Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/250 anonim ***** válasza:
100%

Folytatás, következő évad a szappanoperából? :-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2022. jan. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/250 A kérdező kommentje:
150-es: Ezaz munkát kell keresni. Ami vagy van vagy nincs. Rendes bejelentett fix állásra viszont várhatom életem végééig hogy visszajelezzenek. Két opció van: Tanulok szakmát és megprobálok azzal munkát találni. Vagy tanulok szakmát és vállalkozni vele. Sajnos a multi vagy nagyobb cégekhez bekerülni pláne viszonylag jó fizetésért is kb. a lehetetlen kategória. Nagyon nagy versenyvilágban élünk és a munkáltatóknak elsődleges célpont a profit növelés és nem az hogy kezdőket felvegyék dolgozni sajnos. A szüleim ezt nem értik meg hogy szakma nélkül nem lehet boldogulni. Az anyám már nem dolgozik és nemsokára nyugdijba megy. Őt sem vették már fel fix munkahelyre az elmúlt 15 évben. Az apám pedig több mint 20 éve van ugyanazon a helyen. Nincsenek rokonjaim aki szépen betesz valahová dolgozni mert legtöbben igy csinálják. A szüleim nem segitenek munka keresésben és soha nem is segitettek. Kapcsolati tőkém sem lett igy. Mai világban a pénz és a kpcsolati tőke számit semmi más.
2022. jan. 28. 20:12
 153/250 A kérdező kommentje:
152-es: Azt szerencsére nem én irtam ki. Azt a kérdést amit belinkeltél. De ha nem hiszed el akkor kérdezd meg a moderátorokat.
2022. jan. 28. 20:13
 154/250 A kérdező kommentje:
Márcsak azért sem én irtam ki azt a kérdést mert nekem nincs jogsim és abban a kérdésben az áll hogy fuvarozza a családját.
2022. jan. 28. 20:14
 155/250 anonim ***** válasza:
100%

Aki akar dolgozni, kérdező, az talál munkát ismeretség és protekció nélkül is.

Te csak a kifogásokat gyűrtod. Ha ennyi energiát fektetnél a munkakeresésbe is, már rég lenne állásod.

2022. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/250 anonim ***** válasza:
100%

153: olyan vagy, mint a viccbeli "nyuszika, b+ a fűnyíródat". :-DDDD


Eleve belesírsz a levesbe, és ezzel indoklod, hogy nem is érdemes próbálkozni....

2022. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/250 A kérdező kommentje:
156-os: Akkor itt most tessék. Itt a lehetőség. Mutass nekem egy fix helyet ha szerinted igy van ahová felvesznek. Sőt ha elintézed és keresel nekem akkor fizetek neked 50 ezer forintot is érte akár. Ha szerinted igy van. Egy fix állás ami egy műszakos és bejelentett. ha találsz ilyet és felvesznek engem akkor tiéd az 50 ezer forint. Hajrá.
2022. jan. 28. 20:16
 158/250 anonim ***** válasza:
100%

153-: A kapcsolati tőkét nem apádéktól kell elvárni, hanem saját magad építeni!!!


Jártál iskolába, általánosba, gimibe, szakmára is.... Voltak ex-kollégáid, osztálytársaid, stb. stb.


Valami oka csak lehet, hogy ha 30-50 emberből senki nem akar neked segíteni....

2022. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/250 A kérdező kommentje:
159-es: Mégegyszer leirom és ez az utolsó kommentem. Itt aki irt kommentet sokan ugyanazok vagy unatkozó troll emberek. A többség aki dolgozik fix helyen azoknak segitettek elhelyezkedni a legtöbbnek. A másik meg teli van a munkanélküli hivatal és rengeteg a pályakezdő fiatal is. Nagyon sokan vannak. Nem volt soha ex kollégám ahogy fogalmazol mert többnyire alkalmi munkáim voltak. Régi osztálytársaimmal sem tartom már régóta a kapcsolatot. És mégegyszer leirom ha szerintetek bárki talál fix bejelentett munkát ami egy műszakos fixen és nem munkakölcsönző cégen keresztül akkor annak fizetek 50 ezer forintot aki segit találni. Mert sokan pofázni tudnak meg trollkodni és kigúnyolni másokat de segiteni már nem. Ez kb az a kategória amikor egy 100 kg-os orvos mondjuk a 100 kg-os betegnek hogy fogyjon le. Köszönöm a válaszokat.
2022. jan. 28. 20:23
 160/250 anonim ***** válasza:
100%

Kocogj be a Shopmarkba, a bejárattal szemközti kávézóban bazi nagy betűkkel ki van írva, hogy ELADÓT FELVESZÜNK. Összekapod magad és szépen végre megpróbálsz férfiként viselkedni, és normálisan eladni magad.

Amúgy ugyanott több üzletben is láttam ilyen kiírást (meg kb. bárhol a városabn, amerre járok), viszel magaddal a csomag CV-t és ügyesen kiosztod.

Deichmannban állandóan emberhiány van, extrém nagy a fluktuáció náluk, mindig van felvétel. Tény, hogy leginkább csak részmunkaidős, de neked egyelőre az is bőven elég lenne.

Egyik ilyen helyen sem fogsz természetesen több 100 ezreket keresni, de a te előéleteddel ez nem is lenne reális elvárás.

Ne a gép előtt siránkozz, hogy nem találsz. Indulj el, és keress. Ha online nem megy, akkor hajrá élőben. Mutasd meg, hogy érdemes téged alkalmazni.

2022. jan. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!