz a fejed felett, de pénzed nem. Szépen lassan elkezdenek tornyosulni a számlák, amiket nem tudsz fizetni, meg ennivalóra sem nagyon lesz. Ekkor leszel olyan 50-55 éves. Szépen elkezdessz leépülni fizikailag, eligénytelenedsz, a ház elkezd romosodni, mert nem lesz pénzed felújításokra. Talán eladod és veszel egy kisebbet, hogy legyen valamennyi készpénzed. Aztán te is idősödsz, 60 éves leszel, ott élsz büdösen, koszosan egyedül egy lapukkadt lakásban. Az adósság tornyosul, rádküldik a behajtót. Aztán egy nap meghalsz otthon egyedül az ágyadban és majd talán 2-3 hét múlva valamelyik szomszédnak feltűnik, hogy nem látott már egy ideje és elvisz a halottszállító. Most talán még helyre tudod hozni, ha nem tetszik ez a jövőkép.
2022. jan. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/250 anonim ***** válasza:
100%

184, azt kihagytad hogy ő lesz a furcsa bácsi akitől félnek a gyerekek az utcán.

De konolyan. Minden faluban van ilyen.

2022. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/250 A kérdező kommentje:
Legyen meg a 200 válasz. Igaz hogy mar reg kivan forditva a kerdesem is es minden de hajrá. Ha visszatekernetek az elso oldalra ahol leirtam azt hogy dolgozok mai napig alkalmi munkan akkor nem irnatok hulyesegeket. De sajnos ha az egyik ember elkezdi a hulyeseget akkor a tobbi ember megy utana. Szanolom. Mint az oregaszonnyok amikor pletykálnak.
2022. jan. 29. 13:34
 186/250 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem mesz el etelfutarnak? A biciklizes,testmozgas meg jot is tenne..


Erre persze nem fogsz valaszolni.

2022. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/250 A kérdező kommentje:

186-os: Mar valaszoltam. Bejelentettt munkat akarok. Nem vallalkozoit, nem is egyszerusitett vagyis efos alkalmi munkat. Hanem bejelentett munkat ami nem munkakolcsonzo cegek altal vannak.

A foodpandánál a woltnal vallalkozival lehet menni. A pizzafutar es stb oda meg kell gepjarmu es jogositvany. Az eladoi munkak oda meg eladot vesznek fel leginkabb mert akinek nincs e teren tapasztalata es nem jol kommunikal az nem termel penzt es forgalmat az adott uzletnek vagyis nem lesz fizetes. Az egyeb raktari fizikai munkakat amiket csinaltam oda meg nem vesznek fel hiaba probalkozom.

2022. jan. 29. 13:55
 188/250 anonim ***** válasza:
89%
Bocsánat, nem tudtuk hogy őfelsége nem hajlandó munkaerő közvetítőn keresztül dolgozni.
2022. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/250 anonim ***** válasza:
20%

Milyen hulye kifogas.. szanalmas vagy.


Milyen racionalis ervet tudsz felhozni hogy nem jo vallalkozonak lenni? 3szor annyit kereshetnel mint ahova jelentkezgetsz. Magad osztod be az idodet, nem mint alkalmazottkent, hogy mindig menni kell..


Gondolom estenkent nem akarsz melozni mert var a wow meg a tobbi szanalmas kocka jatek te elettelen onsajnaltato ostoba bohoc. Szanunk teged, sajnaljuk a szuleid hogy ilyen eletkeptelen semmirekello ingyenelo szart neveltek.

2022. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/250 anonim ***** válasza:
100%

Ha bpi lennek az elso dolgom lenne elmenni futarnak es halalra keresnem magam. Szeretek biciklizni, es az idojaras sem hatraltatna.


Kicsgetnek havi 50k katat es kesz. Ha a szuleimmel tudnek elni ott, havi 200 300kt siman felre tudnek tenni es emellett is ugy elnek mint az a bizonyos Marci..


Te harmadannyiert akarsz fizikai munkara menni ahol siman lehet hogy g.ci a fonok..


Mennyire kell idiotanak lenni ehhez?

2022. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!