Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
 201/250 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak munka, se párkapcsolat semmi nem lesz. Kinek kellene egy harmincas munkanélküli, akit a szülei pénzelnek? Sőt, azon is meglepődnék, ha lenne komoly felnőtt baráti köre.
2022. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/250 anonim ***** válasza:
100%

201. Ez is sokat elárul, h barátai sincsenek...


Ha bármire alkalmas lenne, már beajanlották volna vhová, már csak szanalomból is...

2022. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/250 anonim ***** válasza:
81%
Mekkora raiding van itt.
2022. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/250 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint 200 hozzászólás. Valszeg pont ez volt a célja.
2022. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/250 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha most ide ír valaki egy mondatot, amit elmondasz a szüleidnek, ők az alapján belátják, hogy valóban lehetetlen munkát találnod, többé nem "piszkálnak" vele, elfogadják.

Rendben. Azután mi lenne? Valamit csak kell csinálnod, legalább azért, hogy ne unatkozz. Kezdj bele valamibe, tanulj vagy vállalj egy munkát. Ne munkát keresgélj, hanem dolgozz. Lementem a kutyával sétálni, több üzleten is kint van, hogy eladót keresnek. Nem feltétlen önéletrajzokat kell küldözgetni, menj be személyesen is helyekre. Sok sikert!

2022. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/250 anonim ***** válasza:
90%

Mucika, a felnőtt élet úgy működik, hogyha nem találsz olyan állást, amilyet szeretnél, akkor keresel bármilyet, hogy pénzed legyen. Miközben ott dolgozol, tudsz keresgélni olyan állást, amit igazán szeretnél, közben gyűjtöd a munkatapasztalatot. És akkor nem leszel a szülei nyakán élősködő 30éves lúzer, aki csak a kifogásokat gyártja.

Üdv a való világban!

2022. febr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/250 anonim ***** válasza:
30%
Én sem találtam olyan munkát egyből egyetem után, ami megfelelt volna. Magasan képzett fiatal nő vagyok, díjakkal és elismerésekkel a hátam mögött, hülye lettem volna beülni egy irodába vagy lejáratni magam valahol, amihez nem passzol a szakmám. Megérte várnom, mert hamar beindult a vállalkozásom és most szuper életem van, megbecsülnek és nem kellett kompromisszumot kötnöm. Úgyhogy vannak sokan, akik nem adják le, akkor se, ha rákényszerülnek..de te munkatapasztalat nélkül lehet jobb, ha inkább nem válogatsz.
2022. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 208/250 anonim ***** válasza:
100%

“ Úgyhogy vannak sokan, akik nem adják le, akkor se, ha rákényszerülnek..”


De, aki rákényszerül az egy időre alább adja. Ha nincs miből fizetni a kaját meg a számlákat.

Az nem rákényszerülés, hogy fizetnek az ember helyett mindent amíg eldönti mit akar kezdeni a magasan képzett fejével.

2022. febr. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/250 anonim ***** válasza:
91%

207es magasan képzett fiatal nőnek azért az értő olvasás nehezebben megy... szerencse, hogy nem magyartanárnak ment.

A kérdezőnek egy sima érettségije van, nem gondolom, hogy ez az a képzettségi szint, aminél ne tehetné meg, hogy lejjebb ad az igényekből.

Persze vannak olyan mélységek, ahonnan az érettségi is elérhetetlennek tűnik...

2022. febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/250 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom 207-es 😂


Magasan képzett, aki nem ment el dolgozni? Magyarul halmoztad a diplomákat amíg elődöntöd mihez kezdesz, igaz?


A díjak meg… nálunk is elég könnyen osztogatták a “jó tanuló, jó sportoló” kaliberű díjakat… elég volt pl egy tudományos diákkori tagság meg némi aktivitás. De gondolom nem volt olyan kezdő állás ami egyből 500 nettóval indít, más meg derogált. De ez továbbra se releváns a kérdezőnek.

2022. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!