Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözik el a gyerekem!...

Nem költözik el a gyerekem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves. Eddig teljesítettem a kötelességemet, etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam. Most befejezte a tanulmányait.

Én meg elfáradtam. Különböző okok miatt nem sok örömöm leltem az anyaságban. Szeretném ha dolgozna, és elköltözne itthonról, hogy végre egyedül új életet kezdhessek. De ő nem nagyon töri magát. Mit tehetnék? Van joga a saját lakásomban lakni az engedélyem nélkül, ha már elmúlt 18 és nem is tanul már?


2011. nov. 29. 14:06
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/168 anonim ***** válasza:
64%
Írta a kérdező, hogy meglopja.
2011. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/168 anonim ***** válasza:
82%

16:35

Igen, tudom, hogy sok a hibalehetőség, ahogy írtam is... még akkor is, ha jó emberismerők vagyunk(ami relatív... egy tetkóspiercinges fickónak egy tudatosabb nő nem szül, holott egy értelmes(nek tűnő) férfi is ugyanúgy elhagyhatja)

Sokszor el vagyunk tévedve... de erre mondtam azt, hogy ez még nem ok arra, hogy igyekezzünk minél jobb körülményeket biztosítani a születendő gyereknek, akit vállalunk közösen, nem csak megszülünk...

Van, akin látszik, hogy nem apa-tipus(vannak kivételes esetek, de a külsőre és jellem alapján való ítélés mégiscsak egy életösztön - kellene hogy legyen.) és természetesen van, aki csodálatos férjnek és apának tűnik, míg össze nem kötjük az életünket/míg nem szülök neki/míg nem talál mást. (itt jegyezném meg, a nő is lehet hibás, és nagyon sok esetben az is.)


16:36

Én nem konkrétan a témához szólok hozzá, ami a kérdésben felvetődik, általánosságban beszélek.

2011. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/168 anonim ***** válasza:
32%
hát ez durva volt... -.- ez kb olyan mintha egy gyerek mondaná az anyjának, hogy 18 évig szükségem volt rád, hogy öltöztess, hogy etess, de már betöltöttem a 18-at nincs rád többé egyáltalán szükségem. Hogy lehet egy szülő ilyen???
2011. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/168 anonim ***** válasza:
27%

16:47

Ha végigolvastad, akkor buta vagy, mert ez a véleményed.

Ha nem olvastad végig az egészet, és úgy mondasz véleményt, akkor meg felszínes ostoba.

Egyik sem túl szimpatikus.

2011. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/168 anonim ***** válasza:
30%

16:46-ra

Na így van.


De az élet kiszámíthatatlan. A legnagyobb százalékban a pasik lépnek le, szebb muffért vagy több beígért szexért. Ez van. Tények. Szomorú és elkeserítő.


De nem okolok senkit. Ember tervez, Isten végez.

2011. nov. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/168 anonim ***** válasza:
14%
Ha a gyerekem inna,drogozna nem ide írnék hogy kellene kipaterolnom itthonról,hanem meg szakadna a szivem és próbálnák rajta segíteni.elvonó,pszichológus,terápia.Ne is várd hogy egyszer önálló életet fog élni,mert nem fog kelleni egy munkahelyre sem.
2011. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/168 A kérdező kommentje:

Nem akartam leírni a történetemet, mert szégyellem, hogy ilyen helyzetbe kerültem.

Intézetben nevelkedtem, onnan kerültem ki a nagyvilágba. Az első férfihez hozzámentem, hogy családom lehesen. Olyan, amilyen nem adatott meg nekem korábban soha. Nagyon ki voltam éhezve a szeretetre.

Nemsokkal később teherbe estem. A férjem akkor már ivott, nőzött, és vert is engem. Terhesen is. Miért nem hagytam ott? Hova mentem volna? Egy szatyor ruhán kívül semmim nem volt. Megszületett a lányom, de folytatódtak a balhék. Sokszor a lányom előtt vert, üvöltözött. a kislány akkor lett ilyen labilis. Már nem bírtam tovább, és akkor az anyósom megengedte, hogy hozzá költözzek. az én pártomra állt, nem a fiáéra. A lakás, amiben lakunk most az anyósoméké. A férjemtől az elköltözés után elváltam. Ő nem sokkal később halt meg motorbalesetben. Az anyósom is nem sokkal utána követte a fiát. A lakásban maradhattunk, mert a sógorom, aki örökölte megengedte. Mindenesetre megvan rá az esély, hogy bármikor kirakjon minket. Van egy kamasz fia. Ha majd megnősül, akkor biztos neki adja a lakást. Akkor mi lesz nem tudom.

A kislányomat nagyon szerettem, és próbáltam kompenzálni a sok lelki sérülést, amit az apja okozott. Sajnos nem jártam sok sikerrel. Lemintázta az apját. Az óvónő mesélte, hogy a papás-mamás játékban csak üvölt, és üti a többi kisgyereket. Ekkor vittem először szakemberhez. Közben éjt nappallé téve dolgoztam. 5-ig volt a napközi, utána a szomszédasszony vigyázott rá 9-ig, mert 8-ig dolgoztam. Később a sógorom élettársa segített be. Próbáltam valami középutat találni a munka és a gyerek között, de ez nem olyan egyszerű, ahogy sokan írják. Szeretettek nem tudom jól lakatni. aztán kezdődtek a gondok a suliban. Ember még annyiszor nem lett behívatva elbeszélgetésre, mint én. Aztán jött a bukás-sorozat. Próbáltam vele tanulni, de egyszerűen kezelhetetlen volt.

Majd jött, amit írtam, kisebb lopások, drog, mikor kiderült, és először számonkértem nagyon megvert engem. Iszonyat dühös voltam, és kerestem az okokat. Igen, én is hibás vagyok, amiért nem tudtam többet vele lenni, és figyelni rá, de dolgoznom kellett. egyszerre éreztem haragot, csalódottságot, szégyent, és sajnálatot. Mindent megpróbáltam megtenni, de semmi haszna nem lett.

Aztán végre lett egy párom. Kicsit könnyebb lett. Otthagytam a másodállásom, és több időm lett. Sajnos túl későn. A lányom már eltaszított teljesen magától. Nem úgy a páromat... Nem szeretném részletezni, hogy hogyan történt, és hogy derült ki, mert nagyon fáj még mindig. Szóval most úgy vagyok, hogy főállásban dolgozok (e pillanatban is, azért nem tudok mindig írni, mert a főnököm erre járogat néha, otthon meg nincs netem. Nincs pénzem rá.) Éppen másodállást keresek, hogy el tudjam tartani kettőnket. Ha a lányom elmenne, akkor el tudnám magam tartani ebből az egy fizetésből.

De kérdem én, nem érdemlem meg, hogy másfél évtized után csak napi 8 órát dolgozzak, és nyugalmam legyen ha hazaérek?

Igen, talán ezek az események önzővé tettek. Pedig csak fáradt vagyok. Kimerült. Testileg, lelkileg.

Higyjétek el, már a bántó, vádló hsz-ok sem tudnak igazán megsebezni.

2011. nov. 29. 17:28
 98/168 anonim ***** válasza:
100%

Én erre voltam kiváncsi :"Nagyon ki voltam éhezve a szeretetre."

És meg is jött a válasz...

2011. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/168 anonim ***** válasza:
31%
Hiszen téged sem szerettek..és te sem tudod mi az igazi szeretet.NEM BÁNTÓLAG MONDOM..Nem csodálkozom,hogy a gyerek érzelmi tankja üres maradt,és elfordult a drogok és a pia felé.Ez amolyan papírforma mással is előfordult már...
2011. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/168 anonim ***** válasza:
80%
Saját tapasztalat.Az én érzelmi tankomat is üresen hagyták,bár én nem loptam,ittam és drogoztam...
2011. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!