Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak mibaja ? Szerintem...

Anyámnak mibaja ? Szerintem ez beteges már.

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok. 12 éve nem élek a szüleimmel.

Anyám nagyon régóta ilyen azonban mostanában már nagyon nagyon zavar. Mindent 20x elmond, kéretlenül is.

Amikor elköltöztem egy másik lakásba, olyanokat mondott, hogy ha szállok ki a kádból akkor nehogy elessek, mert eddig zuhanyzó volt, összetöröm magam.

Olyanokkal hív fel, hogy ha forgalom a vízet nehogy lelökjem, mert látta, hogy nagyon keskeny a pultom, megégetem magam.

Azt nézi, hogy mikor voltam elérhető, mert akkor még élek. Miután kikapcsoltam, hogy ne lássa akkor írt, hogy miért kapcsoltam ki, ő így ideges.

Nézi, hogy milyen idő van nálam, majd felhív, hogy látom nagyon meleg van, hogy bírod?

Régen nézegette a vonatot amivel jártam, hogy hol jár, nem e késik, stb.


Amikor nem voltam elérhető kb 8 órán át, mert nem telefonoztam és előtte már idegesített, akkor írt a páromnak, hogy miért nem vagyok elérhető. Ő is kapcsolja be, azt is szeretné látni....


júl. 11. 18:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
92%

Hű, de rosszindulatú ember vagy te, 39-es! "Nem csak az örökség kell a szülőtől, meg az anyagi támogatás", mondod egy vadidegennek, igazán barátságos feltételezéssel, sőt, talán inkább rágalmazással, miközben álszenten szeretetről papolsz! Nem kell ám itt villogni, nem ismerünk ám téged, hogy jó áron árazzunk be!

"én nem voltam ilyen helyzetben. Pont azért tudom, hogy hogyan kell kezelni az ilyesmit." Hát ez a hét vicce! Nem ismersz egy helyzetet, és pont azért tudod, hogy mit kell csinálni? Röhej! Biztosíthatlan róla, és itt a többiek is, hogy ha lettél volna ilyen helyzetben, fel nem merült volna benned a szentfazék szeretet rizsa meg humor! Ezeknek a nárcisztikus embereknek baromian nincsen humora! És még a szakirodalmat se ismered, pedig ezernyi szakkönyv, cikk, előadás szól a mérgező szülőkről. Ajánlom például az ezt a címet viselő könyvet. El fogsz borzadni! Addig örüljön, amíg él az anyja? Minek örüljön? Hogy van, aki semmibe veszi, becsmérli, kínozza? Mázlid van, hogy ezt nem éled meg!

júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 A kérdező kommentje:

Huha. Végig olvastam minden választ. Ezúton is szeretném hálásan megköszönni nektek. Mindenkinek.


Időközben beszéltem vele, telefonon. Miután letiltottam azt, hogy mikor vagyok elérhető, írt, hogy nem látja állítsam vissza. Kérdeztem miért? Mire ő, ,, aggódom azért ,,.


Ekkor mondtam neki, hogy ez nem egészséges, majd jött az, hogy ,, szíved joga fiam "


Ezután nem beszéltünk.


2 nap után felhívtam, azt gondoltam, hogy tudunk beszélni erről, azonban már duzzogva vette fel a telefont. Mikor beszélni akartam erről, akkor elkezdte, hogy hagyjam őt, hetek óta nincs jól. Ekkor kicsúszott a számon, hogy ne sajnáltassa magát. Ezen megsértődött. Azóta csak apámmal beszéltem. Ő is csak azért hívott fel gondolom, mert anyám mondta neki. Furcsa ez az egész. Észben tartom amiket írtatok. Szerintem 100% igazatok van. Utána olvasok ezeknek a dolgoknak. Amúgy van egy nővérem. Ő a másik véglet. Ő ezt igényli, saját maga hívogatja anyámat minden csipricsupri sz.rságért..

júl. 17. 10:35
 43/111 anonim ***** válasza:
88%

Kitartást, kérdező! Sajnos a nővéred nem tudott leválni érzelmileg a manipulátor anyátokról, nem önálló. Emiatt is keresi folyamatosan.

Esetleg szakemberrel lehetne még beszélni!

júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/111 anonim ***** válasza:
90%

Szivbol orulok kerdezo, hogy megfogadtad a tanacsainkat. Ritka mostanaban az olyan kerdezo, aki nem megsertodik a valaszokon, hanem elgondolkodik rajtuk. Szoval koszonom! Ilyenkor megcsillan bennem a remeny, hogy nem feleslegesen jartatjuk a szankat.

Sok erot es kitartast kivanok!

júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
0%
40-es: te csak minősíteni tudod azt, aki nem ért veled egyet. Maradj magadnak.
júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 anonim ***** válasza:
90%
45, nyugodj már le, te álszent emberszomorító. Menj aztán avattasd szentté a bántalmazó szülőket meg magadat. Fordulj szeretettel felőlem a tömeggyilkoshoz is, de ne érjen már hátrány senkit, csak mert ki meri mondani, ha a szülei zaklatják és kontrollálni akarják 30 felett is. Vagy te is pontosan ilyen vagy és ezért érint rosszul, ha ezt megjegyezzük?
júl. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/111 anonim ***** válasza:
11%

46-os: nem vagyok szülő. Csak kegyetlenség, amit ti hangoztattok.


Remélem, mindenki visszakapja azt, amit "adott" a szülőjének.


Szánalmasak vagytok, ha egy ilyen helyzetet nem tudtok kezelni állítólagos felnőtt létetekre.


Aki ennyire utálja a szülőjét, az egyszerűen ne álljon szóba vele, tiltsa le, lépjen ki az életéből. De baj esetén se forduljon hozzá! Ennyi a megoldás.

júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/111 anonim ***** válasza:
86%

Esze ágában hozzá fordulni, 47-es! Fel nem merül! Fel nem merül!

És nem a gyerek ad a szülőnek, hanem a szülő ad a gyereknek. Ha bántalmazást, na akkor majd a kapcsolatmegszüntetést kapja vissza.

júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
86%

47: aztan mibol gondolod, hogy baj eseten mindenki a szuleihez akar fordulni? Plane ha ilyen szuloje van valakinek, mint a kerdezonek. Arra tovabbra sem adtal valaszt, hogy szerinted miert normalis a 1: felnott 2: kulon elo, sajat magat eltarto gyerek 3: PARJAT zaklatni, es ot is utasitgatni, hogy kapcsolja be a lathatosagat a fbon.

Ha szerinted ez nem kontrollmania, akkor te tenyleg egy masik moziban ulsz.

júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
34%

48-as: hogyhogy nem a gyerek ad a szülőnek, hanem a szülő ad a gyereknek? Hol van ez előírva? Kiskorúság, tanulmányok esetén igen, ha a gyermek nem rendelkezik önálló keresettel. De egy felnőtt, önálló gyereknek miért köteles adni a szülő szerinted? Ezt tartod helyesnek?


Egy felnőtt, önálló életet élő gyermek felé semmiféle kötelezettsége nincs a szülőnek! Jól is néznénk ki!


Eszemben sincs, hogy elvárjam a szüleimtől. Akiket tisztelek. Ilyen régimódi vagyok.

júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!