Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/250 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező a #83--asodra: nagyobbik lányom NAPPALIN tanul, egyetemista, és mellette dolgozik részmunkaidőben. Konkrétan a saját jövedelméből fizeti magának a sulit, mert sajnos én voltam munkanélküli pont (1,5 évig!, nem 10), amikor kezdte, így nem tudtuk volna fizetni neki. Alapból duális képzésre jelentkezett, azért is járt fizetés minden hónapban, viszont csak a vizsgaidőszakban/szünetekben kellett ténylegesen bejárni dolgozni. Sajnos mivel az idegenforgalmat erősen érintette a veszélyhelyzet, ezért ez a lehetősége megszűnt, hiszen a szállodák az első közt zártak be és küldték el az embereket (főleg a diákokat). De ettől nem roskadt magába, hanem keresett másik munkát, részmunkidős eladói állást talált az egyik cipőbolt hálózatnál. Szóval tanul, meglesz a diplomája, amit szeretett volna kezdetektől, közben pedig dolgozik, szinte minden kiadását a saját fizetéséből fedezi. Ja! És nem 29 éves - elvileg - férfi, hanem 22 éves lány. Csak hát ő AKAR dolgozni. Amióta újra dolgozom, már tudnánk fizetni a sulit neki, de nem engedi.

Te egy életképtelen kis p@cs vagy, a szüleid meg bolondok, hogy nem rakják ki a szűrödet. Egyból nem válogatnál, ha azon múlna, hogy lesz-e fedél a fejed felett vagy azon filózhatsz: előbb döglesz-e éhen, mint ahogy megfagysz.

2022. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/250 anonim ***** válasza:
100%

89: na, most már csavartál a sztorin egyet...

Szánalom...

2022. jan. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/250 anonim ***** válasza:
100%

89: Aha. Akkor miért hazudtad azt, hogy a magas vérnyomás miatt nem vettek fel érettségi után pilótának...???


Menj el bárhová melózni, és akkor nem lesz magas vérnyomásod. Mert nem leszel otthon.


:)))))))

2022. jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/250 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem hogy az semmit érő divat szakok ahol a legtöbb lány tanul ők azok akik elmennek Hr-snek egy multihoz és ők nézik meg a fényképes önéletrajzokat. És fiatal lánykákon mulik akár egy szakmai tapasztalattal rendelkező embernek a karrierje hogy felvegyék dolgozni mondjuk. Ha annak a lánynak nem szimpatikus a fényképe akkor el se olvassák az önéletrajzot.
2022. jan. 27. 20:07
 95/250 anonim ***** válasza:
87%

#96:

Szóval dagadt és ronda is vagy.

Nem tettek a szüleid érted semmit, csak fizetik a megkezdett képzéseket, eltartanak 29 éve, és nem bactak utcára...

Az hr-es azt nézi, hogy mire vagy alkalmas. Ha nem vesznek fel, akkor jó szakember, hiszen tényleg nem vagy alkalmas semmire, és nem is akarsz dolgozni.

Majd mész a fehérjefeldolgozóba. Alapanyagnak. Nem hiszed, hogy a hajléktalanokat eltemetik, ugye?

2022. jan. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/250 anonim ***** válasza:
94%
Azok a lányok legalább tanultak és dolgoztak, nem a lábukat lógatjuk egész nap, mint te és ahogy te azt elképzeled.
2022. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/250 anonim ***** válasza:
94%

Pont eleget segítettek a szüleid hogy 10 eve eltartanak! Te meg otthon héderezel..

Pffff...

2022. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/250 anonim ***** válasza:
93%

Nem, kérdező, nem kell az eladói munkához semmilyen extra végzettség.

A lányomnak teljesen más szakirányú érettségije van, mégis felvették, ráadásul suli mellett. NEM DIÁKMUNKA!!! Rendes, bejelentett, részmunkidős (heti 20 óra) állása van. Érettségivel. Attól, hogy egyetemre jár (teljesen más szakterületen!), még nincs egyetemi végzettsége, "csak" érettségije. Meg megfelelő akarat, hogy dolgozzon.

A fiam veled egyidős. Csak érettségije van. Az egyetmet otthagyta, mert nem jött be neki (mint neked), aztán beiratkozott egy OKJ-ra, amit viszont el is végzett, mert nem egy életképtelen majom. Szóval van szakmája (gyógymasszőr). Amiben egyetlen percet sem tudott dolgozni, mert mindenhová csak több éves gyakorlattal vesznek fel erre embereket. Közölve lett vele, hogy akkor is dolgozni KELL, mert ingyen nem adnak semmit. Maradhat itthon hereverézni, de akkor nem fizetem a telefonját, nem mosok és nem főzök rá, nem lesz új ruha és cipő, nuku szórakozás, mert egy kanyit nem adok semmire. Muszáj volt munkát találnia, határidő meg lett szabva. Talált. Aztán másikat is talált, meg később harmadikat. Ahol most már 6-7 éve dolgozik (fizikai meló, pedig többre lenne hivatott, de nem büdös neki a munka); nyáron nősül, már együtt élnek, és teljes mértékben eltartja magát. A menyasszonya is ennyi idős. Ő is dolgozik, sima érettségivel, jó fizetésért, irodai munkán. Ráadásul ha jól tudom estin érettségizett le, mert családi okok miatt nem tudta nappalin befejezni a gimit, mert dolgoznia kellett. És még nem volt 18 sem.

Ha szerinted az az undorító ember, aki dolgozik és a gyerekeit is erre ösztönzi, akik meg is fogadják és ezért meg tudnak élni, tudnak magukról gondoskodni, akkor valami nagyon nagy baj van a fejedben. Vagy csak simán irigy vagy arra, akinek sikerült, mert TETT ÉRTE.

2022. jan. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/250 anonim ***** válasza:
100%

Basszusmár.

A fiam a kovid miatt először passziváltatta magát az egyetemen, aztán rájött, hogy ez így semmire se jó.

Poénból jelentkezett a két faluval arrébb lévő pékségben, hogy bár rohadtul nem ért hozzá, de gyorsan tanul, és nagyon kell a pénz. (NEM ösztökéltük, csak mondtuk, hogy ha nincs jobb, próbáld meg átmenetileg a pékséget).

FELVETTÉK! Azóta is ott dolgozik, és közben, míg lehetett, jelentkezett különféle OKJ-s tanfolyamokra (amit a pékségben keresett béréből finanszíroz). És még mindemellett is bedob 30 ezret a házi rezsibe.

Na most ő már közben vizsgázott hegesztő (igen, hasraütés-szerűen ez érdekelte! :)), dolgozik a pékségben (este 10-re jár), és a minap belekezdett (ez marha drága lesz, de ha nem bírja anyagilag, belesegítek neki) egy emelőgép és földmunkagép-kezelői tanfolyamba. Online persze, csak a vizsgák lesznek jelenlétiek.

Tehát mi itt a kérdés?

2022. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/250 A kérdező kommentje:

Tessék 101-es : A kérdésem elején irtam hogy sok pályázatra beadtam önéelrtajzzal. Tessék. Die miért nem vesznek fel? Magyarázd meg.

[link]

Nem kell hozzá semmi végzettség, viszonylag a fizetés sem kevés, és egy műszakos és lehetne mellette tanulni.

Miért nem kapok ilyen "normális" állásokra visszajelzést? Amikor nem élek káros szenvedélyeken és kiemelkedő a fizikai erőm.

Bejelentett munkahely lenne. Nem kell hozzá végzettség, viszonylag jól fizet és egyműszakos. Ezek a normális munkák. És érdekes módon az ilyen munkahelyekről semmi visszajelzés.

Vajon miért mi az oka?

De érdekes módon 4 műszakos gyárba visszajeleznek, de mellette hogyan tanuljak? Ha délutános vagy estis műszakos vagyok? Mert hiányozni nem lehet.

Nekem elsősorban amit a kérdésem legelején irtam a BEJELENTÉS számit hogy belegyek jelentve és mellette tudjak tanulni vagy kigondolni szakmát hogy mit tanuljak.

2022. jan. 27. 21:43
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!