Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözik el a gyerekem!...

Nem költözik el a gyerekem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves. Eddig teljesítettem a kötelességemet, etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam. Most befejezte a tanulmányait.

Én meg elfáradtam. Különböző okok miatt nem sok örömöm leltem az anyaságban. Szeretném ha dolgozna, és elköltözne itthonról, hogy végre egyedül új életet kezdhessek. De ő nem nagyon töri magát. Mit tehetnék? Van joga a saját lakásomban lakni az engedélyem nélkül, ha már elmúlt 18 és nem is tanul már?


2011. nov. 29. 14:06
 121/168 anonim ***** válasza:
83%

"Valaki írta, hogy nem kellene kitennem az utcára. Nyíkván nem így értettem, hanem úgy, hogy költözzön külön, legyen külön háztartása. Ha így tenne, minden anyagi, és erkölcsi segítséget megadnék neki.

gondoltam, ha megmondom neki, hogy el kell mennie, akkor talán nekiáll lakást keresni. Van barátja, ő dolgozik, ha a lányom is dolgozna, akkor már ellennének egy kis albérletben.

az már más kérdés, hogy a fiú meddig tolerál egy ilyen haszontalan lányt.." Le is írtad az egyetlen jó megoldást, remélem összejön a dolog, sok sikert hozzá.

2011. nov. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/168 anonim ***** válasza:
63%
Hiába gúnyolódsz 18.21-eske, aki még a nicknevét sem képes felvállalni, mert előző hozzászólásod is azt tükrözi, hogy egész egyszerűen el sem olvasod a történetet, hanem leírod ami megszületik kis kobakodban, és nem foglalkozol vele, hogy lövésed sincs az egészről, lényeg az, hogy ott lásd a betűidet. Nekem is púp lenne egy drogos, részeges, munkakerülő, élősködő ember, még akkor is, ha úgy hívják őt, hogy a lányom. Ha tényleg olvastad volna a kérdező hozzászólásait, akkor azt is láttad volna, hogy már ütötte meg az anyját. Te hogy nevezed az ilyen egyént okoska?
2011. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/168 A kérdező kommentje:

Kedves 122!


Igen, elméletben már sokszor megoldottam a gondjaimat, csak mindig a kivitelezésnél véreztem el.

Ezesetben pl. hogyan vegyem rá a lányom? Rákötök egy kötelet, és elvonszolom állásinterjúkra? Egyszerűen senki és semmi nem hat rá. A fiú sem. Pedig aranyos kis srác. Eljött, bemutatkozott, még bonbont is kaptam. Egyre ritkábban látom. Félek, hogy a gyerekem elmarja magától.

2011. nov. 29. 18:31
 124/168 A kérdező kommentje:

Kedves Hátén!

Nem ér az egész annyit, hogy felmérgesítsd magad. :)

Kedves mindenki, lejárt a munkaidőm, hazamegyek.


Köszönöm mindenkinek mégegyszer! Aztán nehogy holnap arra jöjjek ide, hogy egész este-éjjel-reggel veszekedtetek!!! :)

2011. nov. 29. 18:34
 125/168 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezőnek:

Nem kell engem sajnálni, nem azért írtam, már túl vagyok rajta. Csak azért, hogy megmutassam milyen koránról tudunk emlékeket őrizni.

Lányod meg kit hibáztasson? :) Kamasz. Őrültek. :)

Sok sikert az egészhez. Én hiszem, hogy a kamaszkor után is van élet. :)

2011. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/168 anonim ***** válasza:
71%
Jó éjt. Le lett minden írva, ami idevaló. És az emberek ismét bemutatták, hogy miért tart itt a világ. :)
2011. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/168 anonim ***** válasza:
19%

"Nekem is púp lenne egy drogos, részeges, munkakerülő, élősködő ember, még akkor is, ha úgy hívják őt, hogy a lányom. " Ritka egy szeretni való élőlény vagy, amúgy érdekes hogy a kérdezővel történtek ezek a szőrnyű dolgok, ő még sem írt ilyet a saját lányára!

Nagyon jó dolguk lesz a gyerekeidnek, mikor púpnak élősködőnek fogod őket hívni.

2011. nov. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/168 anonim ***** válasza:
36%

18:45:

Iszonyú ostoba vagy! :DDDDDDDDD


Csak visszanéztem, mert ide lökött a böngészőm, mint utolsó bezárt lap és ezt nem hagyom szó nélkül:

Engedd meg, hogy lehülyézzelek és megkérlek, hogy ennyi ésszel nehogy szülj, vagy nevelj gyereket.

Szégyen, amit írsz.

Nem sokan láttuk a kérdező valódi problémáját az elején, és a végére kiderült, hogy nekünk volt igazunk. A magadfajta hülye csak felszínesen dobálózik a szavakkal, nem nézve kibe rúg bele. Igen, a jelzőt jól látod. Mivel van pofád az anyaságomat ismeretlenül megkérdőjelezni, ezért ugyanebbe a stílusba váltok én is, nehogy már neked jó legyen.

Melyik kommentemből derült ki számodra, kedves diszlexiás és szövegértési zavarral küzdő barátom (ami a mai világban hivatalos betegség, tehát nem sértegetlek, csak tényt tárok fel, hogy én a saját gyerekeimet majd púpnak fogom érezni?

Mit írtam, te sötét? Azt, hogy nekem is púp volna egy élősködő.

És zárószóként még kívánom neked, hogy csak ilyen gyerekeid legyenek és a külvilág pedig várja el tőled, hogy eltartsd mind. :)


Csók, remélem egyszer még megtanulod a szavak és mondatok értelmezését. :)


(az fel sem, merül bennem, hogy csak a vita kedvéért kezdtél személyeskedni, mert akkor biztos nem fogtam volna vissza magam. :))))

2011. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/168 anonim ***** válasza:
14%

Nem olvastam végig a 100 akárhány kommentet,de ne csodálkozz rajta, ha nem jó a gyerekeddel a kapcsolatod.Ennek nagyrészt te vagy az oka és nem azért, mert sokat dolgoztál és nem volt időd, hanem a hozzáállásod miatt.Mert kötelességből, nem pedig szeretetből nevelted a gyerekedet.Ezt nyilván ő is hamar megérezte, és azért viszonyult hozzád úgy, ahogy.Nem baj, ha kevés volt az időd, de azért napi 1-2 óra, vagy akár a hétvége eltelhetett volna úgy, hogy lássa, szereted és igyekszel foglalkozni is vele.


Egyébként, ha kidobod, mint macskát , akkor sem lesz jobb semmi, talán csak még rosszabb.(gondolom) egyetlen gyermeked , jogosan utálni fog.


Akárhogy is viselkedik, mégis csak a gyereked, legalább annyi eszed lehetne, hogy ne pont télvíz idején akard kidobni a fagyba.Legalább megvárhatnád, amíg kitavaszodik!

2011. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/168 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond hogy nem olvastad végig,mert így olyat írtál amiről fogalmad nincs!
2011. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!