Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/250 anonim válasza:
78%
3 műszakba menj akkor gyári munkába
2022. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/250 anonim ***** válasza:
91%
Munkaerőkölcsönző cegnel sose jártál?
2022. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/250 anonim ***** válasza:
86%
Kereskedelem ott mindig van felvétel.
2022. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/250 A kérdező kommentje:

1:es Irtam hogy magas vérnyomással nem dolgozhatok több műszakba. 2:es Igen jártam fejből feltudok sorolni vagy 10 munkakölcsönzőt. Prohuman, Service Flow, Workforce, Humán Centrum, E-help kft, Pensum, Eujobs, Pannonwork, Adecco, Biztoskész,

És ezeknél mind voltam. De legtöbbször végzettség nélküli munkában csak alkalmi munka volt. Tehát péládul tavaly a service flow-nál voltam mint kamion rakodó de csak májustol juniusig tartott a munka alkalmi bejelentéssel.

2022. jan. 26. 20:38
 5/250 anonim ***** válasza:
95%

Ha 10 éven át elcseszted az időt, és nem sikerült rájönni, hogy mit kéne csinálnd, és egyetlen képzést vagy iskolát sem végeztél el azóta, akkor lehet, hogy el kellene kezdened nem válogatni, hanem elmenni oda, ahova felvesznek. Nyilván fizikai munka lesz, mert egy érettségid van meg laza 10 éves szakadék az életrajzodban. Gondolom azt az orvosod sem gondolja komolyan, hogy semmi fizikai munkát nem végezhetsz, azért elég nagy különbség van fizikai munka és fizikai munka között, meg nem csak 4 műszak van a világon, hanem mondjuk 2 (ami ha nem is ideális, de teljesen elviselhető), meg fix munkarend.

Amúgy én komolyon elgondolkodnék ilyen futár, sofőr, eladó, pénztáros és hasonló munkákon, mert azok alapvetően nem kemény fizikai munkával járnak, ellenben többnyire végezhetők szakma vagy különösebb tapasztalat nélkül.

Amúgy meg a helyedben körülnéznék a MÁV oldalán, mert sima érettségivel egy csomó munkakör betölthető, ahol ők iskoláznak be vasúti szervezésű tanfolyamra. Igaz, a magas vérnyomásoddal ez már érdekesebb, mert vasútorvosin az több munkakörnél is egyértelmű kizáró ok.

2022. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/250 anonim ***** válasza:
86%

Szinte minden face oldal meg stb tele van munkaerő kölcsönzéssel.

Adnak szállást, biztosítanak munkás járatot, igaz lehet 2 műszak van, de simán találni könnyű fizikai munkát is. Nettó 220 plusz pótlékok.

Nem kell beadni a szüleidnek, hogy nincs munka, mert van, csak te rakod túl magasra a lécet. Eleinte minden jó.

Mondjuk nem ártana megismerkedned sem valakivel.

Sőt, a felnőttképzés ingyenes, már csak 2 éves és esti.

Tök mindegy, hogy érdekel e, csak lehessen vele munkát találni.

Elmész szépen villanyszerelőnek, vagy klímásnak, rendszergazdának stb. és keresel egy állást. Mégha nem is fog tetszeni, lehet megismersz közben valakit.

Sőt, egyetemre is elmehetsz. 29 évesen nem azon kell gondolkodni, hogy jujj, ez nem tudom tetszeni fog e. Hanem leülni, megtanulni, elvégezni, dolgozni vele, aztán lehet már pályát módosítani. De a sz*rból (semmiből) nem lehet várat építeni.

Szépen csinálsz egy infós képzést, vagy egy gazdaságit, ezekkel kb akárhol lehet munkát találni, sőt még képzés altt is dolgozhatsz, lesz diákigazolványod, mehetsz diákmunkára stb.

3 év.

2022. jan. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/250 A kérdező kommentje:
MÁV-nél régebben már porbálkoztam de nem vettek fel. illetve villamosvezetőnek is akartam menni de vissza sem jeleztek. Tehát a képzést sem kezdhettem el. Sőt továbbmegyek én rendőrnyomozó akartam lenni eredetileg az Adyligetnél volt oktatás. Nem vettek fel mert amikor jelentkeztem akkor 21 volt a korhatár a korábbi 23 helyett aztán jóval később viték fel 25 éves korra. És ezeket mind bizonyitani is tudom mielőtt valaki kitalálja hogy kamuzok. Egyetemmel is probálkoztam de nehéz volt és csak fizetősre vettek fel. Igy nem végeztem el. Jogsim nincs sajnos.
2022. jan. 26. 20:44
 8/250 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a tanulás nem tudok mit tenni. Csak milyen képzésre menjek? Én nem szeretek csapatban dolgozni, introvertált vagyok, de a gép előtt ülni sem szeretek nagyon inkább egyéni vállalkozásban valamilyen szakmát végezni szeretnék.
2022. jan. 26. 20:45
 9/250 anonim ***** válasza:
96%

Szalagmunkából is van olyan ahol ülve lehet dolgozni


De nekem is az a benyomasom h a kifogásokat keresi..

2022. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/250 anonim ***** válasza:
93%

A fiam olyan szakmát választott, amit tudtuk, hogy nem fog neki tetszeni. Próbáltuk lebeszélni, de nem tiltottuk meg neki, legyen az ő döntése. De volt egy feltételem: ha elkezdi, befejezi! Utána tanulhat mást, de amit elkezd, azt befejezni. Hamar rájött, hogy nem neki való, amit választott. De megcsinálja, már az utolsó éve van. Ehhez tartja magát. Ezt csak azért írtam le, mert írtad, hogy több okj-t is elkezdtél, de nem tetszett és otthagytad. Ha már pénzt öltek bele a szüleid, legalább befejezhetted volna.

Azért 29 éves korodra nem kifogásokat, hanem megoldásokat kell keresni. Ha kell egy szakma, akkor találj! Ha kell munka, akkor vállad el, ami van! Ne a szüleiden élősködj! Hogyan értesd meg a szüleiddel, hogy nem találsz állást? Sehogy! Keress! Meddig tartsanak még el? Nyugdíjig? Nem is tudsz nyugdíjba menni, mert nem lesznek meg az éveid soha! Ha valami történik velük, akkor hajléktalan leszel? Állj már a sarkadra 29 évesen!!!

2022. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!