Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem fogad szót...

Mit tegyek, ha nem fogad szót a "mostoha" gyerekem? Lehet hogy csak anyuci kavar a gyereken keresztül?

Figyelt kérdés

Párom előző kapcsolatából van egy óvodás kisfiú. Régóta ismer, nagyon szeret első perctől kezdve. Már a 2. találkozásunkkor megbeszéltük, hogy nekem is szót kell fogadnia, mint apának. Nem volt vele semmi gond.

Ahogy megtörtént a lánykérés (kb 1,5 hónapja), a kisfiú érdekes módon nem akarta látni az apját, hisztizett hogy el kell jönnie (előtte pont az ellenkezője volt, alig várta hogy eljöhessen az anyukájától, és nem akart hazamenni).

Múlt hétvégén (a 4 napos ünnep miatt) nálunk volt a gyerkőc. 2 percre maradtam vele kettesben, majdnem kirohant az autó elé. Azon kivűl, hogy nem fogad szót, belenevet a szemembe, ami nagyon rosszul esik.

Persze az apjának sem fogadott szót. Nagyon csúnyán összevesztünk, ezért a párom úgy döntött, hogy vasárnap este hazaviszi a fiát, mert nem bírunk vele. (Szombat reggeltől vasárnap estig volt velünk).


Eddig is rosszalkodott, de nem ennyire. Nem tudom mi ez a hirtelen változás. Arra gyanakszom, hogy a gyerek anyja próbál kavarni a gyereken keresztül.

3 hét múlva lesz a hivatalos eljegyzés, karikagyűrűvel, előre félek hogyan fog viselkedni a kisgyerek.


Azért lenne célszerű, ha nekem is szótfogadna, hogy ne csak akkor hozhassuk el, ha a párom egyáltalán nem dolgozik hétvégén, hanem sűrűbben.

De ha nem fogad szót, nem vállalom el, hogy 6-8 órákat vigyázok rá!


Bevallom attól is félek, hogy rámegy a kapcsolatunk. Soha nem veszekszünk, de a mostani nagyon durva volt (a gyerek viselkedése miatt robbant ki a vita).


Nincs saját gyerekem, nem kritizálhatom meg a nevelését, de szerintem elfogadhatatlan, hogy a gyereknek nem kell este fürdenie ha nem akar (az anyja megengedi neki) és akár 3 napig virslit eszik ha úgy akarja (anyuci ezt is megengedi).


Fogalmam sincs mit tegyek. :(

Köszönöm előre a válaszokat!


2011. nov. 3. 11:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
az óvodások nem arról híresek, hogy állandóan szót fogadnak. Szerintem apuka beszéljen a gyerek fejével, legyetek benne biztosak, hogy megértette, mit kívántok tőle. És következetesség. Lehet, csak hónapok múlva lesz eredmény, de mivel a gyerek is nehéz helyzetben van, szerintem időre van szüksége.
2011. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Fel kell nőlnötök a feladarhoz,ennyi. Az anyával karöltve meg esetleg egy gyerekpszichologussal kell "megszeliditeni" a gyereket. Hisz még csak ovis,és most váltak el a szülei!!!!Viszont azt a mostoha gyerekem szót ne nagyon hangoztasd máshol,mert nekem speciel kinyilik tőle a bicska a zsebembe. Szerintem te egyenlőre egy baráti viszonyt akarj kialakitani a kicsivel,persze ugy hogy tiszteljen,és hogy tudja hogy te vagy a felnőtt,akinek szot kell fogadni.Anyja már van egy.
2011. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
NEM most váltak el, hanem most kérte meg az apa a kérdezö kezét. Nem ártana figyelmesen olvasni el a kérdést.
2011. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
Amit leírsz, teljesen normális! Igen, ilyen egy gyerek. Nincs emögött uszítás, fárasztó, de erre akkor kellett volna gondolni, mikor apukával kezdtél randizgatni. Így jártál, nevelheted más gyerekét, a sajátra meg majd marad valamennyi kis pénz, örökség, idő. Rosszindulatú vagy, ha az anyára gondolsz, nézd meg jobban a többi gyereket, boldog lehetsz, ha még csak ennyi az egész "rosszaság".
2011. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A kisgyerek az édesanyjával a nagyszülőkkel el. Tehát az anyucit eltartják. A páromnak ezért kellett elköltöznie, mert éreztették vele hogy nem látják szívesen.
2011. nov. 7. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!