Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimmel hogyan értessem...

A szüleimmel hogyan értessem meg azt hogy nem találok magamnak állást?

Figyelt kérdés

Idén vagyok 29 éves és munkanélküli. Mivel csak egy sima gimnáziumi érettségim van, ezért vele semmi munkát nem találok mert mindenhez kell vagy szakma vagy tapasztalat. Én 2012-ben érettségiztem le és onnantól kezdve beleragadtam abba hogy nem tudtam eldönteni mi akarok lenni. Jártam tanácsadóhoz is, meg pszichologushoz is de nem nagyon segitettek. Értelmes ember vagyok de megragadtam egy szinten és hiába jártam több okj suliba meg egyetemre is nem tudtam hogy mi akarok lenni ezért nem végeztem el.

Tehát nincsen mai napig szakmám és ezzel nagyon nehéz bármilyen munkát is találnom. Volt több alkalmi munkáim részben fizikai de én se fiatalodok és azokat egyre nehezebben birom.

Fizikai munkát meg 4 műszakos munkát nem is végezhetek orvosi utasitás miatt mert nagyon magas a vérnyomásom. Az a baj erre az egészre ráment az egészségem is. Sehol nem tartok az életben konktrétan egy 18-19 éves szintjén tartok és nincs semmi ötletem hogy mit csináljak. A szüleim meg nem értik meg azt hogy hiába keresek 8 órás nappalis bejelentett munkát sehol nincs semmi, illetve van csak nem nem válaszolnak a cégek.

Munkanélküli hivatalnál is voltam ott se tudtak munkát felajánlani.

29/F


2022. jan. 26. 20:21
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/250 anonim ***** válasza:
100%

Ma az építőiparban meg minden ilyesmiben nagy pénz van, kereslet meg pláne. Keresel egy mesterembert vagy szerelőt, akinek kell segéd, elmész, nála kitanulod a dolgokat. Közben elvégzed az adott szakképzést is, de pénzt is keresel plusz tapasztalatot gyűjtesz.

Utána meg kapkodni fognak utánad a megrendelők. Mi pl majdnem egy évig kerestünk szakembert, aki megcsinálja a kerítésünket. Kb bármilyen szerelői munka onnan indul, hogy 20 ezer alatt szoba se állnak az emberrel.

2022. jan. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/250 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: tanulni lusta volt, senki nem tetszett neki. Normális állás persze hogy nincs érettségivel.

Ami lenne, több műszakos, az meg nem jöhet szóba, mert ugye a magas vérnyomás.

Kedves kérdező, te sem gondolod konolyan ugye? Az ország fele magas vérnyomással küzd. Szerencse, hogy ez egy jól karbantartható betegség, remél gyógyszerek vannak, és az életmód megváltoztatása is sokat segít. Sportolsz valamit? Séta, futás nem kerül semmibe, vagy a bicajozás, időd van rá, és magas vernyomasra kiváló.

Szülők se semmik lehetnek, ha ezt tűrik 10 éve.

2022. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/250 anonim ***** válasza:
100%

#115: Na ez az!

Nekem is vannak rokonaim Borsodban, és sokat mesélnek. Az egyik egy ilyen gyárban gazdasági igazgató. GYakorlatilag munkaerőhiány van, szinte bárkit felvesznek már. Ahogy előbb írták, kb. legyen alapfokon szocializált - ennyi a kívánalom.

Szóval valami nem stimmelhet azzal a "pöpec" CV-vel, amit a kérdező említ. Mert ilyen munkára még kétes/lyukas önéletrajzzal is kapnának utána - mivel érettségije van.

2022. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/250 anonim ***** válasza:
100%

120: "A rossz fizetés is jobb, mintha anyadek tartanak el"



ITT a pont! Ezt kéne szem előtt tartania! De az anyjáéknak is ezt kéne sugallni, és ultimátum elé állítani őt!


És igen! Lehet jóval korábbi lyukakat szépen kozmetikázni, mert úgyse fognak utánanézni, hogy 8 évvel ezelőtt 3 hónapig dolgozott egy helyen, vagy 9 hónapig...

2022. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/250 anonim ***** válasza:
100%

123: ráadásul azt írta, hogy az otthonlét miatt lett neki magas vérnyomása..... Erre a legegyszerűbb gyógymód a MUNKA. :) Akármilyen!!!


Az ilyen hipochondriás magas vérnyomás meg a legegyszerűbb gyógyszerekkel is kezelhető... Tehát ez IS egy ócska kifogás, hogy ezt v. azt a vérnyomása miatt nem tud elvállalni...

2022. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/250 anonim ***** válasza:
100%
Mi a terv, ha a szüleid már nem lesznek?
2022. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/250 anonim ***** válasza:
100%

Már egyszer le írtam a véleményem 75/ös voltam..

Kérdező Bp-vagy (valószínűleg mivel olyan állás hirdetéseket küldesz csak)

Mért nem jelentkezel call centeresnek? Nem egy leánymunka de jobb mint amit csinálsz a semmit. Sok helyen elég náluk az érettségi.

Illetve én se olyan hú de rég érettségiztem ( 24 vagyok szóval 6 éve volt az ,hogy végeztem a gimivel). Még is elmentem szakmát tanulni és nem abba dolgozok és nem vagyok oda a munkámért és még is csinálom mert kell a pénz és önálló életet élek nem a szüleim nyakán lógók. 10 év rengeteg idő a semmit tevésre oké nem lehetsz ami akartál volna lenni és akkor mi van? Semmi .. Más 10 év alatt már családot alapít, elköltözik, éli az életét senki nem él örökké ,hogy ennyi időt várjon ,hogy ki találjon valamit.. És nem tudom elhinni 10 év alatt nem tudja az ember eldönteni mit akar az életével kezdeni főleg ennyi idősen.. Válaszaidban is azt látom ,hogy csak kifogások vannak rengetegen írtak sok tanácsot de azokat mintha észre se vetted volna.. Mit vársz ,hogy majd a sült galamb a szádba repül? Én ennyire nem találnék munkát ki mennék külföldre mosogatni vagy takarítani és élném az életem nem otthon tespednék a szüleim nyakén és pénzén.

Tanuld meg azt (bár ezt magadtól is kéne tudni ennyi évesen) senki nem fog örökké eltartani és magad kell alakítanod az életed aminek ha nem állsz neki minél előbb siralmas vége lesz.. Se nyugdíjad nem lesz, se családot szó szerint a semmi és elbasztad az életedet arra ,hogy lusta vagy indulni valamerre. Remélem kicsit megfogadott mások tanácsát és nem a kifogásokat gyártod továbbra is mert ha magadon nem segítesz a jó isten se fog tudni rajtad segíteni...

2022. jan. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/250 anonim ***** válasza:
100%
Ha Budapesten nehéz(lol), akkor gyere Miskolcra. Itt a Bosch tele van semmihez nem értő, tanulatlan emberrel. Semmit nem bíznék rájuk, mégis simán felveszik őket. Leszarják, ha lyukas az önéletrajzod.
2022. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/250 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédunk fia hasonló, csak ott végzettség is van: agrármérnök.

Egyetlen percet sem dolgozott még, mert neki csak minimum középvezetői állás jöhet szóba, 30 éves és a szülei tartják.

Párszor már mondtam a férjemnek, hogyha az én fiam lenne, már a híd alatt aludna az biztos.

2022. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/250 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, teljes jóindulattal mondom, miért nem próbálsz eljönni Budapestről? Borsod megyében, Miskolc, Tiszaújváros van rengeteg nagy gyár, ahol két kézzel kapkodnak a gyári melósok után. A napokban is volt befobva hozzánk szórólap, hogy toborzás lesz, nyolc osztály az elvárás.

Errefelé az élet is jóval olcsóbb, az albérlet töredéke a fővárosinak, és új ingerek érnek, új emberekkel ismerkedhetnél meg.

Több műszak, az biztos, dehát fiatal életerős férfi vagy, mikor ha nem most? A magas vérnyomás dumát meg hagyjuk már. Nekem meg a derekam fáj.

2022. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!