Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözik el a gyerekem!...

Nem költözik el a gyerekem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves. Eddig teljesítettem a kötelességemet, etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam. Most befejezte a tanulmányait.

Én meg elfáradtam. Különböző okok miatt nem sok örömöm leltem az anyaságban. Szeretném ha dolgozna, és elköltözne itthonról, hogy végre egyedül új életet kezdhessek. De ő nem nagyon töri magát. Mit tehetnék? Van joga a saját lakásomban lakni az engedélyem nélkül, ha már elmúlt 18 és nem is tanul már?


2011. nov. 29. 14:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/168 anonim ***** válasza:
61%

hát ez már zaklatás...


én nem értem, hogy miért van sok olyan ember, aki a saját véleményét mindennél és mindenkinél feljebbvalónak gondolja. csak a sajátjával egyezőt hallja, a többi egyik fülén be, másikon ki. nem pont erre a kérdésre gondolva, úgy általában is.


egyébként is ki vagy te, hogy utasíts valakit arra, hogy élje az életét? persze, a kérdező kért segítséget, na de így, már rendszeren kívül is csak letámadni, jesszus..

2011. nov. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/168 anonim ***** válasza:
44%

Ti tényleg nem értitek?

Nem csak az anyának van kötelessége, hanem a gyereknek is.

Aki visszaolvas, az látja, hogy egy deviáns gyerek védelmére keltek, akinek a külön kívánságait az anyja finanszírozza a keresetéből.

Vannak olyan emberek, akik gének miatt lesznek ilyenek és nem az anyai szeretet hiánya miatt.

Ne az anyát szapuljátok már az istenért! Azt senki nem látja, hogy fél a saját gyerekétől? Az senkit nem hat meg??? Csak az anya hibáját tudjátok szajkózni?

2011. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/168 anonim ***** válasza:
68%

" Kedves Arven!

A szülőnek igenis fontos feladata legaláb az alapokat megadni!

Legalább azt várná meg,hogy legyen melója+lakása a gyereknek,még ha nem is "teszi alá" a lakást. "


A válaszom 2. részét nem a kérdezőnek szántam, hanem annak, aki azon siránkozik, hogyha még talál munkát, se lesz egyből lakása.

Erre írtam, hogy én se azt dolgozom, amit tanultam, de muszáj volt pénzt keresni, s talpra állni kevés pénzből is. Én úgy oldottam meg, hogy többen mentünk 1 albérletbe. S innen már lehet továbblépni. Nagy szerencse kell ahhoz (vagy jó anyagi háttér), hogy valaki fiatalon saját lakást tudjon venni.


Vissza a kérdezőhöz: Sajnos megtorpantunk a válaszadásban, mivel nem írt azóta semmi támpontot, amivel érthetőbb lenne a jelenlegi helyzet.

Én nem ítélkezem pont ezért, mert nem tudom mitől lett ilyen a helyzet.

Nem kell egyből leoltani az anyját, csak mert dolgozott, hogy a gyerekét felnevelje. Semmivel nem lett volna jobb, ha beadja intézetbe.

Gondolom egyedül nevelte, nem számíthatott nagyon senkire. Lehet, hogy a gyerek születése után hagyta ott az apa. Nem tudhatjuk.

Nagyon sok ilyen helyzetben lévő nő van, itt is írtak példákat.

2011. nov. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/168 anonim ***** válasza:
42%

Ja, én is írtam a kérdezőnek, sok sikert kívántam neki.

De még nekem sem válaszolt, mert bizony előfordulhat, hogy nincs gép előtt!

Mert nem mindig akkor van mindenki netközelben, mint te, kedves másik beolvasó!

Csak agy kéne ezt felfogni...

Nem hiszem, hogy bátorság kéne válaszolni egy levélre, talán inkább az, hogy el is olvassa.

2011. nov. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/168 anonim ***** válasza:
13%

Mivan, ha elhagyták, mikor terhes volt?


Erre ez a válaszom:


Nem kell gyökerekkel, rosszfiúkkal, vagy kisebbségivel összeálni és nem fogják otthagyni. Akit otthagynak, az csak magának köszönheti.

2011. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/168 anonim ***** válasza:
72%
Kiraknám a gyerekemet mert betöltötte a 18-at.Emellett iszik drogozik lop.
2011. nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/168 anonim ***** válasza:
63%

"Kiraknám a gyerekemet mert betöltötte a 18-at.Emellett iszik drogozik lop.Pedig én etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam"

Nekem valami nem stimmel a történetben....

2011. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/168 anonim ***** válasza:
76%
Nem tiszta lappal indulunk. Van veleszületett "készletünk", amire rájön a nevelés. Nekem van több gyerekem, kicsik, és látom egyiken, hogy rossz lapokkal kezd, nehéz természet, nem tudom, neveléssel is ki lehet-e hozni vmi normálisat belőle. Látom benne a nővéremet, mindenki látja. Félénk, de makacs, indulatos, hirtelen, kiegyensúlyozatlan és butácska (persze ezeket ő nem tudja)Nem a hozzáállásom miatt. Igyekszem a legtöbbet kihozni, megelőzni az ezekből adódó bajokat: jár csoportos terápiára(ő csak azt tudja, játszóház), sportolni viszem, hátha abban sikere lesz, mert a tanulásban nagy eséllyel nem lesz elsők közt, + legyen társasága, mert félénk. Nem tudom, bejön-e, annál biztosan jobb lesz, mintha ezt nem tenném, remélem kompenzálható, bízok a nevelésben, de tudom, hogy ő veszélyeztetett. Nem a nevelés, hanem a veleszületett nem szerencsés tulajdonságai miatt. Minden gyerekből meg kell próbálni kihozni a legjobbat, de nem mindig fog sikerülni! Egy autistából sem lesz normális ember, ha fejen állsz sem. Van, aki kevésbé sérült, nem kap papírt, de akár több területen határeset. Olyankor nem lesz túl fényes eredménye a legjobb nevelésnek sem. Mindamellett, én nem adnám fel, egy gyerekről nem mondhat le a szülő, ki tudja. Egy jó barát, férj, gyerek, jó munka normál szintre hozhatja. Egy 18 éves még lehet serdülő, meg kell próbálni elnézni neki ezeket, lehet, 10 év múlva csak irul-pirul szégyenében ha ezeket hallja.(nálunk is volt k.rva-zás (utcán, üvöltve)a testvéremtől anyukám felé, mindössze azért, mert volt neki egy barátja a válás után évekkel, és ő épp mérges volt :D)
2011. nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/168 anonim ***** válasza:
14%
Én nagyon szeretném ha a kérdező leírná számára mit jelent(ett) a szeretet?
2011. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/168 anonim ***** válasza:
68%

ma 15:32


és arra van-e válaszod, ha mondjuk a terhesség alatt az apa meghal? az a jófiúkkal is megesik ám.

2011. nov. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!