Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/250 anonim ***** válasza:
96%

De tényleg, őrként milyen stressz érne, ami kihatna a vérnyomásodra?

Elfogy a keresztrejtvény? Nincs már mobilneted? Jön 3 vendég a telepre?

2022. jan. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/250 anonim ***** válasza:
60%
Bármilyen ülő szakmát tudsz választani. Nem kell villanyszerelőnek rohanni, de áram akkor van olyan, hogy elektronikai technikus. Pontosan milyen szakokat hagytál ott? Elköteleződni kell megtanulnod egy szak mellett. ADHD-t nincsen esetleg? Ha nem tudsz róla semmit akkor tesztelt le magat pls.
2022. jan. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/250 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem a legjobb amit tehetsz az, hogy kimész mosogatni Ausztriába. 8 óra, kapsz szállást meg kaját, forintra átváltva fél milliót megkeresel, érettségivel is csinálhatod. Egy év alatt összeszedsz annyi pénzt, hogy ne érezd magad teljesen nyomorultnak.
2022. jan. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/250 anonim ***** válasza:
35%
29 évesen még eltudsz menni egyetemet végezni vagy valami szakképzésre is eltudsz menni. Azt hogy mit tanulj ki nem tudjuk neked megmondani ezt kizárólag te tudod. Amit páran mondtak a rendszergazda valszeg nem rossz ott egyedül is lehetsz ha meg lesz is 1 vagy 2 kollégád biztos jófejek lesznek általában kockák mennek el annak vagy akik nagyon szeretik a technológiát. De ahogy sokan írják is ez nem mehet a végtelenségig. Hidd el nem gáz felnőttként beülni képezni magad valamivé. Szüleid meg gondolom erre még adnának pénzt, csak akkor végezd is!
2022. jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/250 anonim ***** válasza:
80%

Csak kifogásokat gyártasz kedves kérdező. Van aki 11 évesen dolgozik sajnos. Neki mit gondolsz milyen képzése van?? A szüleidnek köszönd meg, hogy ennyire segítették eddigi utad és állj a talpadra! Keress valamint amit szeretsz, bármit és tegyél meg mindent az irányba, máshogy nem lehet, csak ha minden energiád az "álmod" megvalósításába ölöd. Van aki abból él, hogy videojátékozik, van aki hereszőrből készít bábot, van aki láthatatlan halakat árul. Magadban keresd meg a hibát, és változtass mihamarabb, mert az idő gyorsan elrepül, és egyszer csak ráébredsz, hogy egy életet pocsékoltál el az önsajnálatodban lubickolva.

Sok sikert kívánok neked!

2022. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/250 anonim ***** válasza:
57%

A magas vérnyomás jobb lesz, ha normálisan kezdesz el kajálni, cukor stb. minimálisra csökkenteni, ilyesmi.


Amúgy meg, meg kell nézni mi az amit csinálsz, ebből le lehet szűrni, hogy mi érdekel. Mivel foglalkoztál ma, tegnap, tegnapelőtt? Akkor ez érdekel a legjobban. Ezt a valamit kéne "kitanulnod", okj vagy egyetem vagy akárhol ahol lehet. Amúgy meg egy egyetemet semmi nem pótol, még nem késő elkezdeni, találj valami érdekeset vagy legalább is amit nem rühellesz, hátha most végre bejön, de ha nem jön be, akkor is csináld végig, ahogy már írták, mert különben mehetsz takarítani.

2022. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/250 anonim ***** válasza:
15%
A végbélnyílásomon kiszökkenő lehelletnek nem volt végigolvasni kedve a válaszok végigolvasásának. De sajnos csak vagyőrnek vagy talán esedékes te ratyi.
2022. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/250 anonim ***** válasza:
88%

Futarkodas, kasszazas, gyorséttermek?

Ide komolyan MINDIG keresnek embereket. Amugy en most nem leszek kocsog, nem irom le hogy mekkkorat vetettel azzal hogy 10 évig szorakozgattal hogy mit akarsz tanulni, eleg az hogy ennek most viseled a következményét. Az meg nettó fszsag, hogy magas vérnyomással nem lehet dolgozni, apum 60 körüli fizikai munkas, rettentő magas vérnyomással, egesz életében ezt dolgozta es semmi baja. Ezek csak kifogasok. Megertem h nem tetszik a szüleidnek. Az ilyen embereket bele kell kényszeríteni abba, hogy menjenek el dolgozni, különben ehen fognak halni.

2022. jan. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/250 anonim ***** válasza:
90%
Nem tetszik ez, nem tetszik az... Amíg ott tartunk, hogy kevésbé zavar az, hogy a szüleid tartanak el, mint amennyire valami ilyen-olyan okból nemszeretem munka zavarna, addig nem lesz állásod.
2022. jan. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/250 anonim ***** válasza:
84%

Én is így voltam, csak nem vártam 10 évet (csak 4et..).

Kimentem Ausztriába dolgozni. Van egy szuper közvetítő cég, a jelentkezéstől számítva 3 héten belül már kint voltam, pályáztatás utáni napon már mentem is. Ott senkit nem érdekelt, mit dolgoztam előtte itthon.

Nekem ugyan nem magas a vérnyomásom, de erősen szorongok, így az orvos mindig magasat mér. Megmerem kockáztatni hogy nálad is ez a helyzet, sőt, hogy szorongás miatt nem kerestél, találtál eddig sem munkát.

2022. jan. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!