Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/250 anonim ***** válasza:
89%

Hàt kifogàsok gyàrtàsàhoz azèrt elèg jól èrtesz. :)

Legyèl ìró, ügy làtom fantàziàd van hozzá- mindenki IS szar, csak te vagy helikopter.

Kereskedelem, vendèglàtàs. Ide mindig keresnek. Ja többnyire egyik sem 8-16- hàt ez ilyen. Nő lètemre a pofàm sülne le, ha mèg èletemben nem dolgoztam volna, mert csak vàrom azt a sültgalambot, ès èlősködnèk a szüleimen! Ők hogy toleràljàk ezt...? Szerintem kezdenek kikèszülni.

Kèpzeld, millió meg egy betegsègem van, ès mègis 12 óràban dolgozom. :)

2022. jan. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/250 anonim ***** válasza:
89%

Végezz el levelezőn egy könnyebb szakot, például informatikus-könyvtáros, történelem, magyar, kommunikáció, stb... Akkor lesz egy diplomád, a mai világban ez számít, nem az, hogy milyen. Elhelyezkedni valszeg nem tudsz vele, de lesz egy papírod és talán irodába jó lesz.

MÁV-nál mindig van felvétel, tudom, mit beszélek, ott dolgoztam... Elhiszem, hogy nem könnyű, de 29 éves vagy... Nekem 28 évesen 8 év munkatapasztalatom van, és én sem tudom a mai napig, mi érdekel. Ez nem kifogás. Dolgozni kell, mert különben éhenhalsz. Az emberek kb. 90%-ka nem tudja, mi érdekli, nehogy azt hidd, mindenki már általánosban tudja. Dehogy... De ennek ellenére dolgozni kell, és te már most nagyon nagy hátrányban vagy. Esetleg végezz el egy nyelvsulit?

2022. jan. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/250 anonim ***** válasza:
100%

Csak a példa kedvéért, pont tegnap láttam a facen a Telekom hirdetését, hogy értékesítőt (üzletkötő) keresnek, feltétel középfokú végzettség.


De ott van még pultos, esetleg felszolgáló stb stb. Ne csak szakmában gondolkozz, sok helyen nem kérnek konkrét szakmát hanem betanítanak. Szerintem ennyi év alatt még egy eldugott kos faluban is akad valami.


Amúgy ha sehonnan se hívnak vissza, érdemes lenne átnézni az önéletrajzodat is, lehet hogy nem túl megnyerő. Komolyabb szellemi munkakörben gyakran kérnek motivációs levelet, nem azt mondom hogy pl egy pénztárosi munka miatt írj oldalakat, de ha írsz pár sort hogy hol értesültél a munkáról és miért jelentkezel, nem csak úgy hozzájuk vágód az önéletrajzodat, az is jó pont lehet.

2022. jan. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/250 anonim ***** válasza:
100%
#22: "...szendvicskészítőt keresnek reggel 7-11-ig." - Az nem lesz jó a hercegnek, mert korán kéne kelni, és azt ő nem bír.
2022. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/250 anonim ***** válasza:
93%

Az a te (és a hozzád hasonlóké) bajod, hogy még nem volt elég rossz! Nem éltél át mélységeket. Régi igazság, hogy a súlyos problémák megoldása építi az ember jellemét, aki volt igazán mélységben, és abból kijött, annak van problémamegoldó képessége. Na neked ez nincs.


Sajnállak kérdező, de főként a szüleidet, tényleg. És mennyi, de mennyi hozzád hasonló fiatal "küszködik" ezzel a motiválatlansággal, érdektelenséggel, nem tudnak mit kezdeni az életükkel, pont mint a főhősnő a Valeria-ban.


Biztosan vannak kutatások erre a jelenségre, érdemes lenne utánanézni, mi az oka, hátha előbbre léphetnél.

2022. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/250 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd... ennyi időt elcsesztél hogy "kitaláld" mi akarsz lenni.

Nem kell kitalálni. Elvégeztél volna neked vmilyen szimpatikus okj-t, aztán kész, abban elhelyezkedtél volna. Nem kell itt szeretni amit csinálsz, szerinted a legtöbb ember szereti a munkáját? Még ha szereted is, egy idő után belefásulsz.

Ne azzal gyere másoknak hogy nem tudod mi akarsz lenni... nyugdíjba se tudsz majd menni, nem lesznek meg az éveid.

2022. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/250 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak szerintem vele meg tudod beszélni. 😀 Annyi a különbség, hogy ő Budapesten nem talál normális munkát.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Nem az off miatt tettem be, tényleg vannak hasznos válaszok, rágd át magad rajta.

2022. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/250 anonim ***** válasza:
100%

Futárkodás nem férne bele, ha kezelnék a vérnyomásod? Abból iszonyat hiány van.

Hiába értik meg a szüleid, de nem fognak örökké élni. Utána mi lesz?

2022. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/250 anonim ***** válasza:
96%
Egy 100 kiló feletti, otthon tespedő, semmihez nem érő alak vagy. Eltaláltam, igaz?
2022. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/250 anonim ***** válasza:
100%
65#:)))
2022. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!