Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/250 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem kell olyan, aki 10 éve nem dolgozott. Mondjuk te a továbbiakban sem akarsz. Én is ismerek egy ilyet, diplomája van, el tudna helyezkedni, könnyű szakma ráadásul, de 60-hoz közeledik, s még mindig az élő szülőjén csügg. Azt mondja, ha nem lesz, aki eltartsa, kiül egy pohárral koldulni. Rád is ez vár, ha nem szeded össze magad.
2022. jan. 28. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/250 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam mind a 112 hozzászólást (meg persze a kérdést is) és van itt minden :D

Kérdező, én félig-meddig egy cipőben járok veled. Igaz én még “csak” 27 leszek idén; szóval még van 2 évem siránkozni (bocsi, ezt muszáj volt :D)

Nekem is csak gimis érettségim van. Nem tudtam dönteni, hogy mire menjek tovább és elnapoltam a továbbtanulást. Úgygondoltam akkor hogy majd várok egy max 2 évet, hogy rájöjjek, mi leszek ha nagy leszek. Na hát ez azóta is folyamatban van, de egy-két szakma megtetszett látásra, talán érdekelnének is. Viszont én az iskola után kimentem külföldre a rokonohoz fél évre (melózni) és kaptam egy kis pénzt. Akkor hazajöttem egy jópár hétig nem csináltam semmit. Anyám akkor napszámos volt és mondta hogy ha ennyire nincs mit csinálni akkor mehetek vele. Hát elmentem. Itt is nyomtam valameddig majd jött egy ismerősünk hogy apámmal menjünk neki segíteni mert felmondott a munkássa és van egy felfogott munkája amit egyedül nemtudna elvégezni. Elmentünk és beszélgettem vele hogy mit fejeztem, mit dolgozok most stb. Én pedig mondtam, hogy jelenleg semmit de jóvolna továbbtanulni mert ezzel a gimis papírral kitörölhetem a fenekem. Ekkor felajánlotta, hogy amíg eldöntöm, addig dolgozhatok vele ha akarok. És ez idén lesz 7 éve. A pénz folyton emelkedett, csak annyi a baj hogy nem bejelentett munka. Viszont kitanultam egy szakmát, közben ezért pénzt is kaptam. Az már más kérdés hogy szeretem-e csinálni. Hozzáállás kérdése. Van mikor jó csinálni, van mikor felmondanék azonnal (hogy ha nem is bejelentett? :D).

Szóval a mondandóm lényege, hogy ugyanott vagyok kb mint te, de én ezidő alatt (ameddig ugye fontolgatom jövőt :D) vettem egy kismotort (munkára járni), leraktam az autóvizsgát és kocsit is vettem (nem egyedül). Továbbra se tudom 100%ig hogy mi akarok lenni, pláne most ez a koronadolog nagyon belesz@rt mindenbe. Azonban valamit csak kell dolgozni, mozogni mert befásul az ember. Próbálj meg valamit.

2022. jan. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/250 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen hülye. Nálunk lasszóval kell fogni az embereket gyári munkára. Nem is a HR-s dönti el kit vesznek fel. Telibe szarja mindenki hogyan nézel ki. A legnagyobb elvárás a megjelenéseddel kapcsolatban, hogy ne legyél büdös.
2022. jan. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/250 anonim ***** válasza:
100%

107, az elvárásokra reflektálni nem azt jelenti, hogy elolvasni. 😀 hanem ha pl megemlítik hogy jó monotonitás tűrés kell, akkor bele írod hogy itt meg itt ez meg az a feladatod monoton volt, amit jól bírtál. Ezért nem árt összehangolni az adott pozícióval.

Annyira mégsem lehet tökéletesen az a CV, ha sose a tiedet választják ki.


Amúgy meg én Borsod megyei vagyok, itt a gyárakban olyan emberek dolgoznak sokszor, hogy csoda ha a nevüket le tudják írni, gondolhatod, hogy biztos van önéletrajzuk. 😀

Mikor egyetemre jártam voltam bent aláírni szövetkezetnél, ami diákmunka plusz felnőtt munkaerő kölcsönző cég volt egyben, olyan emberek voltak a felnőtt részen csomagoló munkára, hogy a faszi konkrétan nem tudta leírni a címét, és a csaj magyarázta neki, hogy melyik busszal hány megállót menjen munkába. Ezt negyed órán keresztül, Budapesten.

2022. jan. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/250 anonim ***** válasza:
100%
Meg a lyukakat a munkaviszonyban nagyon szépen kellene tálalni. Illetve nem kelt túl megbízható benyomást, hogy azon a kevés helyen is csak pár hónapig dolgoztál.
2022. jan. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/250 anonim ***** válasza:
100%

Magas vernyomasra van gyogyszer. Ha panikbeteg vagy es azert megy fel a vernyomasod arra is van megoldas. A 3muszakos munkarend az eg vilagon semmilyen kihatasra nincs a vernyomasodra. Ha ejjel dolgozol, nappal pihensz. Es fordítva


Nyilvan neked erettsegivel nem a pepcohoz kell jelentkezned, hanem egy gyarba. Szalag melle fankot pakolni, osszeszerelni vmit, stb.


Az ilyen helyek tobbsegere nem kell oneletrajzot kuldeni, bemész es kitoltesz egy papirt es hivnak. Rendszerint a portan adnak ilyet. Az en varosomban kapasbol van 3 ilyen gyar. Egy szaros a4est kell kitölteni, de meg a legostabbakat is felveszik 8altalanossal mert osszeszereleshez tobb nem kell.


Vagy menj ki kulfoldre.


Ja tudom a vernyomasod..

2022. jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/250 anonim ***** válasza:
83%

Haver, igen sajnos ez van. Amelyik melo ami egy fokkal jobb mint egy gyári melo es nem tobb muszakos arra iszonyat tuljelentkezés van. Rengetek kisgyerekes anyuka menne el dolgozni mifelénk is de egyszeruen nem tud mert tobbmuszakos munka van csak és hát valakinek el is kéne menni a gyerekert az oviba stb.Igy inkább nem is mennek el dolgozni.

Sztem ha eddig nem tanultál akkor ne most akarj majd egymuszakos munka mellett. Menj ki Ausztriába, ingyen szallas, ingyen kaja plusz fel millio havi fizu. Itthon csak kinlodásra vagy ítélve. En erettsegivel szakmával negy muszakoztam 7 evig fillerekert mondom addig jo lesz amig nem találok mást. Aha, szintugy soha nem jeleztek vissza. A het ev alatt ha 30 helyre nm jelentkeztem akkor egyre se. Na ezt elégeltem meg es kijottem Ausztriába majdnem 3szorors fizetesert. Csak azt nem tudom mi a bánatert nem jottem elobb… Mostanra már egy kacsalábon forgo palotám lenne.

2022. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/250 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha nem tudsz magaddal mit kezdeni, lépj be a hadseregbe.
2022. jan. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/250 anonim ***** válasza:
100%

“ képtelenek felfogni hogy amihez nem kell semmi tudás vagy végzettség és még jól is fizet meg normális munka idejű arra nagyon sokan jelentkeznek. ”


Mégis csak válogatsz. A rossz fizetés is jobb, mintha anyadek tartanak el. Jelenleg rohadtul nem vagy abban a helyzetben, hogy válogass, mint a mellékelt ábra is mutatja. Ne viccelj már, olyan emberek is kapnak munkát, akik Facebookon odakommentelik, hogy “érdekel”.

Neked most azon kéne lenned, hogy meg mutasd hogy képes vagy egy normálisabb időtartamot ledolgozni BÁRHOL. Nekem egy egyetemi tanárom mondta, hogy diplomás állás esetén is nyugodtan írjuk be az olyan munkákat is, mint pl meki, takarítás stb, ebből is látják, hogy az ember legalább csinált valamit, volt már felelőssége és munkaideje amit be kellett tartani.

Ja, én se a diplomámnak megfelelő területen dolgozok, ha már ennyire rámentél erre, hogy ninc le szakképesítésed. Diplomás állásom van, de rugalmas, kb annyi a lényeg, hogy legyen felsőfokú végzettséged. Onnantól az oneltrajzod dönt meg hogy mennyire adod el magad az interjún. Rengeteg ilyen állás van, ahova nem kell külön szakma, csak érettségi.


A több éves lyukakat meg ha másképp nem megy szépítsd, pl külföld vagy családi vállakozás. Nem szép dolog ferdíteni, de ha kitesznek az utcára mert megunják eltartani lusta a fejed, az se lesz az.

2022. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/250 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ha nem tudsz magaddal mit kezdeni, lépj be a hadseregbe."


Magas vérnyomással? :D

2022. jan. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!