Miért mondják hogy olyan hű de drága mulatság, ha a gyerekem egyetemre jár?
Bocsi a kategóriáért, de szülők, felnőttek válaszát várom.
Szóval én úgy érzem, hogy kb. ugyanannyit fizetnek utánam a szüleim, mint eddig tették. Csak éppen nem 18, hanem 24 éves koromig tartanak el (ha tegyük fel, egyáltalán nem végzek semmiféle diákmelót). Ezért mondják, hogy drága? Vagy van rá egyéb ok is? Bejárok, így amit pluszban fizetnek utánam (amit gimiben nem kellett), az a bérlet. Ha nem járnék be, akkor a kolesz ugyanannyiba kerülne, mint a bérlet. És ennyi. Ok, vannak szakok, ahol drága könyveket kell venni, de azt akár be is lehet szkennelni (akkor tulajdonképpen ingyen van a könyv), vagy le lehet fénymásolni, és bár így azért kell érte fizetni, de sokkal jobban kijön így az ember. Szóval miért is drága az egyetem?
Nem biztos, hogy apukának alkoholistának kell lennie ahhoz, hogy a gyereknek be kelljen szállni a rezsibe,látom mindig minden a feneked alá volt tolva.
Igen, valószínűleg azért drágább,mert abban a hat évben már dolgozhatnál és ha nem is szállsz be a rezsibe, legalább a magad szórakozását fizethetnéd. Igen:bérlet, kaja,tankönyvek,tanszerek,nyelvvizsga,szórakozás....
Nem tudom hogy te pl. költségtérítéses szakra jársz-e vagy sem. De pl. egy népművelő szakon levelezőn 150 ezer ft egy félév és akkor könyvekről még nem esett szó, sem bejárásról.
Az meg már csak hab a tortán hogy a fiatalok járnak-járnak főiskolára, egyetemre de hogy némelyik minek?! Mert oké tényleg tök kellemes ott a légkör, jó a társaság, a vizsgákon is át lehet menni, de hogy a diploma után mennyi esélye van arra hogy abban a szakmában el is tudjon helyezkedni...? Hát ez már fogós kérdés.
Nem is egy ismerősöm, volt osztálytársam van, aki egyetemi diplomával gyári melós lett szalag mellett (lévén hogy nem vették fel sehova máshova---- egyenes következmény: kidobott pénz volt a szüleinek az albérlet, a suli minden egyes éve.
Másik osztálytársam vegyészmérnök diplomával benzinkutasként tengeti napjait. Hogy miért? Hát mert SEHOVA nem vették fel, valahova nincs szakmai múltja, valahova túlképzett.
Másikuk meg az önéletrajzában már eleve letagadja hogy egyetemi (ráadásul kitűnő) diplomája van, mert hátránya származott eddig belőle az interjúk során.
Miről beszélünk?!
Én egyetemista vagyok, de annyi többletköltségem van, amennyi az albérlet. Kajálni otthon is kellene, rezsit is kellene fizetni, szórakozni is elmennék ugyanúgy. A városba pedig egy nagyon jó barátom hoz, aki soha nem kér érte semmit. Persze, néha veszek neki valamit, meg áthívom kajálni, de ezzel ott vagyok, mintha melózni járnék bérlettel, sőt!
A könyveket ki lehet bérelni könyvtárból, ami kell, azt kiírod, vagy a mai modern technika eszközeit használod.
Szerencsére ma már nem a gazdagok kiváltsága az egyetem. :)
Ja, és én felsőfokú német nyelvvizsgával, középfokú angollal rendelkezem, ECDL vizsgával, és színötösre érettségiztem, emelt szinten angolból, matekból, fizikából és informatikából.
Tehát nem költségtérítéses vagyok, és nincs minden a fenekem alá tolva, hanem harcoltam ezért.
Ja, és nem büfészakra járok.
18:21 voltam.
a könyvekkel kapcsolatban: én annak idején az egyetem könyvtárából kölcsönöztem ki szinte az összes szükséges könyvet (a tankönyvtámogatást levásároltam, annyi könyvet vettem csak meg), s amire szükségem van, azt most, a keresetemből vásárolgatom, mindig keresem, éppen melyik akciós. Így is lehet :)
bár én dolgoztam suli mellett is, igaz, csak péntek-szombaton, de arra elég volt, hogy ne kelljen a szüleimtől "költőpénzt" kérnem a hétre
26/N
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!