Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/250 A kérdező kommentje:

10-es: Nem én döntök a sorsmról ezt értsd meg hanem a munkáltatók. Halom számra adtam a pályázatomat ahová nem kell különösképpen végzettség. Egy szem telefont vagy emailt vagy visszajelzést nem kaptam. Tehát ilyen raktáros, áruösszekészitő, akármire rendesen cégekhez adtam profession meg cvonline.hu keresztül és semmi. Határozatlan idejű munkaszerződéssel ami 1 műszakos mindegy mennyit fizet de legalább beleszámit a nyugdijba és tanulnék mellette valamit. De nem irnak vissza a cégek. Ebben nem segit senki. Pedig ez az egyik legangyobb problémám.

Például mennék az Aldiba Biatorbágyi logisztikai cégükhöz mint raktáros. odais jelentkeztem és semmi.

2022. jan. 26. 20:52
 12/250 anonim ***** válasza:
96%

Meg ne magyarázd nekem, hogy egy parkoló ellenőr, egy vagyonőr, vagy egy targoncás tanfolyamra sem lett volna időd.

Ezeket még a munkahivatal is fizeti.

2022. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/250 A kérdező kommentje:

Ezekhez adtam be az elmúlt 2 hétben és semmi visszajelzés:BOKSZA Group Kft.

Pepco Hungary Kft. Prohumán 2004 Kft. HOPI Hungária Logisztikai Kft. Lucky Lemon Kft.

[link]

[link]

stb.

2022. jan. 26. 20:56
 14/250 anonim ***** válasza:
95%

Már ne is haragudj , de ez egy baromság hogy nem találsz munkát éretségivel.

Nekem van olyan munkatársam akinek még az sincsen meg csak 8 általánosa van mégis dolgozik. Jó nyilván nem fogsz olyan munkát találni amihez kell valamilyen szakértelem sem vezető pózicióba sem leszel de hogy nem vesznek fel sehova az egy baromság.

2022. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/250 anonim ***** válasza:
97%

Jelentkezz a munkaügyi központnál egy képzésre, lesz egy szakmád és közben a képzés ideje alatt kapsz támogatást is. (legalábbis régen adtak- néhány éve- adtak)


Könnyen lehet, hogy bemész és pont nem indul képzés, főleg így év elején, vissza kell járni többször, telefonon érdeklődni előbb-utóbb sikerül.

2022. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/250 anonim ***** válasza:
97%

Szia a Jófogáson keress, ahol van telefonszám, és azonnal kiderül, hogy mehetsz-e!

Ez a 300-an írásban pályáznak, és hónapokig várják, ki az az egy, akit kiválasztanak dolog szívás, szerintem ne hagyatkozz erre!

Meg ebben a helyzetben már ne csak a 8 órás többéves állásokat keresd, főleg ha még nem tudod, mi akarsz lenni. Jó lesz a legális alkalmi munka vagy 3 hónapra szóló állás is!

Neked még jobb is az erőnléted miatt, ha nem írsz alá hosszú távra 8 órásat mostantól mindörökre.

2022. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/250 anonim válasza:
92%
29 évesen nulla munkatapasztalattal, végzettség nélkül, ismeretség nélkül sehova nem fognak felvenni. Meglátják hogy 10 évig semmit nem csináltál, nem dolgoztál sehol, nem tettél le egy szakmát sem, mész is a kukába rögtön. Én is voltam hasonló cipőben, 25 évesen kerestem munkát közel egy évig, tapasztalat nélkül, egy használhatatlan diplomával. Nagyon nagy szerencsével (máig sem tudom hogyan jött össze) sikerült bekerülnöm egy jó helyre, nem fizetnek sokat, de éhen sem halok és nem kell hajtani. Amúgy a realitás a műszakos gyári munka...tudom milyen szar, én sem vállaltam be, hiába tettek volna olyan helyre ahol ülve is lehetett volna dolgozni. De csak oda vettek volna fel elvárások nélkül. Nagyon nehéz lesz kimásznod ebből a helyzetből, sok sikert.
2022. jan. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/250 anonim ***** válasza:
97%

"milyen képzésre menjek?"

Az eddig elkezdett OKJ-k közül arra, amelyik most a legmenőbb!:)

2022. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/250 anonim ***** válasza:
94%

Mint magasvérnyomásos, több műszakban is dolgozott nő, írom neked, hogy ez akkora oltári kamu baromság amit ide írtál, hogy sírva röhög a vakbelem.

Megértem a szüleidet, mert rengeteg pénzt és időt fektettek beléd, hiába.

Csak tengsz lengsz mint a bal here, és gyártod a kifogásokat. 🤷‍♀️

Rengeteg ember dolgozik betegen, sokkal betegebben, olyat amit amúgy utál és még nehéz is, a megélhetésért.


Mindjárt 30 vagy és egy 0 amit eddig feltudnál mutatni és ez szomorú. Nem lesznek mindig a szüleid, hogy eltartsanak..

Ahelyett, hogy sopánkodsz meg gyártod a kifogásokat embereld meg magad és ne válogass.

2022. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/250 A kérdező kommentje:
OKJ már megszűnt.
2022. jan. 26. 21:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!