Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak mibaja ? Szerintem...

Anyámnak mibaja ? Szerintem ez beteges már.

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok. 12 éve nem élek a szüleimmel.

Anyám nagyon régóta ilyen azonban mostanában már nagyon nagyon zavar. Mindent 20x elmond, kéretlenül is.

Amikor elköltöztem egy másik lakásba, olyanokat mondott, hogy ha szállok ki a kádból akkor nehogy elessek, mert eddig zuhanyzó volt, összetöröm magam.

Olyanokkal hív fel, hogy ha forgalom a vízet nehogy lelökjem, mert látta, hogy nagyon keskeny a pultom, megégetem magam.

Azt nézi, hogy mikor voltam elérhető, mert akkor még élek. Miután kikapcsoltam, hogy ne lássa akkor írt, hogy miért kapcsoltam ki, ő így ideges.

Nézi, hogy milyen idő van nálam, majd felhív, hogy látom nagyon meleg van, hogy bírod?

Régen nézegette a vonatot amivel jártam, hogy hol jár, nem e késik, stb.


Amikor nem voltam elérhető kb 8 órán át, mert nem telefonoztam és előtte már idegesített, akkor írt a páromnak, hogy miért nem vagyok elérhető. Ő is kapcsolja be, azt is szeretné látni....


júl. 11. 18:24
 71/111 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is ilyen az anyukám, de persze nem ennyire durván. Elejét veheted, ha naponta, kétnaponta önmagadtól felhívod és beszélgetsz vele pár percet. Persze mondd el neki, hogy ezen kívül csak akkor hívjon ha ég a ház és kész.
júl. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
19%
Előző vagyok, a "mindent 20X elmond"-ról még nem írtam. Anyukám ezt is csinálja. Erről le lehetett szoktatni (nagyjából), de nagyon türelmesnek kell lenni. Ez egyébként a szellemi leépülés egy korai jele. Nem gyagyaság, hanem időskori szellemi behatároltság. Mondjuk az én anyám paranoiás is mostanra, de nem tudom hogy ennek van-e köze ahhoz, hogy sokat ismétli magát. De mondom, erről finoman(!) le lehet szoktatni. Szerintem legnagyobb aja, hogy egyedül érzi magát. El kell fogadni, beszélgess vele pár percet minden nap, nincs abban semmi, mégiscsak ő hozott a világra! :)
júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó, kérlek szépen felejtsd el ezt a végtelenül toxikus és káros hozzáállást, miszetint “mégiscsak ő hozott a világra”.

Megszülte, oszt kész. Emiatt senki nem tartozik a szüleinek semmivel. Gyereket csinálni kb mindenki tud. Felnevelni és tisztességgel viselkedni vele viszont annál kevesebb.

júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/111 anonim ***** válasza:
24%

Utolsó:


Szerintem inkább az a média/irodalom "toxikus" ami belédplántálta a szülőgyűlöletet. Kérlek felejtsd el ezt a végtelenül káros hozzáállást! :D


Nos, az én gondosan, tisztességgel felneveltek engem.


Téged meg megcsináltak "oszt" utána lexartak. Ez a különbség kettőnk között! ;)

júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/111 anonim ***** válasza:
50%

Nem, engem pont, hogy egészséges módon neveltek fel. Nem úgy, hogy hálálkodnon meg becsicskulnom kelljen bárkinek is bármiért. Nem köteles senki tűrni a zaklatókat, akkor se, ha a zaklató szülte meg. Pláne nem kell keresnie.

Ha annyira gondosan meg tisztelettel neveltek volna téged, akkor eszedbe sem jutna, hogy olyat keresgess meg védj, aki bánt téged, aki nem hagy önálló életet élni, aki a párodat és az egész rokonságot zaklatja, ha téged nem ér el, mindezt naponta, az év minden napján.

Kapjál már az agyadhoz, ami maradt! Felnőtt 30+ korosztályt nem kell emlékeztetni arra, hogy ne csússzon el a zuhany alatt, nem kell stalkolgatni a messengeren és pláne nem kell a párján számonkérni az eléhetőséget. Ha te ezt tűröd, az a saját nyomorod és a saját határaid tiszteletben nem tartása. De a társadalom nagy részének egészséges az énképe és nem ilyen szolgalelkű people pleaser, mint te.

júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 anonim ***** válasza:
75%
Hányszor írod még le, hogy szūlőgyülölet, te beteg nyomotult? Azért mert te képtelen vagy felnőni és szembeszállni a bántalmazó, érzelmi zsaroló anyáddal, szerencsére más még nem ilyen.
júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/111 anonim ***** válasza:
29%

" mindezt naponta, az év minden napján."


Szerintem itt azért a kérdező kicsit eltúlozta. Valamint közöltem, h az én anyám azért nem ennyire durván csinálja, nem hívogatja a rokonokat, ha én nem veszem fel. Szeretném, ha elmondanád, hogy miért becsicskulás, ha az ember naponta egyszer beszél az idős édesanyjával? Az már zaklatás, ha naponta egyszer felhív az anyám??? Hát... Neked sem volt gyerekszobád...

Amúgy meg állj le, nem mondtam h nem gáz, ha ilyeneket mond az anyuka. Erről természetesen szintén le lehet szoktatni. Nekem sikerült... De én nem is a GYK-n kellett hogy megkérdezzem ezt. Ha valakinek itt kell megkérdeznie, ott valszeg az alapjainál van elbacva a szülő-gyerek kapcsolat. Azt sem mondtam hogy én ilyeneket "tűrök". Vegyél visza kisköcsög, csak internetes fotelhuszárkodsz itt, de ha találkoznánk meg se mernél mukkanni bazdmeg. És nem, a nagytöbbségnek qrvára nem egészséges az önképe, mint azt a Te példád is mutatja. ;)

júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/111 anonim ***** válasza:
28%
78-as: meg vagy őrülve.
júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
48%
Persze, mindenki szembemegy veled a pályán, de nyilván te mész egyedül jó irányba. Ne nevettess már.
júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
100%

Aki a "szülőgyűlölő" kifejezéssel dobálózik, az legyen már szíves kifejteni, hogy ha valaki nem szereti azt, amit egy másik ember tesz vele, sőt ennek hangot is ad, az mitől annyira megvetendő, ahogyan a "szülőgyűlölő" kifejezéssel sugalmazza? Miért kell ezt az egészet egyáltalán külön "szülőgyűlölet" címszóval illetni? Csak mert ezzel ezt az egész dolgot egy kalap alá veszi például a bizonyos nemzetiségek iránti gyűlöletekkel, márpedig azok a nemzetiségek elleni gyűlöletek, még ha személyes tapasztalat alapján is működnek, de alapvetően ész nélküli, indokolatlan és előítéletes gyűlöletet takarnak, amit az emberek személyes tapasztalatok vagy társadalmi beidegződések talaján kialakult, teljes kollektíva és nemzetiség iránti vak gyűlöletét jelenti, míg az általad "szülőgyűlöletnek" titulált dolog egy egész életen át tartó passzív-agresszív cseszegetésből nőtte ki magát. A nemzetiségekhez tartozók összességét az ilyen gyűlölet alapján úgy gyűlölik az emberek, hogy személyesen csak a nemzetiséghez tartozó személyek töredékével szerzett negatív tapasztalatokat. Viszont az érintett szülővel az itt kommentelő "szülőgyűlölők" egész életen át tartó negatív tapasztalatokat tudhatnak magukénak.

És teszem fel a kérdést: ha veled valaki egész életeden át úgy bánik, hogy neked az rossz, azzal szemben neked nem alakul ki némi ellenérzésed? És a "gyűlöletet" felejtsd el, mert itt attól függetlenül, hogy a szüleinket igenis toxikusnak nevezzük és hangot adunk az irántuk érzett ellenérzéseinknek, nem gyűlöljük őket. Én legalábbis nem, és a most már közel 80 kommentből sem sok olyat olvastam (ha egyáltalán volt ilyen), hogy valaki konkrétan leírná, hogy "gyűlölöm az anyámat".

Szóval ezt a "szülőgyűlöletet" szerintem inkább felejtsd el, mert én értem, hogy neked ez menőn hangzik, hogy "kitaláltam egy király szót a saját szüleiket gyűlölő emberekre", de igazából egyrészt ez erős ferdítése ennek az egésznek, másrészt pedig előítéletesen ránk sütsz egy olyan dolgot, ami nem igaz. (Másik kérdés, hogy te, aki ennyire kardoskodsz a szülők iránti feltétlen szeretet mellett (ami feltételezNÉ részedről a magasabb érzelmi intelligencia meglétét), az hogyan tud ennyire kirekesztően és gyűlölködően nyilatkozni másokról csak azért, mert más a véleménye, mint a tiéd...?)

Az én anyám is hasonlókat csinált velem, mint amit az OP-vel az anyja, és sok érzés kialakult bennem, erős ellenérzések, de hogy gyűlölet? Az nem. Sajnálat, belső összeférhetetlenség és vívódás, értetlenség, fáradságérzet, nyugtalanság, és sok minden más igen. De gyűlölet nem. Plusz most már, mióta tudom, hogy miért ilyen és hogy mi zajlott benne éveken át, azóta együttérzés is. És egyre erősödő szeretet. Azt gyűlöltem, amiket csinált velem, de őt magát nem gyűlöltem - és most erre ne gyere azzal, hogy "a kettő ugyanazt jelenti", mert nem. Ugyanúgy nem ugyanaz a kettő jelentése, ahogyan a "csapba sz.rni" és a "sz.rba csapni" sem ugyanazt jelenti.

júl. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!