Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/250 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk itt max. te vagy a troll, méghozzá jókora!

Annyira tipikus, amikor minden valóban segítő ötletre csak hozod az újabb és újabb kifogást, és egyszerűen hazugnak nevezed azt, aki saját, valós tapasztalatból beszél, miszerint lehet munkát találni ismeretség nélkül, eladói munkához nem kell extra végzettség, sima érettségi bőven elegendő.

Gyanítom, hogy itt a tanult tehetetlenség is belejátszik az alapján, amit anyukádról írtál, hogy ő sem dolgozik már 15 éve. Szegény apád tart el benneteket egyedül? Csoda, hogy még nem adta be a kulcsot az öreg! Róla kéne példát venned.

2022. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/250 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Írtam már, vele beszéld meg. Ugyanaz a kifogás generátor dolgozik nála is.


Amúgy hidd csak azt, hogy mindenki protekció révén tudott elhelyezkedni, ha ez megnyugtat…

2022. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/250 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd már el ezt az egy műszakot. Nem vagy abban a helyzetben, hogy válogass. Ha az 57 éves anyám bírja a műszakolást, akkor nehogy már te összeszard magad tőle.
2022. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/250 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a végzettség dolgot. Nekem a kik-ben dolgozik ismerősöm, és tudom, hogy se végzettsége, de még eladói tapasztalata sincs. Ne mondd már, hogy 9 év alatt nem volt üresedés soha egy környékbeli dohányboltban, százforintos diszkontban, kisboltban, kocsmában… ide tuti nem kellett végzettség.


Amúgy én a szüleid helyében nem adnék lehetőséget új szakmát tanulni. Akkor mégjobban le fogod szűkíteni a kört, hogy csak olyan állásokat keresel, és indul majd a rinya, hogy nincs semmi brühühü. Talán nézz szét az álláshirdetések között, hogy mire van kereslet.


Üdv, valaki, akinek úgy lett munkája, hogy a cég honlapján keresztül benyújtotta az önéletrajzát, és egy árva lelket sem ismert ott. 😀 Ja! És még csak nem is a diplomámhoz kapcsolódó pozíció. Ha már ennyire mindent ennek a végzettség dolognak rendelsz alá.

2022. jan. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/250 anonim ***** válasza:
100%

Te meg a vállakozás, jó vicc. Tudod, mennyi munka van abban? Az átlag vállakozó nem azt jelenti, hogy otthon ül, az emberei dolgoznak és dől a pénz.

Majd pont olyan ember fog felépíteni egy vállalkozást, aki még a sarki kisboltba sem bírt elmenni dolgozni soha.

2022. jan. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/250 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos feltételekkel lehet támogatottan csinálni a kamionos jogsit, vagy talán teljesen ingyen is. Mondjuk azt írtad neked B-s jogsid sincs, így lehet hogy nem.

Szállítmányozással is el lehet helyezkedni, nem muszáj hetekre eltűnni külföldre, nekem van ismerősöm aki belföldön szállít a CBA-nak, minden este otthon alszik. Más meg 1-3 napos utakra megy. De gondolom ez se jó ötlet.

2022. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/250 anonim ***** válasza:
100%
Az nyilvánvaló, hogy esze ágában sincs dolgozni. A kérdés se erről szólt, hanem hogy mit kamuzzon a szüleinek.
2022. jan. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/250 anonim válasza:
100%

Ezt is írtad:

"Sőt továbbmegyek én rendőrnyomozó akartam lenni eredetileg az Adyligetnél volt oktatás. Nem vettek fel mert amikor jelentkeztem akkor 21 volt a korhatár a korábbi 23 helyett aztán jóval később viték fel 25 éves korra. És ezeket mind bizonyitani is tudom mielőtt valaki kitalálja hogy kamuzok. Egyetemmel is probálkoztam de nehéz volt és csak fizetősre vettek fel. Igy nem végeztem el. Jogsim nincs sajnos."



A rendőri részhez hozzászólnék. Nem teljesen igaz.

1. Rendőrnyomozót Adyligeten nem képeztek soha. Adyligeten rendőrtiszthelyettes képzés zajlott/zajlik. Akkor 2 éves képzés volt, most már van 10 hónapos is.

A felvétel nagyon régen (mikor én kezdtem, több mint 20 éve) 35 éves korig volt. Amit jó pár éve eltöröltek és már jóformán nincs korhatár. Értsd úgy,hogy akár 50 évesen jelentkezhetsz.



2. Amennyiben főiskolára gondoltál, az nem Adyligeten van, sose volt. Régen a Rendőrtiszti Főiskola volt, amely évek óta Nemzeti Közszolgálati Egyetemként Pesten üzemel. Ott még el is tudom hinni,hogy a nappali tagozatra jelentkezők esetén volt egy fiatalabb korhatár.

De mivel Adyligetet írtál, így nem tiszta.Nyomozó úgy lehetsz,ha az egyetem megfelelő szakán végzel.



Tiszthelyettesnek még mindig jelentkezhetsz akár Adyligetre is.a honlapjukon megtalálod a feltételeket és a jelentkezési határidőt. Vannak nálad idősebb kezdők is.

2022. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/250 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj már, kérdező! A csapból is az folyik, hogy az építőiparban óriási emberhiány van. Fogod magad, beiratkozol egy burkolói/szobafestői/kőműves 2 éves képzésre, fél év után már lesz gyakorlati helyed, ami fizet is + maszekolsz mellette. Mi ebben olyan rohadt nehéz?

35 évesen a munkám mellett én is most csinálok egy szakmát, szeptemberben kezdtem, jövő héten már a gyakorlati helyemen fogok dolgozni (tulajdonképpen másodállás).

A páromnak 3 telefonjába került, hogy el tudjon menni építkezésre dolgozni, és képzeld, nem azért vették fel, mert valakinek a valakije. Felhívott 3 ismeretlen céget a Facebookról, hogy van-e felvétel náluk, a 3.-nál volt, 1 hét múlva kezdett is. Bejelentett, 8 órás munka.

Mondok jobbat: 50+ éves anyám kétszeresen műtött gerincsérvvel, 10 évet rokkantként otthon töltve, majd agyrákból felgyógyulva talált magának részmunkaidős állást.

Ne kábíts, hogy neked nem jön össze semmi! Jah, az anyám, a párom, meg én is nagyon akartuk ezeket a munkákat. Lehet, hogy ez a különbség.

2022. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/250 anonim ***** válasza:
100%
Építkezésre segédmunkásnak is elmehet. Ahhoz szakma se kell, meg semmi.
2022. jan. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!