Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak mibaja ? Szerintem...

Anyámnak mibaja ? Szerintem ez beteges már.

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok. 12 éve nem élek a szüleimmel.

Anyám nagyon régóta ilyen azonban mostanában már nagyon nagyon zavar. Mindent 20x elmond, kéretlenül is.

Amikor elköltöztem egy másik lakásba, olyanokat mondott, hogy ha szállok ki a kádból akkor nehogy elessek, mert eddig zuhanyzó volt, összetöröm magam.

Olyanokkal hív fel, hogy ha forgalom a vízet nehogy lelökjem, mert látta, hogy nagyon keskeny a pultom, megégetem magam.

Azt nézi, hogy mikor voltam elérhető, mert akkor még élek. Miután kikapcsoltam, hogy ne lássa akkor írt, hogy miért kapcsoltam ki, ő így ideges.

Nézi, hogy milyen idő van nálam, majd felhív, hogy látom nagyon meleg van, hogy bírod?

Régen nézegette a vonatot amivel jártam, hogy hol jár, nem e késik, stb.


Amikor nem voltam elérhető kb 8 órán át, mert nem telefonoztam és előtte már idegesített, akkor írt a páromnak, hogy miért nem vagyok elérhető. Ő is kapcsolja be, azt is szeretné látni....


júl. 11. 18:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
89%

47, persze, kegyetlenség megmondani a bántalmazó anyának, hogy takarodjon az életéből 🤣👌

Hallod, ott van az én anyám, az meg egy drogos senkiházi, aki mindenkit tönkretett maga körül, mindenkit kihasznált. Na, akarod vinni? Szeretgetheted nyugodtan, amíg téged is meg nem kísérel meggyilkolni. Biztosan hozzá fordulnék baj esetén 🤣

Te álszent nyomorult. Komolyan nem értelek, mégis mi visz rá téged, hogy a bántalmazóval érezz együtt?

júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
86%

50, nem csak az anyagiakat kell érteni, ha azt mondja az ember, hogy ad valamit.

Hanem pl a szeretet, támogatás olyasmi, amit a felnőtt gyerekemnek is megadok. Akkor is, ha anyagilag nem támogatom. Ez bizony élethossziglan kötelessége a szülőnek.

Hozzáteszem, hogy a mindenbe belepofázás és a kontrollmánia NEM támogatás és NEM szeretet.

júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
9%

49-es, te minősítgető, mindent tudó!


Én csak azt mondtam, hogy kezelje felnőtt módjára a helyzetet az, akinek ilyen nyomulós anyja van.


Bár lehet, hogy nem is olyan nyomulós, mivel a kérdező testvére viszont saját maga keresi a kapcsolatot az anyjával.


Nem írtam olyat, hogy jól teszi az anya, ha még a felnőtt gyermeke párját is zaklatja. Nem teszi jól. De azért felnőtt az illető, hogy ezt megoldja, gyűlölet és sértegetések nélkük.


Sajnos a 46-osból csak úgy árad a szülőgyűlölet. Ez elfogadhatatlan szerintem, és szomorú.

júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
34%
Ki beszél anyagiakról, 50-es? Ez az utolsó utáni gondolatom se lett volna a mondanivalómban! Az, hogy te rögtön erre asszociáltál, az a te szegénységi bizonyítványod!
júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
29%
54-es: beálltál a sértegetők sorába? Sajnállak.
júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 anonim ***** válasza:
86%

53: “ Bár lehet, hogy nem is olyan nyomulós, mivel a kérdező testvére viszont saját maga keresi a kapcsolatot az anyjával.”


Az a kerdezo testvere, nem a kerdezo. Ket kulon szemelyiseg, ket kulonbozo habitus, mindketten mashogy reagalnak.

En pl beleallok anyammal a veszekedesekbe, kiallok magamert, mert szeret mindenbe beleszolni, a batyam meg csak bologat, elengedi a fule mellett. Ennek az az eredmenye, hogy en, ha szukseges, racsapom anyamra a telefont, tok mindegy mennyire a joszandek vezereli, ha nem tartja tiszteletben a keresemet/dontesemet. A batyamnak meg ugyanugy mondja a magaet, mert o hagyja.

júl. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/111 anonim ***** válasza:
11%

Hagyja. Hát aztán! Egyik fülén be, a másikon ki.


Nagyon szép viselkedés, hogy édesanyádra rácsapod a telefont. Téged mindig köteles tiszteletben tartani az anyád? Te viszont nem vagy köteles tiszteletben tartani őt? Szép.

júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 anonim ***** válasza:
86%

57: ha o nem kepes tiszteletben tartani, en miert tegyem? Felnott ember vagyok, hiaba a gyereke, ne szoljon a dolgaimba, hacsak nem kertem meg ra. A keretlenul osztogatott tanacsokra mindig ugrok, senkitol nem viselem el, mert en sem osztogatom senkinek, ha nem keri.

Hatarhuzasnak hivjak, igy nem no a fejemre.

júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/111 anonim ***** válasza:
86%
A bántalmazót nem kell tiszteletben tartani, 57-es! Addig, amíg az anyja tisztelettel áll hozzá, addig ő is azt fogja tenni.
júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
11%
Oh, micsoda elvárások! Nagy az egotok.
júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!