Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/250 kombika ***** válasza:
100%

Tipikus mamahotel szindróma.

Szedd végre össze magad baszod!

Állj neki tanulni estin, hogy legyen valami szakmád!

Közben meg menj el dolgozni! Rengeteg álláslehetőség van!

Gond nélkül végezhetsz könnyű fizikai munkát is!

Ne a kifogásd keresd hanem végre nőj fel!

2022. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/250 anonim ***** válasza:
100%
#58: jól átlátsz a szitán. :)
2022. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/250 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt néhány napban a városban sétálva egy csomó álláskereső hirdetést láttam kirakva boltok ablakába. Ruhabolt, kínai, pékség, meki, lidl.
2022. jan. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/250 anonim ***** válasza:
100%

Nekem érettségim sincs, sajnos.

Baromi nagy mélyszegénységben nőttem fel, és ráadásul édesanyám beteg is volt, gondoznom kellett, így mikor abba tudtam hagyni az iskolát, abba is kellett hagynom, mert 0-24 az anyukámmal kellett lennem. Tehát se szakmám, se érettségim nincs.

Most vagyok 26-éves, és a szegénységből nagyon nehéz volt kitörni, ilyen átlagos szintre.

Folyamatosan dolgozom, takarítónő vagyok egy irodaházat takarítok egyedül, elég nagy terület de egyébként én szeretem. Mindent beleadok, szeretnek a munkáltatóim is, elégedettek velem. Ezért minden évben kapok fizetésemelést is. Összesen keresek 215.000 ft-ot, kedden és csütörtökön van még egy plusz irodai területem is.

Sajnos tanulni emellett nincs nagyon időm, mert kénytelen vagyok dolgozni. Albérletben élünk, van férjem, ő is dolgozik. Teljesen átlagos életet élünk, de rengeteget kell még küzdeni azért hogy lehessen pl saját lakásunk, vagy gyermekünk. Nekem az érettségit is elkell még végeznem ahhoz, hogy aztán bármilyen szakmát tanulhassak. Nem bántó szándékkal írok neked, de a vérnyomásra hivatkozol. Én se dolgozhatnék éjjel, mert én meg cukorbeteg vagyok. De nem tudok mit csinálni, haljunk inkább éhen?

Nekem nincsenek szüleim akikre tudnék támaszkodni, szerencsére édesanyám és édesapám a nagy betegeskedés ellenére még élnek, és segíteni kell nekik, a férjem édesanyja pedig nem tud segíteni, de legalább önmagát eltudja tartani. Az anyósom 67-éves de a mai napig dolgozik, ő is takarít. Na gondolhatod, hogy neki sem egyszerű.

Neked pedig vannak szüleid, akik ahogy tudnak segítenek, de ők is tisztában vannak azzal hogy vannak, akiknek nincs segítségük és rosszabb helyzetben is helyt tudnak állni.

Nem voltál még olyan helyzetben gondolom, amikor muszáj vagy mindent megtenni azért, hogy EHESS. Mert én voltam már ilyen helyzetben és pontosan tudom, hogy bármilyen munkát elvállaltam volna a prostitúción kívül.

2022. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/250 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező szívből sajnálom a szüleidet ,hogy ennyire tesze-tusza vagy.. Fizettek neked okj-s tanfolyamokat (ami hozzá teszem mai napig vannak ) ami nem 2 Ft és neked nem tetszett és ott hagyod.. Szó szerint elbaszod a szüleidnek a pénzét amit nagy nehezen megkeresnek /vagy már szegények nyugdíjasok és a pici nyugdíjukat húzod le mert ez igen is már lehúzás ,hogy ki fizetnek neked egy tanfolyamot benned meg annyi tisztesség nincs ,hogy már a bele ölt pénz miatt megcsináld. Szerinted mindenki az dolgozza amit akar? Hát nem mindenki van rá lehetősége ezért dolgoznak amit csak tudnak te pedig a füled botját se mozdítod ,hogy haladj valamerre. Rengetegen írtak nagyon jó tanácsokat te pedig csak a kifogásokkal jöttél ,hogy ez meg az miatt nem jó. Totál meg értem a szüleidet ,hogy nem értik meg miért nem dolgozol örülj ,hogy nem basztak ki a házból mert semmire kellő vagy. Szüleid ne adj isten meghalnak mi a faszt kezdesz magaddal? Ideje lenne nem sajnálkozni és neki állni valamit dolgozni.. Kaptál bőven tanácsot és ki induló pontot érdekes azokra már reagálni nem tudsz..
2022. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/250 anonim ***** válasza:
100%

Az exem jut eszembe, aki szintén minden kifogást bevetett, hogy miért nem megy el dolgozni. Soha, semmi nem volt jó, ha fel is vették valahova, pár héten belül valamilyen indokkal felmondott. Persze állandóan savazta a szüleit, hogy milyen szarevők, mert a legolcsóbb szalámit veszik neki. Pont annyi idős volt ekkor, mint a kérdező. A végén szereztem neki egy nagyon jó állást, de saját magammal csesztem ki. Totál beégetett, állandóan késett, napközben folyton telefonált a haverokkal, pár hét után innen is kitették.


Akkor fogadtam meg, hogy soha többet nem állok szóba olyan férfival, aki nem dolgozik, főleg huzamosabb ideig.


Aki akar találni munkát, az talál!


Egyébként halkan teszem hozzá, egy közepes méretű cégnél vagyok vezető pozícióban és könnyű fizikai munkára csak végzettség nélküli embereket veszünk fel, dolgozik nálunk rengeteg nyugdíjas, leszázalékolt ember, de még féllábú is. Egyiknek sem a testi vagy mentális állapota számít, hanem hogy mennyire akar dolgozni. És ők akarnak! Ez a különbség köztük és a kérdező között.


Másrészt én elsüllyednék szégyenemben, hogy a szüleim tartanak el még 29 évesen is, mikor az átlag ember 18 éves kora után már dolgozik. Ez azt jelenti, hogy minimum tíz éve élősködsz rajtuk. Ha nem lett volna már a környezetemben is példa ilyesmire, el sem hinném, hogy ilyen van! 😑

2022. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/250 anonim ***** válasza:
100%

" könnyű fizikai munkára csak végzettség nélküli embereket veszünk fel, dolgozik nálunk rengeteg nyugdíjas, leszázalékolt ember, de még féllábú is. Egyiknek sem a testi vagy mentális állapota számít, hanem hogy mennyire akar dolgozni. És ők akarnak! Ez a különbség köztük és a kérdező között."



5*

2022. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/250 anonim ***** válasza:
83%

Jókat írtak a többiek. Az ember 29 évesen nem öreg még, hogy új dolgot találjon ki.

Az elmúlt 10 évben pl. tehettél volna egy angol középfokú nyelvvizsgát. Ha 0-ról elkezded, és ezzel foglalkozol napi 4 órát, szerintem 1.5 év alatt simán meglenne. De ha van érettségid, valószínűleg nem 0-ról kell kezdeni, így max. 8 hónap alatt vizsgaképes tudásod lenne. Mellette meg elmehetnél mekibe dolgozni pl.

Vagy biztonsági őrnek, 24-48 órásnak, ők megkapnak 200 ezret, kezdetnek nem rossz, emellett is tudnál tanulni, akár angolt, akár levelezőn valami "okj" szerűséget. De tényleg hihetetlen számomra, hogy bármiféle betanított munkára ne vennének fel, amivel legalább egy minimálbért megkapnál.

De ha budapesti vagy, akkor ott van még a wolt/foodpanda is. Szerzel egy bicajt, és napi 4-6 órában, vagy ha bírod akkor többen is mész, állítólag egész jókat szakasztanak. Emellett is bele férne 2-4 óra tanulás egy nap.

Szedd össze magad, nézz ki egy képzést, ha szükséges vegyél fel diákhitelt, és csináld, nem hagyod abba az első nehézségnél. Mellette dolgozz, legalább heti 30 órát, gyűjtsd a pénzt ezerrel, adj bele szüleidnek a rezsibe és a kajába végre, és képezz tartalékot, kezd el rendezni rögtön a diákhiteledet, ha tudod.

2022. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/250 anonim ***** válasza:
25%

79-es azt hiszi, hogy csak Budapesten van Foodpanda ... Biztos ő is azok közé tartozik, aki azt hiszi, hogy Magyarország: Budapest + pár falu


egy debreceni

2022. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/250 anonim ***** válasza:
100%

29 évesen én már RÉG nem tűrnélek meg, mert csak kifogásaid vannak.


Elcs.sztél 10 évet a nagy semmire, és elvárod, hogy a szüleid tovább asszsztáljanak ehhez?

2022. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!