Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem fogad szót...

Mit tegyek, ha nem fogad szót a "mostoha" gyerekem? Lehet hogy csak anyuci kavar a gyereken keresztül?

Figyelt kérdés

Párom előző kapcsolatából van egy óvodás kisfiú. Régóta ismer, nagyon szeret első perctől kezdve. Már a 2. találkozásunkkor megbeszéltük, hogy nekem is szót kell fogadnia, mint apának. Nem volt vele semmi gond.

Ahogy megtörtént a lánykérés (kb 1,5 hónapja), a kisfiú érdekes módon nem akarta látni az apját, hisztizett hogy el kell jönnie (előtte pont az ellenkezője volt, alig várta hogy eljöhessen az anyukájától, és nem akart hazamenni).

Múlt hétvégén (a 4 napos ünnep miatt) nálunk volt a gyerkőc. 2 percre maradtam vele kettesben, majdnem kirohant az autó elé. Azon kivűl, hogy nem fogad szót, belenevet a szemembe, ami nagyon rosszul esik.

Persze az apjának sem fogadott szót. Nagyon csúnyán összevesztünk, ezért a párom úgy döntött, hogy vasárnap este hazaviszi a fiát, mert nem bírunk vele. (Szombat reggeltől vasárnap estig volt velünk).


Eddig is rosszalkodott, de nem ennyire. Nem tudom mi ez a hirtelen változás. Arra gyanakszom, hogy a gyerek anyja próbál kavarni a gyereken keresztül.

3 hét múlva lesz a hivatalos eljegyzés, karikagyűrűvel, előre félek hogyan fog viselkedni a kisgyerek.


Azért lenne célszerű, ha nekem is szótfogadna, hogy ne csak akkor hozhassuk el, ha a párom egyáltalán nem dolgozik hétvégén, hanem sűrűbben.

De ha nem fogad szót, nem vállalom el, hogy 6-8 órákat vigyázok rá!


Bevallom attól is félek, hogy rámegy a kapcsolatunk. Soha nem veszekszünk, de a mostani nagyon durva volt (a gyerek viselkedése miatt robbant ki a vita).


Nincs saját gyerekem, nem kritizálhatom meg a nevelését, de szerintem elfogadhatatlan, hogy a gyereknek nem kell este fürdenie ha nem akar (az anyja megengedi neki) és akár 3 napig virslit eszik ha úgy akarja (anyuci ezt is megengedi).


Fogalmam sincs mit tegyek. :(

Köszönöm előre a válaszokat!


2011. nov. 3. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elöször is nem hiszem, hogy egy ekkora gyerek tudja, hogy mi az a lánykérés, eljegyzés, házasságkötés, stb.

Viszont lehet, hogy valakitöl hallotta, hogy ezentúl ti egy család lesztek, adott esetben közös gyerekekkel, ö meg csak kivülálló. (Nem feltétlen anyuka kever, hanem egyéb jóakaratú rokonok, ismerösök is szóba jönnek - nálunk a férjem hugának a férje heccelte a gyerekeket a férjem ellen)

Alapesetben az anya és apa dolga tisztázni, hogy miért változott meg a gyerek, mi a probléma, és eldönteni, hogy hogy legyen ezentúl. Ha ÖK megegyeztek, akkor kerülsz te a dologba, addig az apa felelös a gyerekért, ha nálatok van. (Mellékesen kicsit id forgalmasabb utcán én feltétlen fognám egy óvodáskorú gyerek kezét, mert ilyenkor még sokszor elöfordul, hogy valamiért meglódulnak - és esetleg éppen egy jármü elé)


A következö téma az, hogy nálatok mi legyen. Ha a gyerek nálatok van, akkor a szabályokat neked meg az apukának kell kidolgozni. A gyerekek nagyon könnyen el tudnak fogadni más szabályokat az egyik és a másik szülönél, de akkor ezeket következetesen be kell tartani. Pl. nálatok minden nap kell mosdani, vagy az étkezéssel kapcsolatban is mások a szabályok: pl kaphat minden nap virslit, ha akar, de csak a normális étkezés után. Azt soha ne akard, hogy megegyen valamit, amir nem szeret/nem kiván, de helyette ne olyat kapjon, ami a kedvence.


SZóval itt két komoly beszélgetésre van szükség, egyszer a szülök közt, másodszor közted meg a párod között. Amig ezek nincsenek tisztázva, addig a gyereket csak megzavarja, hogy nem tudja mihez tartani magát.


négy gyerekes anya

2011. nov. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%

Ez egy nagyon nehéz helyzet, és roppant kényes.

Igen, feltehetően az édesanya áll a háttérben és ezt nagyon nem egyszerű megoldani. Ha ő ebben nem partner...

Én a párommal beszélném meg a helyzetet, mert ez előbb vagy utóbb a kapcsolatotokban is komoly gondot fog jelenteni. A leendő férj tőled várja, hogy elfogadd a gyermekét...Ez viszont ilyen körülmények között nem megy. Nem vagy se csicska se bohóc. Egy gyerek képes 10 felnőttből is azt csinálni 2 perc alatt. Sosem leszel elég jó, mert amíg az uszítás folyik, addig esélyed sincs nagyon, csak a nagyon komoly következetességgel. A gyermeknek magának kell rájönnie, hogy nem vagy rossz, esetleg k-betűs. (ki tudja mivel uszítja az anyja)...stb. A férjed segítsége nélkül ez nem fog menni. Együtt beszéljétek meg az alapokat, amit mind a ketten iszonyatosan betartotok. Vagyis nincs az, hogy te nem engeded, utána rohan apucihoz. Ha pl. a lefekvés 9 óra, akkor az nem 10 vagy 11 óra. Ha nem fekszik le, nincs esetleg másnapi program, hanem haza kell őt vinni. A gyerek nem szeret maga ellen dolgozni, de erre idő kell míg rájön. Ez nagy munka, türelem, de a pároddal sikerülni fog.

Minden esetre ne adjátok fel, mert a gyereknek kell az apja, nem szabad engedni, hogy a lüke anyja miatt sérüljön.

2011. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Második: a "lüke anyja" az az ember, aki neveli, aki a biztonság. Az apuka lépett le, ezt ne felejtsd el.
2011. nov. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem felejtem el:) A lelépés okát viszont NEM ismerjük.

Az lelépés nem egyenlő azzal, hogy a gyermekről lemondanak. Csak 2 felnőtt nem tud a továbbiakban együtt élni. És ez bizony nagyon de nagyon nem mindegy. Akkor szerinted miért van az, hogy válás után a nők 99%-a akadályt gördít az apa útjába? Sokszor csak bosszúból! És ehhez a gyerek az eszköz, mert azza lehet a legnagyobb fájdalmat okozni.

Én így látom, de az nem baj, ha nem vagyunk egy véleményen.:)

2011. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mikor itt volt szombaton, ismerősökkel találkoztunk, hogy a kisgyerek együtt játszhasson. Ekkor a páromnak eszébe jutott hogy a gyerek innijét otthon hagytuk (a lakással szemben voltunk, csak az út túloldalán), de nem akartunk venni.

Párom hazaindult a gyerekkel, kb 10 méter után a gyerek visszafutott hozzám. Tőlem kb 1 méterre volt, mikor hátrafordult, és nem látta az apját ezért elkezdett szaladni. Az utolsó pillanatban fogtam meg a kezét, hogy ne lépjen le a járdáról. Az egész pillanatok alatt történt, csak utólag fogtam fel mi is történhetett volna.

A gyerek persze elkezdett sírni, mert erősen fogtam a kezét (nem fájt neki, csak hisztizett hogy nem tud szabadulni!).

Hiába mondtam neki, hogy apa csak az inniért ment haza, ő csak hisztizett.


Kb 20 perccel később (sétáltunk közben az ismerősökkel) a párom megállt 2 szót váltani egy ismerősével. A gyerek persze rohan előre, ismerősék gyereke utána. Mi hárman felnőttek futunk a 2 csibész után. 2 perc elteltével már elég messze jártunk, a párom azt sem tudta merre keressen minket.

Persze ezek után én voltam a hibás, mert nem vártuk meg a páromat. De ha a gyerek nem hallgat rám, mit tehetnék?

És még sorolhatnám mennyi példa volt ezalatt a 2 nap alatt hogy a gyerek nem fogadott szót egyikünknek sem.


Mi már átbeszéltük a párommal ezt a dolgot. Attól fél, ha nálunk szigorú szabályokat kell betartania a gyereknek, otthon meg szinte minden meg van neki engedve, akkor nem akar majd eljönni hozzánk, és nem akarja elveszíteni a kisfiát.


Az anyukával kapcsolatban nem tudok mit mondani. (A szüleim mesélték, hogy apu első felesége hogy befolyásolta a gyereket, és hogy mennyire megromlott a viszonya apunak meg bátyámnak).

Az ex néha tesz félreérthető célzásokat az interneten. Van új kapcsolata neki is.

Viszont azt is elismerte, hogy a párom sokat változott jó irányba mióta együtt vagyunk, és ha anno ilyen lett volna mint most, akkor nem szakítottak volna.

2011. nov. 3. 12:04
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

11:55-ös: Ezt honnan szedted?!?!? "Az apuka lépett le, ezt ne felejtsd el."


Ugyanis erröl sehol sem volt szó, adott esetben - mint elég sok esetben elöfordul -, hogy anyuka akart elválni. NE akarj ilyen elhamarkodott következtetést levonni.

2011. nov. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A gyerek apja azért lépett le, mert amíg ő dolgozott, anyuci lepasszolta a gyerkőcöt a nagyszülőknek, ő meg pasizott.


Azóta sokszor megbánta (leveleket írt a páromnak, amiket ő megmutatott). Bár a mostani párjához sem hűséges, de ez már az ő dolga.

2011. nov. 3. 12:07
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Bazz, milyen elhamarkodott következtetés? Az anyánál él a gyerek, az apa elköltözött! Akkor hol itt a következtetés, ezek tények. Az okok meg nem érdekesek, főleg mert a kérdező azt ír, amit akar.
2011. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne egymás "ellen" dolgozzunk itt:) A válás akármiért is következett be, a tényre kell odafigyelni. Ez pedig a gyerek, szerintem. Ő csak egyet tud, őrlődik 2 ember között, akiket szeret, és most egy új helyzetet kell elfogadnia. Ez nem könnyű neki (ha nem könnyítik meg neki hanem uszítják) és nem könnyű az új hölgynek sem, akinek meg kell bírkóznia egy ilyen helyzettel. Ez volt a kiindulópont. Szerintem.:)
2011. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

12:12-es: "Az anyánál él a gyerek, az apa elköltözött!"


Ha végigolvasnád a válás témakört, akkor tudnád, hogy gyakorlatilag minden esetben a gyereket az anyának itélik - ebböl következöen az anyánál fog élni, az aanak meg ki kell költöznie, mert a gyereket csak rendkivüli esetben teszik ki annak, hogy máshol kelljen folytatni az életét, mint a válás elött.

Konkrétan ismerek olyan eseteket, ahol az apa minden követ megmozgatott, hogy a gyerekek nála maradhassanak, mert az anya nem megfelelöen viselkedik, ennek ellenére nem kapta meg öket, és a kizárólagos lakáshasználatot éppen a gyerekek miatt az anya kapta.


EBBÖL arra következtetni, hogy az apa ELHAGYTA a családját, enyhén szólva légböl kapott következtetés.

2011. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!