Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözik el a gyerekem!...

Nem költözik el a gyerekem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves. Eddig teljesítettem a kötelességemet, etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam. Most befejezte a tanulmányait.

Én meg elfáradtam. Különböző okok miatt nem sok örömöm leltem az anyaságban. Szeretném ha dolgozna, és elköltözne itthonról, hogy végre egyedül új életet kezdhessek. De ő nem nagyon töri magát. Mit tehetnék? Van joga a saját lakásomban lakni az engedélyem nélkül, ha már elmúlt 18 és nem is tanul már?


2011. nov. 29. 14:06
 111/168 anonim ***** válasza:
35%
Nem hinném hogy az a megoldás, hogy a gyereket kidobjuk mint egy szemetet.
2011. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/168 A kérdező kommentje:

Kedves Kommentelők!

18:30-kor lejár a munkaidőm. Utána nem tudok már reagálni egészen holnap délutánig.

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azoknak is köszönöm, akik negatívan szóltak hozzám. Tanulságos volt.

2011. nov. 29. 18:06
 113/168 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezőnek:

El meri mondani a lány, hogy igazából mit érez? Szokott beszélni az emlékeiről? Vagy inkább belövi magát, hogy ne is emlékezzen? Szerintem nem akarja ugyanazt az életet, amit te éltél. Az élettárs elcsábítása is erről szólt. Én sajnálom, de nem mentem fel a tette alól és szerintem te se tedd. De legalább egyszer el kéne mondani mindkettőtöknek egymásnak, hogy bennetek mi van.

2011. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/168 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látom egyesek, még egy idézetet is képesek lepontozni. Akkor az ilyenektől hogy is várná az ember, hogy értelmes válaszokat írjanak?
2011. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/168 A kérdező kommentje:

Kedves Hátén!


Én úgy gondolom, hogy azok az élményeik nagyon koraiak voltak. Az élete első 3 évében. Szerintem élményszerű emlékei nincsenek, csak talán tudatalatt. Valami olyan írányíthatja tudatalatt, hogy borzasztó dolgokat élt át, és ezt hozzám, és az apjához köti.


Valaki írta, hogy nem kellene kitennem az utcára. Nyíkván nem így értettem, hanem úgy, hogy költözzön külön, legyen külön háztartása. Ha így tenne, minden anyagi, és erkölcsi segítséget megadnék neki.

gondoltam, ha megmondom neki, hogy el kell mennie, akkor talán nekiáll lakást keresni. Van barátja, ő dolgozik, ha a lányom is dolgozna, akkor már ellennének egy kis albérletben.

az már más kérdés, hogy a fiú meddig tolerál egy ilyen haszontalan lányt..

2011. nov. 29. 18:14
 116/168 anonim ***** válasza:
69%

A csordaösztön nagyon erős tud lenni, mert akkor nem kell önállóan gondolkodni. :)

Meg a legtöbben szeretnek belerugni még egyet a földön fekvőbe. Ilyen a mai világ.

2011. nov. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/168 anonim ***** válasza:
0%
Mégis a 17:56-osnak 100% tünik a válasza.
2011. nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/168 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, ellent kell mondják neked. Én még emlékszem apámra, ahogy felvágja az ereit előttem. 2 éves voltam. Gondold újra végig kérlek.
2011. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/168 anonim ***** válasza:
13%
Kedves hátén! mivel te vagy a topic élete és mentora, sőt minden igazság és értelem megmondója, és még a harmadik osztályt is kijártad! ezért tisztelettel megkérdezem hogy akkor ez a mondat "A kérdező pedig dobja le magáról ezt a púpot! Megérdemli a normális életet!" még is mit jelent? Tudtommal az ő és a lánya körüli zűrökről volt szó, sőt az anya ki is fejtette hogy a lánya elköltözésével, új életet kezdhetne. Lehet hogy a múlt elfeledését akarta a hozzászolo ezzel a mondattal kifejezni, de én amit olvastam az anyának most csak a lányával vannak problémái, ezért gondoltam hogy a mondat rávonatkozott. Mondjuk nem igazán értem te miért szólsz be, mikor nem is ahhoz szóltam amit te írtál, de mindegy. remélem bölcsességed szele utat talál hozzám:)
2011. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/168 A kérdező kommentje:

Kedves Hátén, borzasztóan sajnlom, hogy van ilyen emléked apudról.

Igen, talán igazad van, és megmaradtak benne emlékek. az mindenesetre biztos, hogy engem is vádol, hibáztat. Szavakkal soha nem mondta ki, de az egész gyerekkori viselkedése ezt támasztja alá.


Valaki leszólta a "púp"-os hasonlatot. Úgy gondolom, aki írta a púpot, az nem magára a lányomra értette, hanem az egész teherre, ami a hátamat nyomja.


Az ember könnyed ad tanácsot, de sajnos más az, ha belülről éljük meg. lám Csernus doktor is elvált, és Erdélyi Mónika is. (Remélem Joshi Bharatékkal minden rendben...) Jah. bocsi, hogy itt viccelődöm, de már kezd kijönni a rajtam a fáradtság, ebben az eléggé sajátos formában.

2011. nov. 29. 18:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!