Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem költözik el a gyerekem!...

Nem költözik el a gyerekem! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

18 éves. Eddig teljesítettem a kötelességemet, etettem, itattam, ruháztam, iskoláztattam. Most befejezte a tanulmányait.

Én meg elfáradtam. Különböző okok miatt nem sok örömöm leltem az anyaságban. Szeretném ha dolgozna, és elköltözne itthonról, hogy végre egyedül új életet kezdhessek. De ő nem nagyon töri magát. Mit tehetnék? Van joga a saját lakásomban lakni az engedélyem nélkül, ha már elmúlt 18 és nem is tanul már?


2011. nov. 29. 14:06
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/168 anonim ***** válasza:
30%

Már biztos nem fog válaszolni!

"A kérdést ezennel törlöm a listámból, úgyhogy fröcsögjetek magatoknak! engem ez már hidegen hagy."


Pedig a sztorihoz kellene tudni,miért nevelte egyedül,hol az apa?! Abban szinte biztos vagyok hogy nagyon fiatalon szült,és nem tervezett gyerek lehetett,és a kedves anyukának sem volt felhőtlen gyerekkora!

2011. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/168 anonim ***** válasza:
78%

Én írtam a 19-est.

Az én esetem hasonló:

megszültem, és az apja azt mondta, hogy menjek dolgozni, mert nem fog eltartani. Akkor volt a fiam 2 hónapos. Egy gyenge nő voltam anya és apa nélkül, aki nem tudott kiállni önmagáért és gyerekéért.

Fiamat így anyósom nevelte, mert sokszor dolgoztam 16 órában. Amikor egyszer legurult az ágyról babakorában, pedig nem voltam messze tőle, akkor pofont kaptam érte.

Ilyenek nevelték és mivel nem volt senkim, sehova sem tudtam menni. Akinek nincs családja, az nagyon elveszett ebben a világban és nem tudja hova fordulhat.

Én igyekeztem gyerekemmel együtt lenni, de eljött az idő, amikor már ő nem akart velem lenni. Később megtudtam, hogy anyósom miket mondott rólam.

Képesek voltak azt hazudni egy gyereknek, hogy én mindig is élősködő voltam. Ezt mai napig előszeretettel üvölti az arcomba. Nem tudom magam megvédeni tőle.

Most terhes vagyok és nemrég majdnem nekem jött.

Iszonyúan félek tőle, mert nem szeretném, ha a kicsinek baja lenne.

Ezek általános dolgok és ma már nem így csinálnám, ahogy akkor. Ma már kiállnék magunkért, ahogy a többi gyerekemmel is tettem, pedig uramnak nem tetszik, ha gyesen vagyok otthon, még akkor sem, ha kapok gyedet.

Én ilyen embert kaptam magam mellé. És nem tudok lépni.

A tehetetlenség gyilkos érzés.


Elnézést, hogy bőbeszédű voltam, de ilyen sorsok is vannak. Nem ítélkezni kell, hanem megérteni.

2011. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/168 anonim ***** válasza:
78%

Köszi a lepontozást azért, mert nem álltam be a kérdezőt szapulók sorába, hanem próbáltam segíteni.

A válaszolók többsége egy csepp tanácsot sem adott.


A 21 éves hozzászólónak egy tanács: Én is a semmiből kezdtem új életet, nem tettek semmit a hátsóm alá. Nem számíthattam a szüleimre.Dolgoztam, s elmentem albérletbe. Nem egyedül fizettem, hanem hárman laktunk egy lakásba. Nem keresek sokat, pedig 4 műszakban dolgozom, de talpra álltam egyedül.

2011. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/168 anonim ***** válasza:
83%

"Pedig a sztorihoz kellene tudni,miért nevelte egyedül,hol az apa?! Abban szinte biztos vagyok hogy nagyon fiatalon szült,és nem tervezett gyerek lehetett,és a kedves anyukának sem volt felhőtlen gyerekkora!"


ez mind csak feltételezés (persze lehet, hogy helytálló, de az is lehet, hogy nem, szóval minek leírni?

a kérdést azért írta ki a kérdező, hogy segítséget kapjon. az már nem szolgálja az érdekét, hogy a sok kedves válaszadó megkapja a teljes sztorit, ami kielégíti a pletykaigényét, szóval miért is válaszolna, kapott ma már eleget.

2011. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/168 anonim ***** válasza:
59%

A csámcsogóknak:

ismerősömnek esküvő után jött a baba. Boldogan várták a trónörököst, jól álltak anyagilag.

Majd kiderült az édesapa leukémiája. Karácsonykor van a halálának az évfordulója, az anya pedig ott maradt egyedül a gyerekkel.

Ennyit a tudatos tervezésről okostojások.

2011. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/168 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Arven!

A szülőnek igenis fontos feladata legaláb az alapokat megadni!

Legalább azt várná meg,hogy legyen melója+lakása a gyereknek,még ha nem is "teszi alá" a lakást..

2011. nov. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/168 anonim ***** válasza:
59%

Arvennek: engem is lehúztak, de nem izgat. :)

Azt hiszik ezzel most jóóóó nagyot belém rúgtak. :DDDD


Én nem vagyok jószándékú, én kívánom nekik ugyanezt a szitut. Remélem átélik egyszer és szenvednek majd nagyon.

2011. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/168 anonim ***** válasza:
78%
van, akinek erre nincs lehetősége...
2011. nov. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/168 anonim ***** válasza:
5%
Írtam privátba a "kedves"szülőnek,de nincs elég gerince,hogy válaszoljon :/ Legalább annyit hogy haggyam békén :/ Ennyit erről. Majd meglátja, hogy mekkorát hibázik.
2011. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/168 anonim ***** válasza:
30%

Van joga?milyen kérdés ez?18 éves gyerekről beszélünk,a saját véred!!!!

Nem fogom fel.

Nagyon egyedül fogsz te maradni az új életedben szerintem....

2011. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!